Skocz do zawartości

WIP: Domek Jednorodzinny


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc

Więc na tyle na ile się znam, jestem dopiero na 2 roku architektury, powiem Ci tak: 1) tak technicznie, to daj jakies filary wspierajace ten taras z przodu, bo w takiej formie to on wogole nie ma racji bytu, samemu tarasowi daj jakąś grubość 2) przemyśl jeszcze rozkład pomieszczeń, dziwna masz ta sterfe wejścia, tak samo ten korytarz na paterze, dziwny, on ma się konczyć drzwiami? To samo z piętrem, zrób większą łazienke dostępną z korytarza. 3) pamietaj o tym, że generalnie trzeba zachowywac mniej wiecej piony instalacyjne, a u Ciebie łazienka wypada nad pokojem do czytania ;] 5) schody, więc generalnie unikaj takich schodów, one są dobre jako dodatkowe, ale nie beda sie sprawdzac jako główna komunikacja 6) co do bryły, narazie malo widac, MaGuu ma racje, pokaż okna itp. Jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie, mam nadzieje że moje rady się do czegoś przydadza

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze na pierwszy rzut oka a jest on nie pewny bo prawie nie spalem (nawal projektow)to tak:

= brak wiatrolapu

= dziwna konstrukcja jakas taka nie dajaca zaufania+dziwne szerokosci scian

= powierzchnie pomieszczen w szcegolnosci strefy dziennej, zobacz jaka jest odleglosc od krzesel w 'jadalni' do kanapy, chcialbys lawirowac tak miedzy meblami? powieksz to nie boj sie przestrzeni...

= pokoj wiszacy nad ziemia... no ja bym tam nie chcial spac szcegolnie w zimie zeby mi mroz od przescieradla w tylek wchodzil

= bryla poza tym wydaje sie bardzo ciezka

 

kombinuj kombinuj, moze cos sie urodz. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przeraża przeogromna powierchnia tarasów, szczególnie jeżeli założymy, że dookoła domu jest jakiś ogród. Proponowałbym zostawienie części tarasu na górze i dole (na rysunku #2) ucinając niepotrzebny taras przy hall'u (wtedy schody da rade przesunąć bliżej okna (bo póki są na środku w jakiś sposób zakłócają ciąg komunikacyjny). Na parterze można by zamienić miejscami 'bathroom' z 'guests room', ewentualnie można by się pokusić o jakiś WC, zaś łazienkę połączyć z pokojem dla gości.

 

A jeżeli idzie o konstrukcje tarasów to albo trzeba będzie pomyśleć nad słupami na których będą podparte, albo pogodzić się z tym, że efekt wizualny zniszczy ciężka konstrukcja żelbetowa.

 

btw, jak zmieniać illustratora na CAD'a to i MAX'a na SketchUp'a (bajecznie prosty program 3D, do fazy koncepcyjnej jak znalazł).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim skomentuje twoj projekt chcialbym abys wyjasnil pare zeczy ktorych nie moge odczytac z rzutow:

-w ktorym kierunku jest polnoc??

-jaka jest konstrukcja budynku??

- w jakiej strefe klimatycznej ma sie znajdowac??

- co to i po co, jest ta szara sciana przy wejsciu??

 

a bledy ktore widac na perwszy rzut oka to schody, wejscie i kominkacja ale o tym pisali juz moi przedmowcy

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rbv_marcin

to jescze ja dorzuce :

zamień lokalizacje na piętrze garderby z łazienką ,

proponuje bardziej wygodne schody .. szczegolnie ze masz bardzo duzo miejsca

masz bład w lini wymiarowej zamiat 18 m powinno byc 13 ( na pietrze - sypialnie )

"reading room" przeniósł bym na piętro chyba ze to ma byc jakis "office"

aranżacja living room : telewizor w oknie ????!!!

reszta uwag jak wyżej pozdrawiam i miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie posty, czytam je dokladnie i bede sie staral nie popelniac tych samych bledow w nastepnej wersji tego planu, niestety narazie chwilowo musze zajac sie czyms innym ale za pare dni napewno do tego wroce.

 

dziekuje wszystkim i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności