Skocz do zawartości

Karta graficzna AGP 8x / do 600zł


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przyszedł czas ze i ja potrzebuje pomocnej dłoni w tym dziale, a więc.

 

http://www.allegro.pl/13021_agp_nvidia_geforce.html?id=13021&view=gtext&price_to=600&order=pd&change_view=1

 

Co z tego wybrać ? dysponuje kwotą 600 zł, zastanawiam się nad 6600 GT albo 6800 (w tym przypadku nie wiem jaką)

 

czy warto kupować używaną karte ? czy lepiej nówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wietam Cie Marcin, no cóż... jest dużo do wybrania na rynku... dużo by o tym pisać, moze napsiz dokaldnie do czego Chcesz używac Karte to ci doradze :)) ale ogółem polecam 6800 GT choć jest duużo kart... dużo kart za dobre ceny...

 

pamiętaj by nie kupować kart modowanych ani żanych z jakimiś przekrętami, one mają dużo mniejszą żywotność, czasami nawet rdzenie zepsute... heh.... no a ogółem czemu włąsnie wybraleś serie 6 gefroców ?? są też za taką cene inne wydajniejsze Karty :)) np. seria 1000 od ATI jest wydajniejsza i za dobrą cene...

 

prosze, wyprzedza o troche konkurentów :))

 

http://www.allegro.pl/item102235122_sapphire_radeon_x1600_pro_512mb_ddr2_12_potok_agp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta ma być do maxa głównie, bo na moim 9500 64 Mb z 8 potokami coś sie rrzną sceny po 60 tyś poly, a co do przyjemnych nie nalezy.

 

Doradźcie, jesli macie jakis wybor to podajcie linka do aukcji ;]

 

karta najlepiej zeby była modowalna na Quatro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom3D, seria 1xxx od Ati może i jest wydajniejsza ale tylko w przypadku najwyższej półki czyli "bitwy" pomiędzy Ati x1800XT a NV 7800GTX, ale jeśli chodzi o serie x1600 to zdecydowanie odradzam, zwłaszcza Pro z 512mb, w którym taka ilość pamięci to jak 4 tłumiki w Maluchu ;)

 

Marcin, modowalna na Quadro w cenie do 600zł to chyba tylko używana 6800GT, z nowych ciekawa wydaje się ta:

 

http://www.allegro.pl/item103592266_geforce_6800_gs_128mb_sonic_1_4ns_520_1400_fullbox.html

 

jeszcze niedawno dałem podobną kwote za 6600GT ale w powyższej karcie wydajność powinna być większa z racji wyższego taktowania i 12 zamiast 8 potoków renderujących, jednak głowy nie dam, czy jest modowalna na Quadro, z drugiej strony... ja używam swojej 6600GT na standardowych sterownikach w trybie Direct3d (8.1) w Maxie i powiem Ci, że mogę płynnie obracać kamerą nawet w scenie, która ma ok. 1mln face'ów (zarówno z włączonym podglądem siatki jak i smooth, przy czym w drugim wypadku jest znacznie szybciej).

 

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie nie duża.. lep[iej poczytaj na necie :)) a co do wypowiedzi Loozack'a to nie wiem, naprawde ?? ja czytałem co innego... Wiem tyle że na pewno najstabilniejsza będzie karta Nvidi i będzie bardziej supportowana.. co do wydajności to też dorbze, ale wydajność tylko w kartach z wysokiej pułki :)) no a za 600 zł to już ma sie taką z wysokiej pułeczki... Co do modowania na Quadro i zastosowań w Maxie to Loozack ma rację, używany 6800GT będzie dorbym wyborem :)) pozdro !!

 

Loozack - co do karty do której dałeś linka... niesamowite, idealny wybor Marcin, naprawde za taką cene idealnie do maxa do wsyztskiego, najnowsze swupporty i duże taktowanie, aż sie nie chce wieżyć że za taką cene, Marcin nie amsz wyboru... KUPUJ JĄ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, marcin. Mam pewne doświadczenie jeśli chodzi o gf 6600gt oraz 6800gs (w chwili obecnej już [chyba] nie można kupic nowej 6800gt gdyż wyszedł jej zamiennik właśnie 6800gs). Jeśli chodzi o wydajność w maxie to bierz 6600 gt gdyż różnica w cenach jest a w maxie właściwie żadnej :). Obie karty mają "niemożność" modowania na quadro :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak 6800 GS na gwarancji 2 letniej za 529 zł bedzie najlepszym rozwiązaniem ?

 

ceny 6600 GT kształtują sie w prawie tak samo a tu mam wiecej strumyków + open GL 2.0 (ktory nie wiem co mi da ale wielkość sie jednakże liczy) ;]

 

jakieś ale ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania :)) nie pamiętam, może napsize bzduty ale w którejś serii można było odblokować potoki... heh, więcej pixeli na takt równa się szybsze dzialanie :)) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc :) Szkoda, że jak ja wymieniałem karte na nową to nie było jeszcze takiej wersji 6800GS, była jedynie "pełna" z pamięcią 256mb 256bit, ta ma wprawdzie 128mb 128bit ale za to jest tańsza od pełnej (529zł vs 699zł) i ma wyższe taktowanie jak i więcej potoków niż 6600GT a kosztują tyle samo... kupuj póki masz okazję, ja żałuję, że takiej nie miałem :) A co do firmy Palit to nie jest to żadne "no name", robią karty już od dłuższego czasu, poza tym dwuletnia gwarancja jest więc nie ma się co zastanawiać ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, w szczegolności dla Loozacka.

 

Jutro przybywa do mnie kurier z owym zakupem, i teraz pytanie; w jakie sterowniki sie uzbroić ? do radeonów są różne, Omega, Catalist lub jakies tam inne

 

jak jest z GForcami ? ktoś ma jakiś 6800 i może polecić jakieś strowniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik... aktualny ;) http://www.nvidia.com

Teraz najnowszy jest chyba ForceWare 84.21, ale jeśli zachce Ci się bawić w optymalizacje to zajrzyj na http://www.guru3d.com są tam chyba wszystkie możliwe sterowniki do kart graficznych.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Pochwal się wrażeniami z zakupu, benchmarki może jakieś porób jak możesz, bo zastanawiam się czy jest sens zmieniać 6600GT na 6800GS w tej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

 

dział wysyłek firmy z powyzszej aukcji nalezy zaliczyc do śmiesznych ;]

 

dostalem maila z numerem przesyłki firmy kurierskiej GLS, zadzwonilem do nich zeby umowić sie z kurierem. Jednakże lekko się zdziwili ze chce sie umówić z kurierem w augustowie bo to troche daleko od zielonej góry. Co sie okazalo; podali mi numer przesyłki nie tego M.Dudka tylko tego który w tym samym czasie kupił coś innego (Michała) ale nazwiko te same. Moja przesyłka podobno dziś miała zostać wysłana. Chwilowo czekam na nowy numer listu przewozowego ale rewelacji sie nie spodziewam

 

podziele sie jutro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności