Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Wiatrówka


Marcin121

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zamieściłem tutaj mój pierwszy projekt, który został zdeczka zjechany, ale dziękuje tym którzy dali wskazówki i pocieszyli. Ktoś się zapytał jak by rozwijał się temat gdyby pokazywał w nim różnej wielkości boksy( no to ja teraz zakładam taki temat:D), ktoś powiedział nieźle jak na początek.

Teraz czas na drugi projekt, a w środku złożona z boksów, cylindrów i na razie jednego quad patcha wiatrówka. Mam nadzieje, że wyjdzie lepiej a zamieszczam bo coraz częściej odczuwam moje braki i wkrótcę będę umieszczał tu moje pytania.

PS nie jestem zagorzałym fanem militariów więc proszę tych którzy lubią o wyrozumiałość za operowanie skomplikowanymi pojęciami jak to brązowe i.t.d.:D.

PS2. Czego byście użyli do wymodelowania całej rączki (tego brązowego:D). Ja użyłem quad patcha i nieżałuje ale wolałbym wiedzieć na przyszłość.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Marcin jak to jeden z twoich pierwszych projektów to nie jest źle, lufa wymodelowana ładnie :). Co do mechanizmu zawisowo-naciągowego czyli to gdzie "wchodzi ten pręcik za który ciągniesz aby odciągnąć zamek (załatować wiatrówkę)", jest źle wymodelowany, brak zawiasu po primo, wogóle to źle wymodelowany, brak mechanizmu powrotowego, czyli tego co pcha "pręcik" do góry. Źle wymodelowany łoże kolby! Powiedz czy wzorujesz się na jakimś modelu istniejącej wiatrówki czy to może jakiś twój własny?

 

chveti -> luneta jest do celowania, i to nie jest kolimator tylko luneta optyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem to przecież w wipie więc taka prośba nie jeździjcie po mnie za to czego nie ma tylko za to co jest. Nie problem zauważyć, że luneta nie jest przymocowana do reszty, nie ma spustu, mimo iż jest celnik to brak muszki.

FaNTOMASie no więc to jest tak. Mam jedno zdjęcie które mi się podoba, ale trochę średniej jakości. Więc jak dochodzi do modelowania trudniejszych elementów to szukam czegoś co wygląda podobnie i ma ten element wyeksponowany.

Poczytaj dużo tutoriali,przejżyj fora i inne takie, i co najważniejsze F1 w maxie, a potem załączaj pracki jak będzie co oglądać.

Jak napisałem na wstępie założyłem ten temat bo będę potrzebował wkrótce paru informacji i już teraz chciałem posłuchać co o tym myślicie. Będzie co oglądać (mam nadzieje) jak pracę posuną się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja Mazi, Irnik z tej strony. Kształt wiatróweczki zajebongo, połącz czymś lunetkę z resztą. KONIECZNIE DODAJ SPUST!! "To brązowe" - ściągnij mapkę drewna i narzuć ją pod warstwę brązowego koloru, bump nie powinien być za mocny. Lustro od lunetki - półprzezroczysty chrom i będzie ekstra. Naprawdę fajny model! Nie przejmuj się pojazdami bezmózgich idiotów, jak na początek super.

PS. DODAJ TE MAPY I ŚWIATŁO!!

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin chodzi mi o to że na większość twoich pytań odpowiedzi znajdziesz w tutorialach! pytałeś jaką techniką byśmy zrobili kolbę("to brązowe") więc Ci odpowiedziałem: poszukaj tutoriali na temat modelowania, poćwicz różne techniki sprawdź która Ci bardziej pasuje. WIerz mi że jest przynajmniej kilka technik którymi można zrobić taki element i każdy poradzi Ci inną. Troszkę własnej inicjatywy wykaż i nie oczekuj ze wszystko Ci podadzą ludzie na dłoni...It's not the way the life works- jak ktoś powiedział...

to raz

a dwa to to że jeszcze nikt Cię w twoim toppicu nei pojechał więc nie marudź tylko bierz się do roboty.

 

Inferno bądź tak miły i nie obrażaj mnie bezpodstawnie,chyba że możesz udowodnić mój brak mózgu i idiotyzm...

 

pozdrawiam i apeluję o odrobinę kultury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie chcę żyby tu powstała kłótnia. Niemówię, że ktoś mi pojechał ani nic takiego i mam nadzieje, że nie odebraliście tak moich słów. Chciałem tylko prosić żebyście nie mówili, że brakuje mi takich oczywistych elementów jak x,y,z bo wszystko jeszcze nadejdzie (szczególnie jeżeli chodzi o model).

Co do tutoriali to przerabiam stale jakieś co jakiś czas, ale czasem mogę nie znaleźć czegoś konkretnego. Zresztą tutorial to nie człowiek, z niego dowiem się jak coś zrobić, ale jeżeli będę chciał mieć nieco inny efekt może upłynąć kawał czasu zanim znajdę to co mi potrzebne.

PS

marcin chodzi mi o to że na większość twoich pytań odpowiedzi znajdziesz w tutorialach! pytałeś jaką techniką byśmy zrobili kolbę("to brązowe") więc Ci odpowiedziałem: poszukaj tutoriali na temat modelowania, poćwicz różne techniki sprawdź która Ci bardziej pasuje.

I wielkie dzięki za odpowiedź. Wiem, że jest wiele technik, ale chciałem się dowiedzieć które są najpopularniejsze. Gdybym nie wiedział jak zrobić kolby to by jej tu nie było:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mort Ja się akurat Ciebie nie czepiam, czepiam się ludzi dających uwagi typu "ale lamer". Jesteśmy początkujący. Ale fajnie, że są też ludzie doświadczeni i chętni do pomocy, tacy jak Ty. PS. Nie jestem Inferno, tylko Infero. Tak jakoś wyszło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ciąg dalszy. Dodane światła i chyba to już koniec jeżeli chodzi o modelowanie nie licząc spustu. i małych poprawek przy lunecie, ale te jak będę tworzył materiały.

my.php?image=wiator7gc.jpg

P.s zna ktoś jakąś stronkę gdzie są dobre tekstury (a jak na dodatek dużo to już wogule wspaniale)? Bo jak szukam w google to zawsze znajduje jakieś ostro skompresowane o beznadziejnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada troche lepiej, jakbys mogl to pokazuj kolbe bez tego brzydkiego materialu bo troche razi, jesli chodzi o tex to mapuj i rysuj:D albo mapuj i poprzerabiaj jakies fotki

http://imageafter.com/

Jeszcze pytanie kozystales z jakichs referek?? bo model bardzo prosty i przydaloby sie go jeszcze poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infero nikt w tym wątku nie zjechał jeszcze porządnie pracy, bo może z niej wyjść coś dobrego,jeśli marcin się postara.

 

pozdro!

 

[edit] zapomniałem dopisać-link ostatni mi nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z tym linkiem coś się stało. Jeszcze wczoraj dziłał;f.

Ok kolejna wersja, lufa i elementy kótre miały być metalowe wyszły trochę bardzo plastikowo, ale mam nadzieje, że starczy mi chęci żeby poprawić:).

my.php?image=wiator5rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności