Skocz do zawartości

V-ray oświetlenie


Gizmo74

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dopadłem V-Raya i wszystko jest OK jak na pierwszy dzień zabawy, ale mam taki problem. Moje wnętrze jest przypalone od światła w jego pobliżu a trochę dalej lest już ciemno.......wiem , że powinien być jakiś parametr w stylu "wygaszanie" czy coś podobnego tylko nie wiem jak to się nazywa....HELP !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oto moja scenka zrobiona już z wykorzystaniem rad Mentallera. Nawet mi się podoba :) Nie zwracajcie uwagi na materiały (są to materiały typu V-ray) bo robiłem je na szybko tak aby tylko były. Chodzi mi jedynie o oświetlenie. Czy możecie mi powiedzieć które ustawienia renderera są najważniejsze ??? Nie chę się po prostu zagłębiać 100 poziomów niżej aby osiągnięty efekt był widoczny pod lupą........tak na prawdę każdy wie, że 95% ustawień to bajery których efektu nie zrozumie przciętny zjadacz chleba....

Aha......W scenie zastosowałem jedno V-reyowskie światło które jest umieszczone po lewej stronie w miejscu okna.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mentaller za zaangażowanie :) Mam jeszcze jedno pytanko .... Dlaczego na lampach odbija mi się czarne, kiedy ściany naprzeciwko(za plecami kamery) są białe ??? Materiał lamp to VRayMtl z reflektem na biało i resztą ustawień fabrycznie...no i czs rendera 44 min....trochę długo nie ?..jak na taką jakość i rozdzielczość ( Athlon2000+, 1 GB ram, Gforce 5200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem Targeta i jest super.....mentaller normalnie dzięki ! jak na drugi dzień znajomości z V-Rayem to jestem zadowolony.....no i dzięki twoim tutkom udało mi się zejść z czasem rendera z 44 minut do 8 minut !!!!!!!! :))))) bez utraty jakości !!!!.....tylko nie wiem, czemu te cholerne lampy odbijają mi czerń.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudow nie ma, jezeli sa z ustawieniami fabrycznymi i nie posiadaja czarnego diffuse kolor to znaczy ze jest ciemno od strony kamery.

Dla pewnosci ze takie to normalne materialy wrzuc chwilowo na lampki domyslny material vray z odbiciami i sprawdz jak wyglada.

 

A czas i tak marniutki - przy takiej rozdzialce winno byc szybciej na takim sprzecie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czarnych odbić w lampach to było tak, że normalne fejsów były odwrócone do środka (błąd modelingu) Teraz jest OK. Mam niestety następny problem...W lampach powinno odbijać się świetliste okno a odbicie jest niebieskie...może to dlatego, że źródło światła umieszczone w oknie jest niewidzialne - a musi być niewidzialne bo jak zrobiłem widzialne to nie przechodzi przez nie światło słońca :((( i co mam zrobić ???

ps. a tym, że szafa i stolik lewitują się nie przejmujcie bo to tylko dla zapełnienia wnętrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności