Skocz do zawartości

Architektura - projek semestralny... klub golfowy


nitoprek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po dr i nr nie dajemy kropek :> to raz..

na planszy numer 5 jest napis "widok O strony pola golfowego" pod zdjeciem na dole i "widok z atrium" - dwie spacje przed z. pomijam juz brak polskich liter

dwa, jesli uklad planszy jest poziomy to trzymaj sie juz przy tych vertykalnych napisach typu plansza nr 1 (zwlaszcza ze te numerki sa inna czcionka) itd..

kolorki planszy ciekawe.. ale to powtarzanie w kolko golf klub itd.. to chyba zeby zapchac dziury.

pozdrowki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie OK. Jedna sprawa tylko - klub golfowy, gladkie, harmonijne linie pola golfowego, krągłe pagórki, zielono, natura, słoneczko, spiewające ptaszki... a tu Pierduttt!! Coś tak kanciastego! Nie do konca taka forma mi pasuje na budynek klubu, to nadaje sie do centrum miasta, ale nie w środek zadupia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy projekcik...

...jako weteran wiem coś o tym.

 

Nic sie nie łam kontrastem formy budynku do terenu, dzięk temu wiadomo co jest co, moda na formy ziemne minie jak wszystkie inne. Nie słuchałbym namowy do jego pacyfikacji, podnako przyjemne i czytelne podoba mi sie - niestety nie mam czasu wniknac w merytoryke rozwiązań architektonicznych więc szerzej sie nie wypowiem, nie tym razem ;) nieźle sie zapowiadasz tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damusTo: dzieki za dobre slowa :D

 

grande: no tak tu musze przyznac racje i zrobic uklon ku wrawnemu i wnikliwemu oku :D faktycznie numery sa inna czcinka bo byly dorabiane w korelu a tlo bylo juz w jpegu... tak czy inaczej wygladalo by smiesznie dlatego dla niepoznaki sa tez obrocone... co do zpychania miejsca :D no tak a co ma zrobic biedny student jak ma do oddania projekt na dzien nastepny ??!! i jednoczesnie chce "udowodnic" ze projekt nie byl robiony w jedna noc :D

 

norden: co do bryly.. to hmm... poza bledami w modelu.. to troszke o to i chodzilo... co do palm to juz pisalem ze nie moglem sie powstrzymac... zreszta o co wam chodzi wygladaja kozacko :] w koncu to klub golfowy.. a co posadzic w atrium takiej budy jak nie cos z jajem?? paprotki,nasturcje a moze chryzantemy ? :D

 

no i jeszcze... kto powiedzial ze na zadupiu ma byc oblo i przyjemnie ?? :D

 

ehh... ale sie rospisale, ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz oddales ten projekt ? :)

to wrzuc poprawki.. sciagnij sobie oprocz tego jakiegos europana i poogladaj jak mozna ciekawie zrobic plansze bez zbednych naduzyc tekstowych.

prostota i czyscizna przede wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam za wiele pozytywnych uwag dla Ciebie.

moze wyjasnie czemu..

klub golfowy to miejsce gdzie przychodza specyficzni ludzie' nie zawsze' ale w wiekszosci.. prawdziwy golfista to entuzjasta natury, ciszy, wiatru, slonce, trawy i spaceru. milosnik natury jak sie zowie.Dla takich ludzi powinienes budowac prawdziwy klub golfowy,..czytaj 'dla ludzi ktorzy tam beda'

Dyskoteka to przede wszystkim miejsce gdzie ludzie szukaja zabawy, krzyku, tanca..dom pogrzebowy to miejsce ktorego forma wydzielona jest przeznaczeniem i troszke tym co zawiera w srodku' czytaj szczatki ludzkie'

Tao tak tytulem wstepu. Twoj budynek moze byc rownoczesnie centrum handlowym... czymkolwiek jeszcze.. jzu nei bede wymyslal.

Projektowalem w irlandii taki klub golfowy, tam takich na peczki, i wazne jest zeby z szatni byl wybieg od razu na pole, to piekna sprawa, kolesie przebrani, gotowi do wyjscia, z kijami , sprzetem wychodza i nie na kawiarnie, czy korytarz tylko na pole, piekne pachnace zielone , skapane w sloncu.Najlepiej jak gdzies obok bedzie miejsce rozgrzewki ' strzelanki' zadaszonej,.. ale uz jestesmy w przestrzeni natury i oddalamy sie od budynku.Fajnie jak restauracja jest na pietrze, lepiej widac, fajnie jak jest tarasik zeby sobie wyjsc , zacmic i patrzec jak kumple strzelaja:)

Co prawda masz antresole, ale jest malutka okropecznie.

 

to takie moje pobierzne uwagi, oczywiscie naleza tylko do mnie

 

pozdrawiam

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a jakies konkretne zarzuty??

 

oczywiscie... jest na peczki pol golfowych... ale znalazlem tylko jedno w dubaju ktore przyjmuje forme inna od mniej lub bardziej wydziwiastej budy w eklektycznym wrecz kiczowatym stylu... byle widac ze jest bogato.

 

powiedzmy ze jest to klub dla mlodych glofistow... a nie starych stetryczalych prezesow :D... co do funkcji... to jasne... pierwotnie kawiarnia byla na pietrze... ale problematyczne bylo rozwiazanie trzansportu... poprostu przegapilem miejsce na winde :D no coz.... restauracja... na pietrze... hehe ciekawe gdzie wpakujesz cale zaplecze i zapewnisz sprawna obsluge w tak malym budynku :]

pozatym antresola dzieki temu stanowi wejscie do strefy hotelowej... a mysle ze to lepsze dla jego mieszkancow od petajacych sie klijetow kawiarni :D

 

tfu.. sie rozpisalem... co do wyjscia w teren masz piekna i egzotyczna szklarnie :D zktorej tez mozesz obserwowac pole...

 

dzieks za poruszenie spraw funkcji !! na tym mi zalezalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerasta moje możliwości krytyki, to znaczy, nie wiem do czego mam sie przyczepić ;) (w znaczeniu nie wiem czy mi sie podoba), a głupio tak nie pisać nic...

Trochę te palemki psują efekt i dobracowałbym kompozycje w 3ciej planszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do palm to juz pisalem ze nie moglem sie powstrzymac... zreszta o co wam chodzi wygladaja kozacko :]

mam nadzieje ze to bylo ironiczne stwierdzenie. co do samego budynku bardziej mi przypomina salon samochodowy na przedmiesciach niz klub golfowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna bryła! Szczególnie od pola golfowego, ale pytanie czy to dobre rozwiązanie kompozycyjne na klub golfowy??!!Forma aż krzyczy!! Raczej bym szukał czegoś spokojniejszego bardziej wyszukanego, przecież projektując coś takiego zdajesz sobie z tego, jaka tam klientela przychodziło Raczej by było dobre na galerii sztuki albo coś w tym stylu, tam ludzie jadą się odprężyć itp.dla mnie bryłka jak na tą funkcje jest za bardzo krzykliwa za dużo emocji w niej, itp.. jaka jest całkowita powierzchnia zabudowy?? A wogulę jakieś wytyczne były?! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności