Skocz do zawartości

Nowy konkurs - Festival Grafiki


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie to za bardzo napisać, bo zdaje się, że tych działów nie czyta zbyt dużo osób, a sprawa jest ciekawa.

 

Otóż jest kolejna odsłona festivalu FLESZTIVAL.

 

Polecam stronę http://www.flesztival.swps.edu.pl

 

Festival raczej ma kiepską opinię, ale to raczej przez brak zainteresowania grafików polskimi festivalami. To dziwne, bo na tym forum jest masę niezłych grafików, a tam jest trochę nagród które co roku dostają leszcze.

 

Więc polecam - do roboty i rozkręćmy sobie polski festival, bo ludzi, którzy chcą to umożliwić spotykamy właśnie tu. Podziwiam ich, że mimo kiepskiej publiki co roku podrywają się i wykładają na to kasę.

Pomóżmy im ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poziom flashtivalu jest faktycznie niski. Mysle, ze bledem jest ograniczenie wiekowe 15-23. Dla porównania konkurs fotograficzny EPSONA "Epson art photo award" również skierowany jest to studentów. Mogą brać udział jedynie studenci Akademii i Uniwersytetów zwiazanych z fotografią, a tymczasem średnia wieku laureatów to ok. 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma chetnych bo w tym przedziale wiekowym dobrych grafikow znajacych sie na roznorodnych zagadneiniach a nei majacych tylko waskiej specjalizacji (no bo keidy mieli sie tego wszystkiego naumiec i gdzie) jest mniej niz palcow u lapy pracownika tartaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wezmę udział, bo wiem, że konkurencja będzie niska.

Ale to nie prawda, że jest mało grafików, którzy mają wystarczające umiejętności, żeby startować w takim festivalu. Jak ostatnio obczajam po woli mniej więcej wiek ludzi tutaj to mnie aż wrywa w ziemię.

 

Dałem to na forum, bo wiem, że znajdzie się tu co najmniej 10 osób, które mogą zmieść kategorię grafika z powierzchni festivalu i podwyższyć poprzeczkę co najmniej dwukrotnie.

 

Z animacjami to nie wiem, może i nie jest tak różowo, ale to nie przeszkadza, żeby ktoś przygotował coś fajnego.

 

Ja myślę, że ograniczenie wiekowe się dostosowało do ludzi którzy tam prace wysłali przez ostatnie dwa lata. Z tego co mnie nie myli pamięć, to grand prix zwinął ten sam gość 2 lata pod rząd, który ma teraz CHYBA 19 lat. A pracki, powiem szczerze... niezłe były. Jak na flasha wogóle, nie tylko na wiek.

 

A warto to rozkręcić, bo tak to każdy mówi, że u nas nie ma kasy, a jak ktoś kasę (nie dużą, ale na początek wystarczająco) wykłada to chętnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze powinny być nagrody. W zeszłym roku za pierwsze były laptopy w każdej kategorii, a za wyróżnienia nagrywarki DVD zewnętrzne. Plus do wszystkiego masa koszulek i innych gadżetów.

A dwa lata temu, z tego co wiem, jakieś monitory za pierwsze miejsce. Ale nie pamiętam, bo nie brałem udziału...

 

Teraz wezmę udział robiąc animację we Flashu. Już piszę story boarda, ale nie będzie wipa :D

Uważaj, bo chyba jest cośtakiego, że praca nie może być nigdzie publikowana przed festivalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak taki festival pozna, czy jest to soft oryginalny, czy nie?

Powiem tak - NIE POZNA. Z resztą to tylko punkt formalny, jakby ktoś z władz się czepiał. Bo nie sądzę, że zbyt dużo ludzi w przedziale wiekowym ma oryginalnego flasza. Jeżeli już to od taty ;) bo nawet jak ktoś znajdzie mi uczelnię która udostępnia taki soft to ja będę wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design strrony nie zmienił sie nic a nic od zeszłego roku..ale wtedy nie brałem udziału bo byłem zajęty. Może tym razem:). Orginalny soft to zawsze jest bariera...ale po to startuje się w takich konkursach by samemu nie tracić kasy na np. nowy monitor i przeznaczyć tą kase na orginalny soft;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No disajn się nie zmienił to fakt. . . Z tego co mam wrażenie to cienko przędą. W zeszłym roku stwierdzili, że termin na początku marca nie był najlepszy bo zbiegał się z sesją. Teraz myślę, że dali trochę za krótki termin. Półtora miesiąca to trochę mało, żeby zrobić fajną animację z przemyślanym scenariuszem itd.. Zobaczymy co z tego będzie.

Ja mam nadzieję, że będzie lepiej, bo przydałby się nam jakiś ciekawy festiwal grafiki w polsce. Nawet dla studentów.

jest kogo nagradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

po pierwsze to ja jestem juz absolutnie poza kotegoriami :DD ,

a po drugie : czy dobrze zrozumialem ze jest wymog pracy na legalach?

Jesli tak, to jest to wstrętne i obłudnie. -> i nie wiem czemu/komu miałoby to

sluzyc. Nawet najwieksze konkursy nie sa obardzone tak durnym zapisem. Jesli

tak postanowili (nie mam pewnosci, ale tak zrozumialem) to niech dostana faktycznie prace od 19-sto latkow pracujacych na legalach - tego Im zycze.

A jak wygra ktokolwiek inny to zawze latwo go potem udupic odbierajac nagrode na podstawie braku softu . Mam nadzieje , ze tylko tak glupio to zrozumialem.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, że to tylko taka ściema. Taki jest punkt regulaminu, ale myślę, że nie mają nawet tego jak sprawdzić.

Jak to wogóle sprawdzić? Ty wiesz? Ja nie.

Możesz sprawdzić w nagłówku pliku z jakiego programu to wyszło, ale skąd będziesz wiedział, że to pirat?

Nie za bardzo się da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności