Skocz do zawartości

Athlon Venice


tommi84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Semprona 2800+ 64bit fx 5200 i 2x512 mb ddr 400 kingstona.

Za tydzień kupuję geforce 6600 gt, a potem myślę żeby kupić

athlona 3200+ venice. ( oczywiście zmieniam płytę na socket 939 )

Czy zauważę różnicę po zmianie procka??

Nie wiem czy to się po prostu opłaca.

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie opłaca się, już lepiej kup dwurdzeniowe PentiumD 805 za 500zł i kręć:). A najlepiej to podkręć tego Semprona, będzie wtedy szybszy niż ten Athlon. O ile masz jakąś sensowną płytę, to te procesory się wyśmienicie kręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupujesz karte to podkrec procka jak przyjdzie karta to ja tez podkrec ewentulanie dokup pozniej ram i powinnienes miec spokoj na najblizszy rok ze sprzetem. Przesiadka na 939 w tej chwili juz sie nie oplaca gdyz niedlugo socket ten zostanie zastapiony przez am2.

Przesiadka byla by jeszcze warta rozwazania gdybys aktualnie siedzial na platformie 32-bitowej. A tak nie ma sensu bo roznica miedzy socektem 754 a 939 nie jest znaczna.

 

Edit:

Wlasnie sobie szperalem po necie i zauwazylem ze am2 juz wszedl wiec najlepszym rozwiazaniem wydaje mi sie poczekanie na opinie dotyczace tego zlacza i wtedy pomyslec. Tyle ze taki am2 laczy sie jeszcze z kupnem ramu gdyz on obsluguje ddr2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Ten komp nie służy mi tylko do modelowania, czasem też w coś tam zagram.

A czytałem, że właśnie procesory Venice są bardziej wydajne od sempronów.

Druga sprawa-moja obecna płyta jest niezbyt rozwojowa, bo mam tylko dwa wejścia na ram. W następnej kolejności będę właśnie chciał dołożyć ramu tak do 2gb. (po zmianie grafiki, płyty i procka). Oczywiście jak budżet pozwoli :)

A co do krecenia procka to venice 3200 podobno się lepiej kręci od semprona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz dokładnie co masz i jaki masz budżet. Będzie można konkretnie dyskutować. A Semprony Palermo to nic innego jak Venice z zablokowaną częścią pamięci L2 i jednokanałowym kontrolerem pamięci. Różnice w wydajności pomiędzy procesorami o tych samych taktach są dość skromne. Przez niektóre programy są nawet wykrywane jako Venice zamiast Palermo. Kręcą się tak samo.

To co jest napisane na zasilaczu niekoniecznie musi się pokrywać z prawdą. Bardzo ważny jest producent. Przykładowo: Huntkey 350W pociągnie nawet 400W a 350W jakiegoś Tracera może wysiąść przy 200W. http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=142996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności