Jump to content

Materiał drewna na biurko


elbi

Recommended Posts

Mam problem z uzyskaniem ładnego materiału biurka. Wiem, że w necie jest mnóstwo tekstur drewna, ale nic mi nie pasuje. Cały czas wychodzą mi gnioty w stylu tego, co jest w załączniku :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

moment. ty chcesz dobry materiał drewna czy dobrze zmapowaną texture na obiekcie?

 

jeśli chodzi ci o uzyskanie takiego materiału drewna:

 

finalchinamax3d5fr7sr.jpg

 

i używasz MentalRaya to zapraszam do przeczytania mojego tutoriala nt: materiału DGS:

 

http://www.max3d.pl/tut.php?id=285

 

gdzie materiał odbija Envirnoment (jeśli oczywiście umiejętnie rozmieścisz obiekty, które mogły by się odbić w tym materiale).

 

jeśli chodzi ci zaś o mapowanie to zwykłe mapowanie BOX powinno wystarczyć, chyba, ż eplanujesz jakieś kosmiczne detale.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi i linka do tutka. Już coś mi lepiej idzie, ale dalej to nie wygląda :/ Jakieś rady? Chyba jeszcze za bardzo błyszczy i za dużo ziarna. Może też w photoshopie zmiejszyć kontrast tej teksturki?

Link to comment
Share on other sites

jak pisałem: podstawą dobrego materiału są jego dobre odbicia:

wyobraź soie, że stawiasz biurko w zupełnie białym środowisku: taki biały pokój z jednolitym matowym światłem z każdej strony. jest tak idealnie, że nawet nie rzuca ono najmniejszego cienia. i tutaj połyskliwe biurko staje się biurkiem matowym: materiał odbija równomiernie biały z każdej strony.

 

jeśli chcesz, żeby materiał plastycznie ożył, pozwól żeby się w nim coś odbijało. najlepiej róznokolorowego, bo wtedy zobaczysz jak reaguje taki materiał na różne kolory i zastosowane światło.

 

btw: również kolor i intensywność świateł załeżą od tego czy dany materiał będzie wyglądał dobrze czy źle. jesli chciałeś uzyskać światło słoneczne wpadające przez okno to ci nie wyszło. definitywnie za żólte jest to światło.

poza tym są zbyt ostre cienie. rozmyj je trochę.

 

zwiększ też Shine bo teraz jest za mały. laminat taki na jakim teraz mam klawiature o wiele intensywniej odbija światło. no chyba, że to niepolakierowana sosna albo jakies inne matowe drewno.

 

polecam najpierw poćwiczyć zachowanie się materiału w zależności od świateł i koloru otoczenia. ćwicz na małych obiektach (sphera jest ok, box jest ok) bo to znacznie skraca czas oczekiwania na rendering.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za rady. Faktycznie najpierw poćwiczę na małych obiektach. Na razie zostawiam biurko tak jak jest, wymodeluję parę rzeczy, postawię na nim i porozwieszam na ścianach i dopiero potem się pobawię renderingiem. (btw-jak najwygodniej myszkę wymodelować? :) )

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy