Skocz do zawartości

60 Hz w 22" Belinea?!


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem monitor Belinea 22" 108080. Ładnie świeci i kolorki są w porządku. Problemem jest tylko to cholerne odświeżanie.

Przy 60Hz to i największemu twardzielowi oczka wypłyną...

Moje pytanie zatem brzmi: co zrobic kiedy po reinstalacji sterów karty graficznej i poprawnej instalacji sterów monitora, mógłbym pracowa w poprawnej rozdziałce przy 85Hz? Zaznaczam, że sprzęt mam sprawny, to samo dzieje się u kumpla na innym kompie.

 

Najprawdopodobniej czeka mnie przelot monitorka do Katowic co się równa ok. 80zł w plecy za kuriera, ale wolę wykorzystac każdy, chociażby to najbardziej nowatorski sposób, zanim sprzet wyślę spowrotem do sprzedawcy.

 

pomóżcie biednemu ptasiorowi :>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość _Kreska_

a co znaczy ta poprawna rozdzialka? moze karta albo monitor nie obsluguja jej w wiekszym odswiezaniu niz 60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś najważniejszego - przy jakiej rozdziałce te 60Hz ???? i czy nie da się ustawić więcej czy jak ustawisz więcej to obraz się chszani lub wyskakuje "out of range" ???

ja np do mojego lg studioworks 900b nie instalowałem sterowników i chyba dzięki temu jade na odświerzaniu większym niż podane fabrycznie :)

 

edit:

gdybyś miał wątpliwości to takie odświerzania na poszczególnych rozdziałkach ma twój monitorek a jeśli jest inaczej to albo wina sterów albo karty (chyba że kupiłeś używany i był rozkręcany/naprawiany i jakieś podzespoły mogły być podmienione od gorszego modelu ... czasem tak bywa :/ )

640 x 480 160 Hz

800 x 600 160 Hz

1024 x 768 150 Hz

1152 x 864 130 Hz

1280 x 1024 110 Hz

1600 x 1200 95 Hz

1600 x 1280 90 Hz

1920 x 1440 80 Hz

2048 x 1536 75 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdziałka od 800x600 do 1600x1200 zawsze 60Hz

karta Radeon 9550 128mb

wszystkie stery sprawdziłem (i te od karty i te od monitora), zresztą poprzednie monitory śmigały jak burza. u kumpla jest to samo: ma tylko 60Hz nawet w 640x480 na Radeonie 9600.

chyba sie powieszę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha: zrobiłem to już. dalej nic.

Baldack: w poniedziałek zabiorę kompa do pracy i przetestuję na róznych kompach.

krzysioo: mam ten programi od wczoraj. nadal nic :/

 

[+]

zamieniam teraz stery Catalysta na stery DNA. ponoc moga pomóc...

 

 

i pomogło :D :D :D :D :D : D

mam 85Hz w 1600x1200.

 

Pozdrawiam

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności