Jump to content

Problemy z cząsteczkami.


JackVasi
 Share

Recommended Posts

Nie wiem gdzie to zamiescic. Chciałbym, aby po wyjsciu z 6 emiterow, czasteczki układały się w kule. Czy to mozliwe? jeszcze raz: czasteczki wylatuja z emitera. leca do gory i ukladaja sie w sfere (kule). Czy to mozliwe? jesli tak to napiszcie jak to zrobic. gdy sie nie da, to prosilbym o takie samo tylko z jednego emitera (wiem ze z jednego sie da)

 

Prosze o pomoc i z gory dziekuje!

Link to comment
Share on other sites

można to zrobić np. używając w PFlow testu find target. Czyli podpinasz jakiś obiekt niech będzie sobie tym celem i tam cząsteczki lecą. Jednak nie ułożą się w kulę.

 

Co proponuję, to wstawić grawitację i sferyczny deflektor, który będzie w sobie cząsteczki trzymał. Niech grawitacja przyciągnie do siebie cząsteczki, a deflektor niech się zmniejszy i utrzyma je w sobie. To tak po krótce.

 

Można też bardziej skomplikować np. wstawić grawitację, naokoło niej dać dwa deflectory jeden większy od drugiego. Wstawić do PFlow test collision do którego listy można wrzucić pierwszy (mniejszy deflektor) a po kolizji, niech cząsteczki odbijają się od drugiego (większego) deflectora.

 

Wtedy nie będzie potrzeby animować nic, a cząsteczki pozostaną w kuli. Trzeba pamiętać też, że deflektory mają wiele opcji takich jak bounce, variation, chaos i friction, które warto wykorzystać, żeby dodać ruchowi cząsteczek swego rodzaju niepowtarzalności.

 

Bounce to siła z jaką odbija deflektor, variation o zróżnicowanie tej siły, chaos określa różnorodność kierunków odbicia a friction mówi w jakim stopniu cząsteczki mają się "przyklejać" do powierzchni deflektora.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy