Skocz do zawartości

Obiekt 2d:Projekt karnistra na olej samochodowy(nowe szkice)


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

siema...a wiec zaczol sie nowy semestr i zaczely sie nowe zadania w sumie to raczej bedzie trwalo caly semestr i zakonczy sie robieniem modelu i dokladnymi pomiarami i jeszcze na koncu plansza z tym...a wiec tematem byl karnister na olej niby z pozoru latwy temat ale auta przy tym wymiekaja przy tych zalozeniach jakie dostalismy......a wracaja do tematu to zalozeniemi bylo przedewszytkim zrobic :

-projekt kreatywny

-ergonomiczny...w tym przypadku akurat staralem sie zrobic 2 lapki z dolu i tylu gdzy przy wlewalniu np 4 l baniak troche wazy i latwiej go chwycic od dolu i zaraz od gory niz od samej gory jak to jest w innych karnistrach

-mozliwosc latwego rozlozenia karnistra-elelemnty boczne sa doczepiane i po wyczerpaniu mozna je rozlaczyc...choc w sumie nie za bardzo rozumiem po co rozkladac karnister ale coz zalozenie to zalozenie...napewno nie chcialem sie chwytac rozkladania go od strony baniaka z olejem bo to moglo by byc nie ergonomiczne dla uzytkownika

-latwy transport-no to akurat zdecydowanie wplynelo na ksztalt karnistra...w sumie najtrundniej te 2 rzeczy bylo pogodzic...a wiec ksztal jest tak aby uchwyt karnistra obok w czasie transportu ladnie ksztaltem dopasowywal sie do formy wczesniejszego...przedni uchwyt wchodzi natomiast w dziure ktora sie znajduje od tylu baniaka drugiego przez co udalo mi sie uniknac wrazenia chudosci od dolu niz gdybym to robil poprostu wglebieniem jak na gorze....

-latwy sposob wlewania-no wiec to przedewszytkim te 2 uchwyty i waski lejek pozwalajacy precyzyjnie skierowac olej do otowru....

 

w sumie to wszytko sie nameczylem nad szkicami i wogole zeby to wymyslec ale raczej i tak wiele rzeczy nie jest tak jak powinno byc...mile widziane uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wielkie dzieki za komenty...oczywiscie zapomnialem dodac ze na tym lejku jest korek..tak czy siak znalazlem duza wade ktorej wczesniej nie pomyslalem a mianowice szyjka jest zbyt mocno pochylona i otwarta nie dala by sie nawet ladnie dac polozyc do wylania bez wylania...przynajmniej tak mi sie wydaje...wiec bedzie trzeba wprowadzic poprawki i podniesc szyjke...niestety pewnie kosztem formy:)..ahh projektowanie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie...ale o tym juz wiedzialem ...dla mnie nie wszystko musi byc udelanie na szkicach bo sam jeszcze do konca nie wiem jakie beda proporcje tego czegos...ale nie da sie ukryc ze uchwyty beda wieksze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki z rhino sprobuje moze ale jak juz bede wiedzial jak ma co wygaldac...a wiec wczesniejsza werjsa juz odpada napewno a tu prezentuje nowa ktora budowalem w sumie na starej ale dosc sie rozni..staralem sie zrobic takie proporcje jakie powinny byc...moze minimalnie na dole chwyt wyszedl za maly..ale co najwazniejsze przy przechylach nie bedzie sie nic wylewac...:)

ps.1 szkic jest dosc duzy wiec sorki za maly obrazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino-thx..ale az tak swietne to nie:D

 

Ra-mojemu kumplowi z sloniem:D

 

Golum-dzieki no co ja poradze ze mi takie rzeczy sie w glowie tworza:)

 

Leander-thx fajnie ze ksztalt nie przeraza...a co do kolorkow to nie wiem ale mnie sie lepiej czyta ...chyba dlatego ze zawsze mialem malą czcionke w windowsie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dorzucam ostatnie poprawki a mianowice wymyslilem system obracanej nakretki ktora ulatwia wlewania oleju w zlaeznosic od poziomu nachylenie karnistra...to tez wymusilo zmiane na ksztalcie nakretki w srodku a mianowicie postanowilem ze przechodzace przez srodek miejsce na ujscie olejy bedzi epraktyczniejsze niz boczne gdyzb bedzie dostsowane do dwustronnego systemu nakrtetki:)...uwagi mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności