Skocz do zawartości

Gitarka [jaka?]


*NicoN_

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem na gitarze [klasyk] jakichś 8lat (Szkoła muzyczna+potem MDK)...

od 1,5roku robie sobie przerwe, ale mam już dość.

Zastanawiam się nad wyborem gitarki elektrycznej nie jakiejs odrazu super, ale zeby dobze stroiła, miała rockowe brzemienie i estetyczny wygląd.

Przeglądam ciagle oferty na allegro, ale zawsze coś mi nie pasoje xD.

Mam zamiar wydac max.750zł na gitarke, chyba mozna za te cene kupic cos w miare...

Jakbyście mogli to cos poradżcie!

Tu jest całkiem fajna :

http://allegro.pl/item87695376__gitara_ibanez_grx40_z_gratisami_najtaniej_.html

Tu tez w miare :

http://allegro.pl/item88172249_stratocaster_z_hambucker_stan_sklepowy_extra_cena.html

Wiem ze nie jest to moze klasowy sprzet ale na początek... Ten stratocasterek i tak 50% tanszy niz w sklepie a stan idealnY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na początek to moge polecić skyway'a jakiegoś, mój kumpel kupił za 600 zł i całkiem nieźle znosie jego experymenty:)

W stratocasterze będziesz musiał podnosić struny bo tak to strasznie brzęczą, przynajmniej w kazdym jakiego widziałem tak było:) no i nie zapominaj o piecu, jak do rocka to mzoe jakaś 10-tka kustoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o strata to wszystko zalezy gdzie byl produkowany czy w Chinach Tajlandi czy gdzies tam czy w stanach (sa troche drozsze), czyli w krajach z tania sila robacza czesto sa progi krzywo ponabijane i wtedy zdarza sie ze struny chacza i charcza, w Usa robionych takie rzeczy raczej sie nie zdazaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*NicoN_ - jak juz koniecznie chcesz tanio to to bedzie w sam raz imho na początek, moim zdaniem najpierw lepiej kupić taką sobie i potem dopiero ibanezika za 1500zł jakiegoś względnego. Jak zamiezasz potem inwestowac w efekty to raczej kup jakiś godniejszy piec i nie patrz nawet na te bez line outa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Ibanezów ani mayonezów w takich cenach, chyba ze lubisz oswiedzac lutnika jesli zalezy ci na dzwieku :>

 

jesli mozesz wydac jeszcze 100 zl to polecam Meg`a EMP, przegralem juz kilka gitar i latałem po roznych sklepach muzycznych i przy kwocie 1000 zl EMP wyszedł najlepiej

 

Strato sie brudzą jak świnie w oborze ;] zwłaszcza z białą deską jesli zalezy ci na rokowym brzmieniu to odradzam Strato, kup lepiej cos z dobrym mostkiem i bez tremolo. Lepiej kupic stały mostek niz z tremolo bo za taką cene rewelacji sie nie spodziewaj i czekają cie czeste strojenia ;]

 

grasz juz 8 lat wiec mysle ze dzwiek i poprawne oktawy są dla ciebie najwazniejsze najlepiej polataj po sklepach, poczytaj opisy i recenzje, popytaj jakichs gitarzystów znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez gram :) chyba od 15 roku zycia juz nie pamietam :) Gralem tez keidys na elektryku. Najwazniejsze to sa przystawki zeby mialo wlasnie takie rockowe brzmienie.A czy dobrze bedzie stroila tego sie nie dowiesz, musialbys bys sam sprawdzic, bo na a,legro kupisz to juz koniec ;) raz i nie ma ze "zwracam". Nie wiem jakie sa teraz dobvre firmy mysle ze Gibsona. No i musisz to do czegos podlaczyc ;) jakis piecyk by sie przydal najlepiej Marshalla ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... piecyk to taki za 200stowy narazie do domku mi wystarczy...

Gitarke sobie wyobrazam, co w sklepiq z 1200zł, a na allegro moze lekko podrapaną itd, za jakies 600zł... + piecyk 200-250zł i bedzie spox :D

qrde nie wiem naprawde co wybrac, jest tyle roznych modeli.

Klasyczne lekkie brzmienie odpada odrazu, musi byc co najmniej rockowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie biez ibaneza grx40 bo to kicha, lepiej uzbieraj juz i kup sobie rg jakis, ja mam rg170 i jest doskonala imo (oczywiscie gdybys uzbieral 4000zl to mozesz sobie FERNANDESA kupic:) ) ten ibanez nowy chodzi za 1100zl, ale uzywany jak moiwsz pewnie dostaniesz za 700-800, skyway'a sa dobre dla poczatkujacych, a ty juz masz doswiadczenie, EMP tez niezle, a jak bierzesz jakas niepsrawdzona, to dowiedz sie dokladnie o drewno bo noektore sa z jakis szitowych sklejek i sie wyginaja, (mialem kiedys tkaie presto lang, szjas jeden nie wytrzymywal gryf trzynastek strun nawet i sie poziwjal) ladujac w piecyk 250 tylko stracisz kase, tez poczekaj i wiecej zainwestuj, bo potem bedziesz zalowal, nie mowie zebys od razu jakis lampowy, ale tak za 600 dostaniesz maly w miare dobry, chyba ze checsz jeszce dolozyc, ja np. mam marshala uzywanego lyknalem za 1000zl 100w, ...jest mocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fender, fender i jeszcze raz fender! Najlepiej stratocaster (http://musiccenter.pl/?mod=item&g1=1&g2=1&g3=1&id=813

chyba najtanszy jaki znalazlem), jesli stac Cię, waćpan to radze drozsze, zaczynaja sie od 4k a koncza na 13k :P . Radzilbym omijac Squiery z nizszej polki (te od 500-, do 700-, PLN), sam mam Showmastera, ktory kosztowal cos kolo 1k, i w zasadzie nie narzekam. No, moze procz ruszajacych sie we wszystkie strony potencjometrow :) Ale to taki tam, malutki kruczek. Gralem jakis czas temu na stracie z prawdziwego zdarzenia. Wrazenia? - mniam i to z duzym beknieciem! :) Oczywiscie polecam Gibsony, ESP'y, Epiphony, Ibanezy i Mayonezy, bo sa to przeciez swietnie gitary, a czesto niedoceniane :P . Epiphone, to oczywiscie Les Paul, widomo - nie gibson, wiec czasem trafi sie gowno, no ale... . ESP, uwazac trzeba na te straszliwie brzmiace i DROGIE modele ;). Co do piekarnika, to hm... Marshall, Peavey i Fender. Do warunkow domowych 10W wystarczy, serio... i tak daje niezlego kopa :) . Od 15W czy 30W zaczynaja sie modele z efektami, ktore (imo) sa beznadziejne, tak wiec lepiej zaoszczedzic, kupic bossa i nie dawac sie namawiac. Jesli chcesz produkowac sie scenicznie, to 100W Preamp wystarczy (moze jakas lampa?) + paczka 4x10, zalezy tylko od Ciebie i od zawartosci portfela. Sam co prawda mam juz dosyc marshallowego gaina (pora sie zaopatrzyc w jakas konkretna bossowska kostke, co rowniez polecam przy kupnie gitary. I znowu - jesli masz pieniadze - multiefekt boss gt-6/8 (http://musiccenter.pl/?mod=item&g1=1&g2=4&g3=13&id=183 - troche stanial + http://musiccenter.pl/?mod=item&g1=1&g2=4&g3=13&id=4949 - ten tez :) ) ), to sam piec goraco polecam! Na Peaveyach i Fenderach nie grywam na codzien, ale w sali prob owszem ;). Piec Peaveya sam w sobie takze konkretny, a i jak sie nie myle - tanszy. Odradzam wszelkie everplaye, stagi i inne takie. Przydalby sie tez jakiejs dobrej klasy mikrofon, bo gitara + komputer, to fajna rzecz :)

 

Sprecyzuj co bys chcial grac, gdzie i po co - to Ci doradze konkretniej. Bo wiesz... "chcialbym kupic gitare elektryczna", to nie az takie proste... :P

 

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem dzisiaj u qmpla na tym popularnym squierze stratocasteze, teraz chodzi po jakies 500-600zł ma załagodne brzmienie jak na mnie i wogule jakis "Syfny" :D, ale nie miałem az tak złych wrazen...

Piecyk 20W mi wystarczy, taki zamierzam kupic...

Z tymi przesterami narazie dam spokoj, wiecie rodzice mi kase dadzą jak cos, nie zarabiam wiec sam pieniędzy i od nich duzo zalezy,...

Kiepsko to wygląda bo ostatnio otrzymałem creative DMP FX100 mp3 player i nie wiem czy wogle cos wyjdzie, ale jak się zawezme to moze... xD

Bez tej gitary czuje się jak bez nogi :_)

Zeczywiscie chyba nie bede się zastanawiał na tym ibanezem grx40.

NApewno nie kupie tez tego stratocaster'ka.

Fajnie ze pomagacie, naprawde duzo to daje[opinia] innych

EDIT:

Co chce grać : techniczny metal{nie walenie 3akordow...],progressive rock "nieraz ciężki [c]?harkot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie miskuhc przkonałeś do tego rg170.

JAkie ma brzmienie? Mysle ze to lepszy wybor od tej tandety [nówka za 400zł]

BArdzo ładny pozatym i chyba bedzie OKEJ :)

Nadal szukam tylko rg170 narazie na 1miejscu

Kolejny 'ZONK' :

Cytat z gitara.pl

o Ibanez rg270

(...)Kupujemy

 

Jeśli jesteś otwartym, początkującym lub średnio zaawansowanym gitarzystą i chcesz pograć kilka rodzajów muzyki, to ta gitara jest dla Ciebie. Niestety Ibanez wycofał ją ze swojej oferty, ale wciąż można ją nabyć na Allegro, E-bay’u, czy innych aukcjach, giełdach, itp. Oczywiście można zakupić któryś z wyższych modeli, natomiast wersji RG 170 nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na klasyku, na akustyku (siostry i brata gitary ;]) a od kilku miesiecy mam elektryczna (mama mi kupiła ;)) Cort X2, bardzo fajny sprzet, 2 humby, tu masz link http://www.muzyczny.pl/katalog/?id_dzialu=56&id_fragment=3570

jak masz wiecej kasy to mozesz sobie kupic Corta X6, to jest chyba właśnie gitara do mocniejszej muzyki, ja np. gram kawałki Vadera, Mayhema, czyli death/black metal, ale czasem też gram akordami, zależy od sytuacji, ostatnio na koncercie graliśmy Dzem i inne, rockowo blusowe utwory, nie wspominajac o kolendach hehe ;] co do strojenia to trzyma stroj jak sie wajchy nie uzywa.

a i broń boże nie kupuj skywayi ;]

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wszyscy z ibanezami i gibsonami wyjezdzają a teraz corty :D

Nie wiem jaka renome ma ta firma, mam nadzieje ze to nie są zadne guwna :)

x6 zajebiscie wyglada z tego co widze

http://www.muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dzialu=56&id_fragment=2066&zlitera=&od=0#art

Plz powiedzcie co o TYM myslicie ? jest jeszcze model chyba platinum za jakies 1,6k

Ten bronze warlock mi sie zajebiscie podba bez kitu... Wyglada niesamowicie :D i tylko 700zł nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nosilem sie z zamiarem kupienia marshalla z wbudowanymi efektami, np. http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-LINE-6-SPIDER-2-15WATT-GUITAR-AMPLIFIER_W0QQitemZ7391804030QQcategoryZ10171QQtcZphotoQQcmdZViewItem

 

ale ktos tu odradzal. przeznaczeniem jest domowe granie. No i wiadomo, licza sie tez koszty.

 

wiec jak to jest? dlaczego nie warto kupowac pieca z fx wbudowanymi? czy moze jednak warto?

 

 

//edit: blad, nie ten link mi sie wkleil: http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-MARSHALL-MG30DFX-mg-30-dfx-GUITAR-AMP_W0QQitemZ7391804017QQcategoryZ10171QQtcZphotoQQcmdZViewItem

 

tak czy siak rozwazam roznego rodzaju piece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rg170 nie polecam? ciekawe, bo od 270 sie rozni niewiele, ale pierdzenie ktos zarzucil, juz od 2 lat gram na tym samym rg170, gralem metalcore, hardcore i punk, do ciezkich brzmien jest idealna, zadnych wygiec gryfu, trwala, trzyma stroj, jedyne co mnie przeszkadza to ze wejscie kabla sie czasem luzuje i trzeba podkrecic, ale to raczej nie wada modelu, tylko konkretnie mojej gitarki, gralem tez na rg270 i nie bylo roznicy wlasciwie, polecam ci jeszce raz ten sprzecik, i fakt bardzo elegancka z wygaldu jest, oczywiscie moglbys poszperac i znalezc cos lepszego ale az tak to sie nie znam zeby ci doradzac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warlocka raczej nie polecam, rzeczywiscie ladnie zrobiony i wykonczony, takie tam bajery, ale jeżeli chodzi o brzmienie to slabiej.

Poogladaj sobie te Corty, z serii X, i Zenox o ktorych mellodeque wspomniał, bardzo dobry sprzet, i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole wlaczyc sie do dyskusji :) w moim typie sa gitarki z cieniutkim gryfem tzw. 'wyscigowki' Na nich to sie naprawde czuje dobrze. mozna wymiatac solowki i w ogole jakos lepiej w rece leza. Moj kumpel ma fendera strata i musze powiedziec, ze ta gitara jest dla mnie jak topor. Ostatnio gralem tez w sklepie na jakim ibanezku i tez mi sie nie do konca spodobal. za wysoko struny mial. I tu podpowiedz z mojej strony: niezaleznie jaka gitarke kupisz zwasze mozesz przy niej troche pokrecic, tu mostek obnizyc itp. A jezeli chcesz miec rockowe brzmienie to przede wszytskim przystawki. Jak ktos tam na gorze napisal humbuckery to podstawa :) No a teraz kwestia pieca. Ja posiadam teraz spidera II i se chwale. kilka ladnych brzmien wzrorwanych oczywiscie na prawdziwych wzmakach (marszalkach, mesach) i ogolnie mi pasuje. Innych piecow nie testowalem bo interesowaly mnie tylko cyfrowe. Albo kup se POD'a jedynke podlacz do wiezy i tez bedzie gut :)

 

No to tyle moich skromnych podpowiedzi. pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peters grales na tym warlocku ?

na razie na pierwswzym miejscu stoi "MIŚKOWY[hc]" gibson rg170

Qrde teraz z koleji slinie się na te corty... :D

CORT KATANA KX5, CORT X6,! cudowny wyląd i ponoć są doskonałe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, a ja ciagle gram na klasyku... kiedys mialem akustyka starego teraz mam hiszpanska esteve ;) i jakos nie czuje ochoty zeby sie przesiadac na elektryka bo po co? :> Mialem kiedys gibsona jakiegos w rekach no i nie zrobil on na mnie wrazenia szczegolnie gryf strasznie nie wygodny - ale to moze byc moje wlasne odczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*NicoN_, zastanów się też nad kupnem gitary używanej. Jeśli przymierzasz się do tańszej gitary, to kupując nówkę sklepową nie masz 100% gwarancji, że drewno jest odpowiednio sezonowane i wysuszone - może się po jakimś czasie wypaczyć, może łatwiej pękać itd. Gitara używana jest już "ograna", ma bardziej wyrobione brzmienie.

 

Nie chcę przez to powiedzieć, że kupowanie tanich wioseł w sklepie jest "beee", ale warto na pewno przejść się po kilku komisach.

 

Co do pieca - ja np. mieszkam w bloku 10-cio piętrowym, więc nie mogłem sobie pozwolić na jakieś 100-watowe monstrum :) Mam Laboga LR-1 15 W, można tanio kupić na allegro. Brzmi tak, jak większość piecyków z tego przedziału cenowego - średnio wyraźny czysty kanał i kiepski przester. Z czystego korzystam mało, więc mi to nie przeszkadza. Przester załatwiam sobie kostką boss metal zone - więcej mi nie potrzeba :D

 

A wracając do gitary - daaawno temu kupiłem sobie squier'a (model bullet strat - nie polecam, lepiej zwykłego squier stratocaster). Gitarka jest wygodna, a że dałem za nią 300 pln (używana była), to tymbardziej nie narzekam. Singla przy mostku wymieniłem na minihumbuckera, co dodało nieco kopa gitarce. Teraz tylko mnie czeka wymiana kluczy, bo firmowe to już się powoli sypią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj aspenboy, ja tez wole uzywaną kupic, ale zadko trafiają sie aukcje interesojących modeli...

Grałem na squierze stratocasterku[nowka 475zł] i jest kiepski, mysle ze cort x6 bedzie wymiatał 10x lepiej niz tamten shit[bez urazy xD]

Ja mieszkam w domku :) więc moge mieć i 100W, ale narazie zadowole sie jakims 15-25W.

Chce grać raczej cięzką miuzike, ale tez powymiatam na solowce :d CORT KATANA kX5 i CORT x6 na 1miejscu do kupna na razie...

To dziwne Widze ze na guitarcenter cort x6 jest za 775zł + darmowy transport, a na megamusic= 965zł @!? na allegro tez za 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sam też nie uważam, żeby squier to był szczyt techniki ;) Teraz bym kupował zdecydowanie inne wiosło.

 

Do ciężkiej muzy - a myślałeś nad 7-strunową? Za ok. 1200 pln można kupić siódemkę mayones'a, bardzo solidnie wykonaną. Pogrywałem na niej w sklepie, i byłem bardziej niż zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 7stronwki nie chce , zabardzo przyzwyczajiłem sie do 6:D

Prosze powiedzcie cos jeszcze o Cortach i innych tam, dzieki "wam" i inemu forum pozbyłem sie afektu do cortow, a nawet stawiam je przed inne gitarki....

P.s. JAk bede mial wiecej kasy to kupie dla samego chodzby wygladu to : http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php?gid=28&id=11382&id_towaru=BC-RICH-WRLCK-PLAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x6 ma takie przystawiki:

2x Mightymite Humbucking, 1x Mightymite Single Coil

KAtana kx5 ma :

2x Motherbuckers

Chyba do metalu katana lepsza CZYŻ nie ?

sorq za 2posty pod soba

EDIT2 :

Jestem juz prawie pewny ze wezme corta kx5 lub x6 KTOREGO WYBRAC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na warlocku nie gralem, ale duzo slyszalem na temat tych gitar

do metalu najlepiej jak są 2 humbuckery, czyli wlasnie katana chyba lepsza, chociaz corty z serii X są robione do ciezkiej muzy, nie wiem co to jest ten "Mightymite" Single Coil

i patrz jeszcze z jakiego drewna jest korpus ;] zeby nie bylo z żadnej sklejki i inncyh badziewi, ostatnio widzialem, że cort zenox jeden z tych tanszych modeli jest z tego robiony ;] a dobrze jest jak struny mają kontakt z drewnem , lepszy jest dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem dzisiaj w muzycznym, z godzine na corcie x6, testojąc przy okacji inne wzmacniacze...

Co ciekawe ostatnie 30min, przegralem [[EMP meg'a] NIE WIEM CZY DOBZE NAPISAŁEM] doskonały poprostu! Nie widać roznicy w "rockowym" brzmieniu, pozatym meg jest robiony recznie... :P

http://www.pianoforte.pl/ofertapr/oferta.php?kat_gr=54&produkt=275

Praktycznie nie ma roznicy w brzmieniu, oba bardzo fajny harkor :D

Meg troche droższy, ale i ładniejszy i fajniej wykonczony, oby dwa bardzoooo mi sie podobaja, ale chyba troszke bardziej MEG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale mam juz 28 lat grac zaczełem jak miałem 17 rózne gitary w łapach miałem co do polskich wynalazków to jestem na nie . gitary typu presto lub majonez 8-) to lipa oni poprostu idą do lasu i jutro bedzie gitara a za pół roku masz gryf jak fale dunaju co do ibanez gitary dobre ale w w dobrej cenie fendnder rewelacja ale ma minusy musisz wiedziec do czego chcesz uzywac swojego instrumentu i tyle ............. blues ,rock , jazz kazdy z tych styli muzycznych wymaga innej gitary wiec nie mam pojecia jak doradzic ................8-) ............... a zapomniał bym ........... gitara to jakies 40% reszta to wzmacniacz i umiejetnosci .............powodzenia ..............nie kupuj marshalla !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pianoforte.pl/ofertapr/oferta.php?kat_gr=54&produkt=275

Kupie to jub COrta x6, moze troszke bardziej za cortem, bo jest troche tanszy i jest wiecej ofert i z czego wybierac, zas emp MEG-a nigdzie nie moge znalezC@@!!! tylko w moim sklepie muzycznym za - 945zł

NApewno w necie za jakies ~800 by poszedł...

Gralem tez na roznych piecach, LANEY 15W, jest bardzo fajniutki...

POmiedzy cortem x6 a MEGiem, nie ma duzych roznic, podobne materiały, meg troszke ładniejsze tylko wykonczenie i jest taki bardziej "Miękki".

Cort mimo iż ma 2"HambuKI" to wcale nie brzmi "bardziej rockowo", przynajmniej trodno jest to wysłyszec na "tej" klasy sprzecie

EDIT [chyba juz 3ci]

Chyba na PEWNO kupie tego corta, jaki kolor najfajniejszy dla was?

CZARNY : http://www.bigbeat.pl/product_info.php?manufacturers_id=43&products_id=1306

JAKIŚ NIJAKI : http://www.bigbeat.pl/product_info.php?manufacturers_id=43&products_id=2085

CZY taki : http://www.bigbeat.pl/product_info.php?manufacturers_id=43&products_id=2084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności