Skocz do zawartości

Rendering w systemie z dwoma procesorami


flex

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy nie kupić płyty na dwa procki i w ten sposób przyśpieszyć renderingi.

troche się pokręciłem i zobaczyłem że max4 nie idzie wcale szybciej na takim systemie

http://www.tomshardware.pl/motherboard/20020211/dualathlon-01.html

http://www.max3d.pl/show.php?id=benchmark

czy wersje wyższe maxa obsługują dwuprocesorowość? może ktoś zna jakieś testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wszystkie wersje maxa korzystają z 2 procków. Ba - korzystają z tylu procków ile tylko się da - jak zapodasz maxa na serwer z 4 xeonami HT to będzie renderować 8 logicznych procków (((-;

Tylko pytanie - jaką obecnie płytę dualną chcesz kupić? Bo na Pentium 4 nie ma duali (one mają HT i tyle) natomiast dualne są płyty pod np. XEONy, pod Athlony MP, pod Opterony ... Ze starszych generacji masz np. Pentium III które chodzi w dualu - ale ja bym w to nie szedł już - kupując nowego kompa nie warto - sam mam i robiłem teraz upgrade lekki, tylko dlatego że mnie wyszedł wiele taniej niż nowe podzespoły (mobo, cpu, grafika, ram)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumiem co do mnie piszesz. ale mniejsza z tym......powiedzmy że wszystkie wersje maxa korzystają z wieloprocesorowości ale czy wszystkie radzą sobie z tym tak kiepsko jak max4?

 

a odnośnie platformy to myślałem o jakiejś płytce pod athlony MP. przeczytałem że działają z mobilnymi athlonami, ewentualnie na sieci jest opisana operacja przerabiania bartonów tak aby działały w parze. kupiłem właśnie mobilnego athlona 3000 (fsb266 rreczywiste taktowanie 2200(tyle co athlon 3200)) i się zastanawiam czy nie dokupić drugiego i spróbować duala.

ale tego procka to właściwie kupiłem do oc i nie wiem gdzie jest większy sens. (płyte i tak musze zmienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy dostaniesz nową płytę pod athlona MP.... nie wiem.

Co ja do Cię piszę - HT to Hyper Threading - pseudowielowątkowość w prockach intela (ale całkiem niezgorzej sobie radząca).

Przyrost mocy w 2CPU nie jest 2krotny - niżej. Za to spróbuj np. odpalić render w tle i potem ruszyć w photoshopie i na większych plikach popracować. Tutaj 2CPU pokazuje co umie - żadnego zacinania itp. Po to właśnie jest wielowątkowość. ...

 

Ja bym się w przerabianie nie bawił, a raczej w A64-X2 zainwestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pochodziłem po necie i juz widze że to co planowałem nie ma sensu.

1- ryzyko że jednak te płyty nie pracują z takim prockiem jaki ja im chce wsadzić.

2 - z tego co przeczytałem zerowe możliwości oc (przetaktowania)

3 - ten mobilny athlon podobno bezproblemowo się podkręca do fsb 200 co dawało by mi rzeczywiste taktowanie ~3300MHz (przy podkręcaniu athlona 2600@2700 [2083@2200] miałem o 9% szbsze renderingi)

4 - te płyty pod athlony MP coś mi się wydają studnią finansową (może nowe pamieci, może nowy zasilacz......:/ no i z obsugą USB cięko więc ...dodatkowy kontroler usb...

jednym słowem te plany zdechły :)

ale zainteresowałem się płytami pod opterony i tu widzę pszyszłość :) ....żeby to tyle nie kosztowało to już dzisiaj bym to kupił.

 

Dabrow --> co to wielowątkowość to ja wiem, mi bardziej chodziło o to że co z tego że max4 obsługuje wieloprocesorowość jeśli patrzę się na wyniki testu http://www.tomshardware.pl/motherboard/20020211/dualathlon-07.html

a tam jakaś tragedia w temacie :)

płyty takie (nowe) mozna jeszcze dostać ale chyba lepiej wychodzą używane.

tak więc na koniec powiem tylko że z testów opteronów wychodzi że maxy 6 i 7 ładnie współpracują, naprawde jest sens w to wchodzić. zaskakujące wyniki dają alternatywy oparte na intelach (tu chyba pamięć a konkretnie ilość kości ma kluczowe znaczenie) a swoją przyszłość widzę w http://www.alternate.de/html/shop/productDetails.html?artno=GKET11&

nie wiem tylko czy mi starczy biedronek na kupony totolotka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Optymalizacja oprogramowania pod kątem Athlona AMD mogłaby najprawdopodobniej przynieść znacząco lepsze wyniki."

Widzisz flex, pisze że coś miał z samym AMD nie tak, musiałbyś dorwać test tej wersjii maxa na intelu. Bdw. gdzieś czytałem własnie niedawno, że max jest zopytmalizowany pod intele. No i jak Dabrow napisał, X2 to jest dobre wyjście, a jeśli chesz intela, pare stów tańszego, ale też gorszego i bardziej się grzejącego - to pentium D jest dwurdzeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się już nawet zastanawiam czy nie ekonomiczniej byłoby poprostu dokupić kompa z silnym procem ale bez wodotrysków i robić net renderem :/

ale komfort pracy chyba nie taki sam

a odnośnie 2in1 procków to widziałem gdzieś test gdzie renderowały szybciej niż dwa opterony z takim samym zegarem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego wciąż trzymam w kompie trochę już przestarzały sprzęt pt. 2xPentiumIII 1GHz... a co lepsze na płycie ECSa - D6VAA (((-; Kiedyś na 2CPU zrobili jej testy i dała ostro popalić "wzorcowej" w tym czasie płycie ABITa VP6 (taką mam w robocie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu kupiłem płytę Tyan Tiger MPX S2466N - USB, Dual AMD (nową ,kupioną w Polsce) a 2 procki AMD 2100 MP z wentylatorami kupiłem na ebayu w Stanach za 150 $ (komplet) jedyne co to ram do tej płyty musi być rejestrowany (troszkę droższy) od zwykłych kości :) no i kartę grafiki nvidia qaudro4 700 XGL na allegro za 375 zł - i jak na razie jestem z tego zestawu BARDZO zadowolony

- próbowałem też przerabiać zwykłego athlona i domalowywałem mu ścieżki ale nie zatrybił niestety. Ogólnie caly zestaw wyszedł coś. ok 2.700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem tego mobilnego athlona na płycie msi kt880 i dzieki niezrozumiałym dla mnie cechom płyty wycisnąłem z procka tylko 2400MHz realnych (dla porównania athlon 3200 ma ich 2200). ale przynajmniej działa to na szynie 400MHz w dualu. razem z przerobioną ti4200 na quadro4 700xgl i jednym giga ramu mam benchmarki z maxa 6

 

Antarctica - 17s

 

CornelBox - 19s

 

Ocean Sunset - 17s

 

czyli porównywalne z dual athlon xp 2000+

 

ale żeby było ciekawiej to mój stary athlon xp 2600 (2083Mhz realnie) byłtylko nieznacznie wolniejszy razem z płytą na nforce abita.

przykładowo konkretny rendering robiony na marnym kompie z duronem 1400 trwał 94s.

na athlonie 2600 trwał 50s.

na podkręconym athlonie 2600 do realnych 2200 MHz, trwał 46s.

na tym mobilu co opisałem na wstepie, trwał 42s.

 

Może ktoś podesłać swoje wyniki (najlepiej z amd64)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości podkręciłem troche pamięci i wyszedł mi na maxie 8 czas z tej samej sceny 39s.

czyli jednak pamięci też ważna rzecz.

 

I jeszcze jedno. składałem ostatnio dla kumpla kmputer na intelu 805 i był on o dobre 20% szybszy od mojego athlona M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem właśnie pierwszy raz tam zagladam...

A zatem sceny nie były zbyt wymagające więc nie wyłanczałem aplikacji typu emule itp

a osiągi :

 

Antarctica - 4s

 

CornelBox - 4s

 

Ocean Sunset - 3s

 

No nie wiem czy jest sens sprawdzać wariantów bez dodatkowych obciazeń, pobieram teraz z netu mapy na których mam pracować wiec programów wymiany p2p na razie nie wyłacze

Aaaa do ostatniej nie miałem bitmapy co mogło ja nieco ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dziwne, moze to kwestia tempa obsługi dyskowej em bladego pojecia nie mam, u mnie ram jest w dualu dosc szybki i z korekcją bledów w locie więc nie wiem jak tam no i magistrala ładnie sie przekłada nie wiem czy to wystarczy szczerze to jestem zaskoczony ale miło :]

heh szkoda że w grach nie trzyma tego tempa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze raz test. tym razem na max8 i max4

Max8

Antarctica:18 s

CornelBox:20 s

Ocean Sunset:17 s

 

Max4

Antarctica:18 s

CornelBox:23 s

Ocean Sunset:17 s

 

coś miałem chyba wcześniej lepiej ustawione :/ (testy bez gaszenia antywira firewala itd.)

Raid raczej nic nie robi bo sobie tez ostatnio zrobiłem 0 i jak widać nie pomogło.

 

chciałem we wrześniu kupić conroe ale teraz to mam wątpliwości czy nie lepiej Athlona 4400 X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny raid, serverowy, ma na pokładzie 256 mb cahe w sdramie z ecc i czasem podawanie plików szczególnie ponizej tej wartości i reakcje kompa bywają dzieki temu oszałamiająco szybkie, ecc powoduje tez ze czesto udaje sie uniknac koniercznosci powtarzania manewrów głowicami dysków, byc moze dla tak niewielkiej sceny ma to znaczenie nie wiem, a może sa pewne wartosci w renderku z których nie da sie zejsc z jakichś wzgledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

strasznie odkopane ale mała aktualizacja chyba nie zaszkodzi.

 

Skorzystałem ostatnio z przeceny intela i sprawiłem sobie Q6600 (4x2400), płytę na P35 i 1G ramu 800MHz (Trochę brzmi jakbym się chwalił :P)

 

Na tym sprzęcie mam następujące wyniki:

 

Max 9

 

Antarctica - 5s

 

CornelBox - 4s

 

Ocean Sunset - 4s

 

Tak więc coś mi naprawdę nie gra w wynikach damusTo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności