Skocz do zawartości

Strona Flash: Kolejne Portfolio


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wrzucić do zjechania swoje skromne portfolio. Niewiele zmienię niezależnie od komentarzy, ponieważ nie mam na to czasu już ;). Wykonanie zajęło mi około tygodnia pracy (bez wprowadzenia i zgromadzenia zawartości). Z założenia ma być takie, żebym mógł komuś pokazać co zrobiłem i się przedstawić jako tako.

 

Pytania do was:

- Czy to wystarczy, czy dodać jeszcze jakiś bajer - typu zmiana obrazka w tle przy przeglądaniu zawartości, albo filmiki na przyciskach, albo inne lekkie ulepszacze?

- Czy macie problem z "zawieszającymi się" przyciskami? Jeżeli ktoś to zauważył to jak to naprawić i czego może być to przyczyna ?!

 

Adres do zjazdu: http://www.mateuszwojcicki.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

khe, khe , pierwszy!!!.

A teraz do rzeczy...

Nom , a więc tak, prosto w miarę schludnie, nic specjalnego, fajerwerków nie ma widać, że w tydzień. Pracom w galeriach, jak widać też nie poświęciłeś zbyt wiele czasu ani wysiłku. Szkoda, bo po lekturze Twojego posta mam wrażenie, że szukasz pracy, a z całokształtu wrażeń wynika, że pracować się za bardzo nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Guzik wyboru języka mało czytelny ...

2. Guziki menu nie działają ... zacieły się? Jak to naprawić? Mało można powiedzieć nie wiedząc jak są wykonane :)

3. Strona wydaje mi się być ... za prosta ... a takie miłe wrazenie robiła na początku :(

 

 

 

po kilku minutach strona przestała odpowiadać i nie mogę się na nią wbić ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaveBorck - po czym uważasz, że nie poświęciłem z zbyt dużo pracy pracom w galeriach? myślę, że po prostu lepiej nie umiem/umiałem w danej chwili.

EMP - co masz na myśli, że nie działa poprawnie (oczywiście) - jest to rozwiązanie, pochodzące z flash kit macromedii. Skrypt, który oni sami napisali, a ja tylko zaimplementowałem.

DEUS - hmm.. rozumiem, że mozna mieć takie wrażenie, a co masz na myśli dokładnie? i jak to można wg. Ciebie naprawić.

xeav - na niższych rozdzielczościach się nie mieści, a nizszy format jest obleśny.

Huter - no właśnie - jak naprawić guziki ?! jestem w kropce, bo nie widzę problemu co jest źle. ?!

Kod przycisku też nie wiele mówi, tu raczej liczłem, że ktoś z doświadczenia zauwazył u siebie coś podobnego. Kod wygląda tak:

on (press) {

_root.articlepath = "articles/"+curID+".txt";

tellTarget (_root.MENU) {

play();

}

if (_root.active == 1) {

tellTarget ("_root") {

gotoAndPlay("deactivate");

}

}

hit.enabled = false;

}

Vorek: Łał:D jedyne dobre słowo. Z czarnym zdaję sobie sprawę, że może trochę przysmucić, ale nie widzę innego motywu, który byłby konkretny i u pasował, a bez czarnego będzie myślę, że nijako.

 

Dobra.. tak patrząc na opinię, to wydaje mi się, że stronę zrobiłem jakąś cieniawą. Chciałem żeby była prosta i pozwalała komuś przejrzeć mniej więcej co umiem zrobić i z kim mniej więcej ma do czynienia. Rozumie, że nie udało się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ten kod mówi ... widać różne odwoływania się do zmiennych których proces powstawania jest nie jasny dla czytelników :) ... mam jednak kilka pytań ...

 

1. Guzik się zacina w ten sposób, że nie "łapka" znika ... zostaje standardowy kursor ... jakby guzik się nie zacią ale przestał być guzikiem ... może problem jest w okolicach gotoAndPlay("deactivate");?

 

2. tellTarget? Jakiego flasha masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokuje to blokuje ... ale pytanie czemu nie realizuje?

 

if (_root.active == 1) {

tellTarget ("_root") {

gotoAndPlay("deactivate");

}

 

 

Co to robi? Sprawdza czy jest aktywny i idzie do klatki gdzie zmienna zmienia się na 0? Dezaktywuje? jeśli tak to ... eee ... po co to? W zasadzie nie widzą by to coś zmieniało bowiem sprawdza czy guzik, ptfuuu... zmienna jest 1, jeśli tak to wysyła go do klatki gdzie będzie zdezaktywowany (zmienna, nie guzik) ... po co to to nie wiem, chyba, że źle rozumiem skrypt ...

 

tellTarget (_root.MENU) {

play();

}

 

Czy naprawdę musisz stosować tellTarget? ... tak czy owak ... play() jest napewno poprawnie zastosowany? ... z doświadczenia wiem, że czasem play nie zawsze działa tak jakbyśmy chcieli ... w przeciwieństwie do sztywnego podania gotoAndPlay("następna klatka") ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze sprawdza, w jakiej pozycji jest menu w danej chwili. Jeżeli jest w niewłaściwej to je przesuwa.

a kawałek z _root.menu to jest przeładowanie menu na inny zestaw zmiennych.

 

Wiesz, być może z tym play jest problem tak jak mówisz, bo nie mogę znaleźć logicznego wytłumaczenia, gdyż ciężko jest złapać jakąś regułę w tym bugu. Właściwie nie ma tam reguły. niektórzy np. się z tym wogóle ie spotkali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jakby pomogło.. dziwna sprawa.

Klikałem z 5-10 min we wszystko i nie udało mi się doprowadzić do zawieszenia przycisku.

Jezeli działa to znaczy, że się udało :D Dzięki za pomoc, spodziewałem się właśnie takiego jakiegoś dziwnego rozwiązania.

A tellTarget został mi z tego, że właśnie kiedyś przy jakiś przyciskach zwykłe odniesienie hierarchiczne "nie zawsze działało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMP - co masz na myśli, że nie działa poprawnie (oczywiście) - jest to rozwiązanie, pochodzące z flash kit macromedii. Skrypt, który oni sami napisali, a ja tylko zaimplementowałem.

um to nie działa we wszystkich przeglądarkach poprawnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej nie działa ?

może nie masz zainstalowanego akurat na niej flasha.

 

Tak to testowałem. Na firefoxie miałem FP8, na IE też, a na operze miałem FP 7 i tam patrzyłem czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne ... szukałem w Google mojej strony i na pierwszej pozycji pojawił się link do forum i do teggo tematu :P ...

 

 

... stronka działa dobrze ... galeria się zacina :] ... czekałem ponad minutę na jedną grafikę

 

 

pozdro

 

p.s swojej strojny nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm:D do google'a jeszcze nie wprowadziłem jej. właściwie do żadnej wyszukiwarki. na razie nie mam czasu. zrobię to jak przetłumaczę teksty i będę pewien, ze nie ma bugów, bo są słuchy, że np. nie chodzi w ff. 1.0.7, albo w ie sa jakieś problemsy.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zależy, które lata porównujesz.

2. to dobrze, czy źle ? ;)

3. od czegoś trzeba zacząć, ale to fakt, że postępowość na naszym wydziale (i wszystkich w polsce, również z asp na czele) w porównaniu z europą zachodnią jest niska. i to odbija się na studentach. ale to nie chyba miejsce na tą rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności