Skocz do zawartości

Kopiowanie sekwencji kluczy


Kolas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość cyprian

witam, nie chcę zakładać nowego wątku i dopisuję się tutaj, a mianowicie z jakim skrótem można skopiować odwróconą animację. tzn., mam sekwencję kluczy i gdy kopiuję ją chcę aby ta sekwencja była jej lustrzanym odbiciem a nie jej powtórzoną częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyprian

to niedobrze, choć wydaje mi się, że kiedyś robiłem to - przytrzymywałem klawisz shift z jakimś innym i to powodowało pojedyńcze lustrzane odbicie kluczy (taki sam jak ping-pong z edytora ale nie zaloopowany)

 

 

a jednak jest możliwe, należy ustawić pozycję czasu na ostatnim kluczu sekwencji, przełączyć się na opcję scale keys, zaznaczyć pierwszy klucz z danej sekwencji którą chcemy odbić i przeciągnąć w prawo. i to tyle. pozdrawiam

Edytowane przez cyprian
znalezione rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucze to de facto pozycja i rotacja, ze skala moja metoda wymieka ;p...

 

musialbys ustawic 2 obiekty obok siebie, przylinkowac niezanimowany do zanimowanego i podczas slidowania czasem wstawiac klucze w tym pierwszym kiedy Ci pasuje... metod jest pewnie ze sto.

 

druga metoda to skrypt : "co 5 klatek wez pozycje, rotacje i scale z obj1 i wstaw je jako klucz do obj2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum. Też nie chcę zakładać nowego tematu. Dlatego pytam tutaj. Czy można kopiować poszczególne klucze w oknie "dope sheet"? Próbuję za pomocą drag LMB+ shift, jak na dole całe klucze w głównym oknie maxa i nic. A chciałbym np. z danego klucza przekopiować tylko rotację lub tylko przemieszczanie na określonej osi (np. x)? I jakoś nie mogę.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak jest możliwe, należy ustawić pozycję czasu na ostatnim kluczu sekwencji, przełączyć się na opcję scale keys, zaznaczyć pierwszy klucz z danej sekwencji którą chcemy odbić i przeciągnąć w prawo. i to tyle. pozdrawiam

 

co to znaczy "przełączyć się na opcję scale keys"?

nie znam tego sposobu i nie bardzo wiem co to ten scale keys, wytlumaczysz?

 

ja znam sposob:

1. klikamy na timeline (tam gdzie sa nasze keys'y) prawym kl. myszki

2. wybieramy Configure ->Show Selection Range

3. tera kopiujemy nasze klucze (keys'y) (lub nie, jezeli chcemy tylko odwrocic animacje)

4. zaznaczamy te skopiowane klucze

5. przeciagamy poczatek (bialy kwadracik chyba) tego slajdera pod kluczami tak zeby bylo -100%

 

moza tez ustawic inna wartosc i mamy w prosty sposob slow motion albo quick motion bez przestawiania pojedynczych klatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności