Skocz do zawartości

(V)R(ay)uins


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem troche sie zrelaksować i zasiadłem na godzinke przy maxie. Postanowilem popróbować VRaya i jego mocy GI i oto efekty:]To moje pierwsze rendery z użyciem GI i dodam tylko że scenke robilem na potrzeby testownia, więc może wyglądać troche \"chudo\"[mruga]

Pozdrownienia[winko]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sorry ze sie zwalam z moimi problemami ale widze ze masz podobny problem co i ja. jak sie pozbyc tych \"uskokow\"? czy to wina antyaliasingu? szczegolnie je widac na pierwszym renderze na drzwiach. moglby ktos pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było moje pierwsze spotkanie z GI. Co do dlugosci renderu...całą wine zrzuce na wydajnosc durona892 i sdr ram.Uzywalem niskiego samplingu -3 do -1, to samo probowalem renderowac w brazilu, dlugosc renderu pozostawiam bez komentarza.

Co do ustawien Vraya...hmmz standardowe, jedynie ze zmienionym GI. Moze jakies sugestie co do podkrecania jakosci i szybkosci?

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ukyo

ciesze sie ze ci dziala GI.

bo poza tym to nie widze tu zadnego sensu w takim renderze.

 

Szczerze mowiac to srednio dziala. Na kilometr jedzie GI. Caly ten noise na scianach bardzo slabo wyglada. Do tego jeszcze jakies bug\'i wychodza na kolumnach, mozliwe, ze cos z geometria jest nie tak.

 

Jezeli ustawiles irradience map -3 i -1 to troche przestrzeliles przy takiej scenie. Zejdz do -7/-4 (i ewentualnie zwiekszaj sampling, jezeli cos bedzie nie tak) a za to zwieksz hmsph subdivs i interp. samples.

 

Co do AA to mozna sobie puszczac rendery z wylaczonym AA do probnych renderow. W vray\'u masz dwie mozliwosci AA simple two-level, albo Adaptive.

 

No i radzilbym conajmniej 5 min. poswiecic na przejrzenie manuala, zanim sie zabierzesz do roboty.

No i vray to nie tylko GI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności