Skocz do zawartości

System Motion Capture w Polsce ?? istenieje??


Pierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Zastanawialem sie czy istnieje system Motion Capture w Polsce przy jakiejkolwiek firmie graficznej albo universytecie. Z tego co wiem to jak powstawala Katedra czyli jakies 4-5 lat temu nie bylo takiego systemu, a mocap do katedry nagrywali gdzies za granica (kojarzy mi sie Hamburg ale moze to tylko przypadkowe skojarzenie).

Wiecie moze cos wiecej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Khe, khe, no wiec tak - mocap do "Katedry" byl nagrywany w Austrii, ale okazal sie tak brudny, ze wykorzystano go finalnie w bodaj w czterech ujeciach, khe.

W Polsce , w firmie graficznej prosty mocap jest tylko w ATM - wykorzystuje go Virtual Magic. O ile moj starczy umysl dobrze kojarzy sa jeszcze proste mocapy w paru osrodkach medycznych gdzie sa wykorzystywane przy rehabilitacji, albo badaniach sportowcow. Duzych systemow z pierwszej ligi, jakichs wielokamerowych Viacomow nie ma w Polsce w ogole. Najblizej to chyba w Niemczech. To tyle. To chyba wyczerpuje temat.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Austrii? na pewno? mnie się obiło o uszy, że w Czechach. chyba, że chłopaki z PI zrobili błąd w newsletterze o Fallen Art gdzie pisali również o technikach użytych przy Katedrze kontra technika wykonania FA.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...badasz rynek?:D

W pewnym sensie to tak bo wlasnie bede taki soft pisal. A w zasadzie nie tyle soft do mocapa co soft interpretujacy to co system mocap wygenerowal. zeby system, nad ktorym wlasnie przcuje mogl je obslugiwac. Bylem ciekaw czy taka wiedza sie moze pozniej do czegos wiekszego przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzak: kheh, nie znam w sumie szczegolow, ale jakos tam temat mnie interesuje od strony praktycznej. Nie wiem na ile jestes zaawansowany w pomysle, ale czy nie lepiej wdepnac w temat mniej obstawiony przez duze firmy majace za soba wiele lat developmentu? W Mocapie postaci wszystko rozbija sie o bardzo kosztowny jak na razie hardware i nie ma co marzyc o zbudowaniu taniego i precyzyjnego rozwiazania - a drogie juz na rynku sa i raczej z nimi nie zawalczysz.

W mocapie fajne rzeczy sie ostatnio dzieja w temacie tanich, softwareowych rozwiazan zbierania ruchu z materialu filmowego - wiesz nagrywasz sobie twarz kamera i soft jest w stanie to zinterpretowac i przeniesc ruch na model twarzy. Moze warto sie zajac czyms takim. To jeszcze jest malo nasycone a przewiduje swietlana przyszlosc dla takich rozwiazan.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzak: kheh, nie znam w sumie szczegolow, ale jakos tam temat mnie interesuje od strony praktycznej. Nie wiem na ile jestes zaawansowany w pomysle, ale czy nie lepiej wdepnac w temat mniej obstawiony przez duze firmy majace za soba wiele lat developmentu? W Mocapie postaci wszystko rozbija sie o bardzo kosztowny jak na razie hardware i nie ma co marzyc o zbudowaniu taniego i precyzyjnego rozwiazania - a drogie juz na rynku sa i raczej z nimi nie zawalczysz.

W mocapie fajne rzeczy sie ostatnio dzieja w temacie tanich, softwareowych rozwiazan zbierania ruchu z materialu filmowego - wiesz nagrywasz sobie twarz kamera i soft jest w stanie to zinterpretowac i przeniesc ruch na model twarzy. Moze warto sie zajac czyms takim. To jeszcze jest malo nasycone a przewiduje swietlana przyszlosc dla takich rozwiazan.

 

salutt

Dziadek Stal

 

Moze warto. Ty masz na mysli bardziej przetwarzanie obrazu nad czym pracuje i pracowalo mnostwo studentów itp bo nie jest to zbyt trudne. Na politechnice warszawskiej bardzo duzo prac inzynierskich dotyczy podobnych tematow (do tych ktore opisales). Jest to bardzo powszechne. Ja robie cos powiedziec mozna niszowego. Ale tak sie składa że mam dostęp za free do systemu mocap i pisze pod niego projekt, a w zasadzie pod pliki ktore system ten wygfenerowal, wiec bede sie tego trzymal. Nie chce zmieniac tematu pracy zaraz po jej rozpoczeciu.Tym bardziej ze mi sie to podoba. Mocap na duzo wiecej zastosowan niż tylko animacja do gier czy filmow. Przykładem jest program Visual3D. (http://www.c-motion.com/products/visual3d/Visual3DOverview.htm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności