Jump to content

7x logo


dreamdealer
 Share

Recommended Posts

Heja. So, wkładam palcę między drzwi - czyt. chciałbym poznać Wasze opinie na temat poniższych projektów. Prosiłbym o ich ocenę w dwóch wymiarach: 1. loga jako takiego, 2. sposobu jego prezentacji vel wrażeń ogólnych. Najchętniej widziałbym komentarze do każdego projektu osobno (albo do wybranych, konkretnych projektów), ale piszcie cokolwiek, wszystko przeczytam z uwagą. Dzieki z góry.

 

1. Proline. Poznańska firma o tej nazwie swego czasu ogłosiła konkurs na nowe logo, ale regulamin był tak idiotyczny, że dałem sobie spokój. Zostało mi tylko to logo.

 

logo-proline.jpg

 

 

2. HUM - To żadna firma, ot przypadkowe złożenie liter, just 4 fun.

logo-hum.jpg

 

3. Kamikaze. Żadna tam firma, marka etc. po prostu żywa torpeda.

 

logo-kamikaze.jpg

 

4. Made in Heaven. Taka firma nie istnieje, piosenka Queensów albo moje alter ego.

 

logo-mih2.jpg

 

5. PM albo PE... nawet nie wiadomo co tam jest napisane a już w ogóle nie ma sensu odnosić tych liter do czegokolwiek.

 

logo-pm.jpg

 

6. TAX - doradztwo podatkowe. Tu niespodzianka, taka firma istnieje i posługuje się logiem mojego autorstwa oraz ma stronę www mojego autorstwa.

 

logo-tax.jpg

 

...a oto jak logo prezentuje się na site...

 

taxwww.jpg

Link to comment
Share on other sites

cd...

 

 

7. DGC - Doradztwo Gospodarcze Consulto. Chłopaki nic nie doradzą, rozmyślili się zanim powołali cokolwiek do życia ehehe

 

consulto.jpg

 

I jako bonus - projekt opakowania czekolady (w języku kaszubskim), projekt w żadnym wypadku nie profesjonalny. Na upartego jest na nim logo (nr 8 :))

 

aszoloda.jpg

 

 

:)

:)

:)

Link to comment
Share on other sites

Kamikaze najleprzy, prosty czytelny logotyp

Made in heaven odpada, nie wiem czy tą kompozycje traktować jako całość, czy liczy się sam napis w prostokącie. (może gdyby nad tym popracować)

We wszytkich logotypach barkuje powiązania formy z treścią (z wyjątkiem TAX) głowica kojarzy się z Grecją a jak grecja to demokracja jak demokracja to prawo jak prawo to podatki:P

Całkiem dobre prack

Link to comment
Share on other sites

kamikadze najlepsze: proste i z pomysłem. idealne na nową markę odzieży, albo butów.

Consulto jest niezłe, ale druga linia z napisem "doradztwo gospodarcze" jest niezbyt czytelna. zwiększ tracking o jakieś 50% i zmniejsz grubość czcionki oraz linii. powinna być bardziej smooth, aby stanowiła koontrast do napisu i samego loga.

TAX: takie typowe proste logo - z reguły takie są najlepsze dla klienta

PROline: nazbyt wydumane moim zdaniem. można było lepiej rozwiązać np: z inną czcionką albo ułożeniem liter.

Aszolada: to zdjęcie w tle to z czego? masz prawa autorskie? ;)

HUM: jakbys zlikwidował te ukośne gradienty w literach to było by w porządku.

Made In Heaven: eee... nie podoba mi się. za mocno ściśnięte, za mało czytelne.

PM: co to jest?? :D

 

tyle mojego

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja zgadzam się z Maceo Jako Loga nie zawsze są czytelne ale graficznie sa zrobione porządnie. Fajne jest Kamikaze. Takie ciekawe...stylowe. Pm/Pe czy co to jest też nie jest złe. PROline w tej drugiej wersji jest fajnie zrobiony, ale te refleksy sprawiają, że troche moga być problemy z odczytaniem. Ogólenie to pozytywnie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komenty, wszystko co piszecie dociera do mojej jaźni bardzo prostą drogą :D nie może być inaczej, bo Wasze uwagi są słuszne. :)

 

Zdaję sobie sprawę, że dużo za dużo tam wszystkiego, efektów, czasem udanych, czasem chybionych, czasem o jeden krok za daleko, czasem w złą stronę. Po prostu, ja te loga trzymalem w prostej formie (takiej, jaką zaraz wrzucę poniżej) od wielu lat, one są stare, ale przez myśl mi nie przyszlo żeby je tu wrzucac, po prostu wygladaly smutno i malo atrakcyjnie. Chciałem coś z tym zrobić. Jeśli nadałem czemuś oprawę graficzną to nie jest ona oczywiście częścią logo, ale jego oprawą, logo trzeba sobie na obrazku znaleźć :D:D Ok, wrzucę to samo w formie maxymalnie uproszczonej (nawet bez żadnych "colour schemes"), czyli takiej, w jakiej w sumie logo powinno być przedstwione. :)

 

logomono.jpg

 

Made in heaven odpada, nie wiem czy tą kompozycje traktować jako całość, czy liczy się sam napis w prostokącie. (może gdyby nad tym popracować)

 

traktować tak, jak na obrazku powyżej hehe... wiem, w pierwszej wersji za dużo ozdobników, aż samo "logo" pośród nich zginęło... w sumie to nawet logo nie jest, za to ładnie prezentowało się jakiś czas na moim pulpecie w windowsie :D MiH chyba najmniej "logowe" ze wszystkich "logów"...

 

kamikadze najlepsze: proste i z pomysłem. idealne na nową markę odzieży, albo butów.

avatar7217_3.gif

Pablonardo, co Ty na to?? :D

 

TAX: takie typowe proste logo - z reguły takie są najlepsze dla klienta

 

W sumie jedyne w poższych, które zostało wykorzystane, for real. Od początku wiedziałem kto z niego będzie korzystać to też skupiłem się na dobrym dopasowaniu znaku do tożsamości firmy, pewnie dlatego w jakiś sposób się wyróżnia spośród innych znaków.

 

Aszolada: to zdjęcie w tle to z czego? masz prawa autorskie? ;)

 

Take it easy :D Nie mam praw autorskich i nie będę się o takie starał chcą się tylko pobawić kawałkiem zdjęcia ;) Ja to zrobiłem li tylko jako prywatny prezent dla kogoś ;)

 

HUM: jakbys zlikwidował te ukośne gradienty w literach to było by w porządku.

 

Gradienty były częścią oprawy graficznej (patrz: obrazek powyżej, choć początkowo to logo miało dwie barwy, tu ostatecznie jedną usunąłem, może to niedobrze)

 

PM: co to jest?? :D

 

Nie mam pojęcia ;)

 

PROline w tej drugiej wersji jest fajnie zrobiony, ale te refleksy sprawiają, że troche moga być problemy z odczytaniem

 

100% racji, w górnej części obrazka jest to właściwe logo, dół to tylko show off, mglista fantazja :)

 

hmmm motyw TAX i PM to juz gdzies widzialem na jakiejs stronce

 

www.tax.boo.pl może tutaj? ;) Kolumna to dość oklepany motyw, jeśli z czymś Ci się kojarzy to pewnie tak jest. Z kolei PM/PE... (w ogóle może lepiej nie doszukiwać się w tym literek, ot... taki szlaczek) - zapewniam, że sam to nabazgrałem, może takie logo jest nalepsze, które przy pierwszym kontakcie od razu z czymś się kojarzy? :D

 

 

Panowie, dzięki serdeczne za Wasze uwagi, o coś takiego mi chodziło!! Zachowam wszystko w pamieci i wykorzystam gdy znów za coś się zabiorę :)) Wielkie dzięki!!!

 

Pozdrawiam

DD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy