Skocz do zawartości

Animacja


Kolas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wwzystkich. Mam zawije pytanie :

Czy istnieje możliwość zanimowania efektu jakim jest stopniowe wytwarzanie (powstawanie) np. rury, która kształtuje się w wymiarze 3d przez jakąś technike? Chodzi mi o to, że rura się wydłuża i kształtuje w formę która ja jej nadam. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest chyba skrypt, który nie pamiętam jak się nazywał, był podobno używany przez Tomak Bagińskiego w "Katedrze" - ktoś kiedyś wspominał na forum o tym, musiałbyś poszukać.

 

Nie wiem jak jest dokładnie, ale powinno się dać animować parametr w obiekcie LOFT odpowiedzialny za długość wytłoczenia.

 

Można także w ostateczności użyć operacji Boolean (konkretnie odejmowanie) - stworzyć jakiegoś boxa, rurę, od rury odjąć boxa (tak, aby ta znikła) i następnie animować ruch boxa, odsłaniając stopniowo rurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe twierdzeni dotyczące grafiki 3D:

Wszystko jest możliwe tylko czasami nie wiemy jeszcze jak to zrobić.

skrypt tomka opierał się na morphowaniu, a loft powinien dać całkiem dobre efekty. Można też zabawić się path deformem (modyfikator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak wprowadzić lofta w ruch? Mam jakies tam klatki w track view ale za nic ten moj loft nie chce sie animować. Trzeba wybrac jakis filtr? Jak to zrobić bo naprawde siedze nad juz dobre kilkadziesiąt godzin i nic. Wogle mam grzebac w track view czy dope cos tam? Proszę o pomoc. Probowalem wziasc ja z helpa ale nie bardzo moge rozszyfrowac to co tam gadają.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loft da sie animowac. robisz lofta, zaznaczasz stworzony obiekt, w panelu modify zagladasz do zakladki deformation, otwierasz okno skalowania, dodajesz ze 2 klucze i je animujesz. pamietaj zeby wlaczyc tryb animowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności