Skocz do zawartości

Scena 3D: piwnica C/d ;]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no cóż dalej słabo..po kolei

1. proporcje:pokój i krzesła są za niskie,schody za duże, itd itd.

2. modelling: krzesła są zwykłymi boxami moze lekko przerobionymi, ale wciąż kwadratowe, lampa to zwykła sfera, to na czym wisi to cylinder...pomodeluj troszkę.

3. Brak detalu typu:listwy przypodłogowe, gniazdka, włacznik światła itp. takie rzeczy dodają realizmu..

4. texturing leży..szkoad nawet gadać..

tyla. Walcz z tym dalej,pozdro i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zmień renderer na coś innego niż scanline.

2. stół bilardowy zupełnie inaczej wygląda:

 

bilard.jpg

 

3. materiały podłogi są fatalne: ale to wina raytracingu

4. model krzesła jest fatalny: wygląda jak krzesło dla przedszkolaków (za niskie w stosunku do stołu bilardowego i schodów)

5. wysokośc pomieszczenia to chyba z jakieś niecałe 2m. trochę za nisko

6. klosz lampy na pierwszym planie ma za małe IOR, żarówka nie świeci (ta kulka w środku) więc zmień self illumination na 100.

7 o ogólnym połączeniu ceglanych ścian z zielonym dywanem(?) i drewnianą mocno lakierowaną podłogą nie wpomnę ani słowa bo to połączenie jest conajmniej żenujące.

8. w porównaniu do poprzedniej piwnicy nie zmieniło się nic.

9. jesli nie rozumiesz któregokolwiek z powyższych zagadnien polecam zapoznac się z wątkiem:

http://www.max3d.pl/tutoriale.php?software=0

i maxowym helpem ukrytym pod buttonem F1.

 

wróć kiedy osiągniesz mniej więcej taki poziom:

MXfinal-02smaller.jpg

wtedy twoja nauka będzie miała jakikolwiiek sens.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety jesteś okrutny :) ale w sumie prawda róznica między tymi piwnicami jest prawie niezauważalna.

 

btw. misiop nie zrobiłeś nic o czym mówiłem Ci na gg ..a jakbyś posłuchał to byś sobie zjazdu oszczędził..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ten tweety jest jakis nienormlany KOLES SIE DOPATRUJE SZCZEGOLOW ;/ a ile on sie uczy 3ds maxa 5 lat 6 ja jestem slaby nie gdy nie zajmowalem sie renderem i nakladaniem textur i samo to tworzeniem tylko modelowalem i jeszcez raz modelowalem przez okolo 8 miechow tylko modelowalem i nic ;// a mnie to wali z zostalem zjecahny bo poprostu mam to gleboko gdzies ;] ^^

Jakich szczegółów , nie dość że render jest ochydny , modeling też nie powala to jeszcze mówiż że masz opinie w du*ie. To po coś tu wątek zakładał.Spójrz na to i pomyśl co do realizmu twojej pracy brakuje i popraw to. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo co tweety

sufit za nisko,fatalnie dobrane kolory dywan i podloga,krzesla nie proporcjonalne wazon za duzy kanciast stol, porecz ktora wisi, mozna mase bugow wymieniac, materialy to wszystkie do wymiany oswietlenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zobaczyłem... przyszły mi wspomnienia ... przypomniała mi się stara gra NOC mieszcząca się na 3 lub 4 dyskietkach ... ohhh bohater ruszał się po planaszach statycznych wykonanych w programie do 3D ... :) ... gra miała sporo plansz wykonanych w tech. low poly ... i jak na 3 lub 4 dyskietki - gra była bardzo długa jak na przygodówkę :) ... dobra tyle OT ... moja opinia pracy (choć może być zbędna bo autor ma to... XXX) jest taka: PRACA MUZEALNA bardzo dobra :) ... powodzenia ;)

 

 

Misiop1990 -> Po co się tak irytujesz? CZego oczekiwałeś? Że wszyscy czy to początkujący czy to znawcy grafiki będą podziwiać twoją prace: "jaka to ona piękna"? Tweety wypisał Ci wszystkie błędy ... i napewno nie zrobił tego dla twojego zła ... a Ty piszesz "KOLES SIE DOPATRUJE SZCZEGOLOW" ... a co ma robić? Śmiać się? (Pewnie to robi) ... Człowiek chce Ci pomóc a Ty łaskę robisz? Tak jak inni już wspomnieli ... ty chyba nie wiesz po co jest forum ... Ja pamiętam jak dałem tu moją pierwszą prace ... nie było to nic specjalnego ... i były kpiny ... ale były słuszne ... poprawiałem i poprawiałem ... wyszło mi może mało realistyczne ... ale praca co mnie ucieszyło była też pozytywnie oceniana ... o ile pamiętam tweety się nie wypowiedział o tej pracy ... ale gdyby walną taką rozpizke jak tobie to bym się cieszył ... jakiś specjalista od 3D mnie poucza ... krytyka takiego i w taki sposób jest cenniejsza (dla mnie) niz opnie: "podoba mi się", "nie podoba mi się" ... no bo mnie z całym szacunkiem mało obchodzi czy się komuś podoba czy nie gdy nie wiem czemu (no chyba, że krytyk nie jest specjalistą od tego typu grafiki) ... a gdyby tak dorwać krytykującego na gg ... może poradzi ... podpowie ... wiele ludzi poznałem na tym forum w ten sposób i co zadawalające ... ludzie odzywaja się do mnie w poszukiwaniu pomocy ... po co zajmować sie grafiką jeśli się nie ceni uwag innych? ... no ba ... moja pierwsza praca na tym forum nie była pierwszą jaką zrobiłem ... pierwszą jaką zrobiłem chciałem dać ... ale zobaczyłem prace innych ... i uznałem, że wstyd będzie pokazywać takie badziewie ... skupiłem się na tutkach ... dodałem powiadomienie o nowych tematach na forum w konkretnych działach ... nie ma tematu który by mi uciekł w działach które mnie interesują ... postanowiłem nie udowadniać na siłę jaki to ja jestem SUPER grafik ... postanowiłem dogonić innych ... zastanów się nad takim postanowieniem ... jeśli w ogóle chcesz być grafikiem ...

 

 

Dobra odbiegłem od tematu i to znacznie ... ale się zirytowałem ... przeprszam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawa w piwnicym, "woda" na podłodze, kanciasty stół, krzesła(za duze)- ciekawe kto by na nich usiedział, osoby które grały by w bilarda chyba siegali by głowami sufitu :/. acha jeszcze jedno, co to jest to stojące na stole? bo mi wygląda troche na kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm moja zaś skromna sugestia,nie czepiam sie materiałów czy wysokoąci stropu, nawet materiałów - nie teraz. Wróć do białej kulki i powalcz z samym oświetleniem. To powinno dużo zmnienić. Pózniej łatwiej bedzie dodawać smaczki i bawić sie w materiały. Nie jednak musze nie wytrzymam jako architekt musze poprostu musze poinformować iz wymiar klasycznej cegły to w podstawie 12 na 24 przy wysokosci 6 cm rzecz jasna. Minimalna wysokosc pomieszczeń umożliwiajaca w swietle prawa stały pobyt ludzi (czyli ponad 4h/dobę) to 220 cm zaleca się 250. Musisz więcej podpatrywać i skutecznie obserwować nature jeśli ma to ją nasladować.

Mnie tez przypomnina to starą grę, pierwszą jaka mialem wolfenstein 3d:]

to miłe wspomnienie takze sie nie łam ;)

Do dzieła chłopie, powodzonka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności