Skocz do zawartości

Pojazd 2D: Concept Art


tymko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurcze, robi niesamowite wrażenie.

 

Ile czasu zajęło Ci wykonanie tej pracy?

 

P.S.: Jakby się tak dłużej przyjrzeć, to przednia felga sprawia wrażenie odrobibę niesymetrycznej - dokładniej, chodzi mi o ramiona felgi. Te po prawej stronie są jakby mniej "upakowane" w porównaniu do tych w lewej części. Wybacz, musiałem się do czegoś doczepić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie całkiem fajnie i zręcznie. sam projekt mnie nie porusza -wole inna stylizaję jeśli juz mowa o przeróbkach. Ciesze sie jednak że zaczynasz w ten sposób bo niektóży od reki projektuja samochody - troche tak jakby nie wiedzieli do czego słuza i nigdy rzadnego nie prowadzili, a w ten sposób masz szanse na projekty realizowalne czyli cos z czego da sie późniek skożystać po realizacj nawet uzywać na codzień. Mas potencjał więc nie czekaj tylko rozwijaj to nie ma co czekać.

a i może pokazesz tą hdrkę? jestem jej strasznie ciekaw dała fajny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te odbicia są też rysowane. Nie ma tu wstawianych mapek ani fotek.

Wytłumacze jak się do tego zabieram:

Oglądam w gazecie jakies ciekawe autko, potem sobie szkicuje próbując cos poprzerabiać. Następnie skanuję gazetkę z wybranym autem (w tym wypadku Nissan 350Z, czasem jest wszystko z głowy), wrzucam do Photoshopa. Na nastepnej warstwie przerysowuje ogół by zachować proporcje. Potem przerabiam by wyglądał tak jak na szkicu. Po godzinach spedzonych przy tablecie wychodzi taki pojazd jak widzicie. Te odbicia są przerysowane ze zeskanowanego Nissana.

 

Teraz pracuje nad samochodem zrobionym w całości z wyobraźni włącznie z odbiciami. Ale to jeszcze potrwa chwilke.

 

Dzięki wielkie za korekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent. Bardzo dobre daje rezultaty - ciekaw jestem ja to wyjdzie gdy nie bedziesz miał nazwijmy to ściągawki.

Pytanie, bedziesz projektował ten samochód czy tylko rysował ??

Pytam bo wielu tu takich co to miby projektuja a póżniej zeby az bolą.

Mam nadzieje żestudia na istniejących modelach pozwoląci przeskoczyć te poprzeczkę.

Jak zaprojektujesz zgrabne cabrio może załatwie realizacje, o ile sam sie z tym nie wyrobie coć nie zanosi sie.Mówie o budowie 1 egzemolaża zeby było jasne nie wielomilionowym kontrakcie, ale to zawsze coś i cenne doświadczenia. a moze z tego powstanie jakaś mini polska produkcja - nowa produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Pytam bo wielu tu takich co to niby projektuja a póżniej zeby az bolą.

Mam nadzieje żestudia na istniejących modelach pozwoląci przeskoczyć te poprzeczkę.''

 

 

heh rozwin to bo mnie to ciekawi...nie zebym atakowal albo cos ale jestem ciekaw co przez to rozumiesz...bo wiesz wielu tutaj nie koniecznie towrzy auta na obecne lata...tylko poprostu walczy z wyobaznia co jest ze tak to ujme podstawa dla projektanta...zeby miec kreatywne pomysly,nie zebym sie czul urazony bo sam to robie od okolo 2 lat i wiem ile pracy trzeba wlozyc w to zeby do glowy zaczelo cos przychodzic i jeszcze zeby to moc zrobic w rozsadnej technice to druga sprawa...ale poprostu ciekawi mnie twoja wypowiedz..;) a co do 2 zdania to racja to sie przydaje i to nawet bardzo tez na poczatku tak zaczynalem tylko przerysowujac z gazety...tak czy siak to pomaga tylko przy perspektywie do reszty najwazniejszy juz jest umysl wyczucie smak itp...wiec dzialaj dzialaj i powodzenia oczywiscie zycze:)

 

aha pamietaj ze im szybciej przestawisz sie na tworzenie z glowy i powalczysz z perspektywa nie na ksztaltach innych aut tym lepiej dla ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz jestem zawodowym projektantem, mam więcna to precyzyjny poglad.

Najpierw pytanie, czym jest projektowanie ? - nie zależnie czego.

Odpowiedz jest w zasadzie prosta, jest to podejmowanie mozliwie najlepszych i najtrafniejszych decyzji w procesie kreowania jakiegoś tam przedmiotu.

Projektownie jest w durzejmierze szyuka, ale zwykle największa sztuka w tym to kompromis zwierający czesto zupełnie przeciwstawne zagadnienia.

W odrużnieniu bowem od sztuki takiej jak np malarstwo, projektowanie a raczej jego eekty sa słuzebne. Krutko muwiąc nie ważne czy to budynek, samochód czy łyżka do słodzenia herbaty - z tego ktoskozysta.

Pojawia sie zagadnienie funkcji - funkcjonalnosci-zaraz za tym ergonomi iitp.

czyli jak tu mamy cel. Jaki projektujemy samochód, nie którzy na tym poprzestają. A ja na to bzdura. Projektowanie wówczas sprowadza sie do malowania ładnegoobrazkao niemal 0wych szansach realizacji.

Więcpytam dalej, dlakogo ten samochód - przedsębiorstwa budowlanego czy prezydenta kraju a moze zwykłaego 25 latka ?

Sportow, limuzyna, a moze inny wariant.

Za jakie pieniądze ma sie to ukazaćna rynku, w jakiej technologii za tem wykonane...

Takich zagadnień jest mnogosc i nie chce mi sie ich wypisywać.

Jeśli nie ma tych zagadnień to nie ma projektowania tylko tcze bazgranie po papierze a lasów coraz mniej...

...to nie jest nauka - chyba że grafiki, ale nie projektowania.

Inne kwestie jak to złozyć !!

Jak później dostac sie do elementów celem ich naprawy.

Przeliczyć ile zuzywa paliwa jak duży i gdzie ulokowany zmiescić bak.

Rozłożenie masy...

...areodynamika...

...stylistyka...

...mozej jakas historyczna linia...

jest tego mnogość, a prace tu no sorry nie widziałem takiej która poruszała by te tematy, za to widziałem takie gdzie pojawia sie blacha na 3/4 przedniej szyby. Em a widocznosć ?

Dalej najprostrze środki sa najlepsze, świadomy człowiek widzący do kąd zmierza idzie prosto do celu. NIE MOŻNA PROJEKTOWAĆ SAMOCHODU NIE WIEDZĄC JAK ON DZIAŁA!! jak sie z niego kozysta co jest najważniejsze dla jego użytkownika - a większosc mam wrażenie tak robi. I to nie jest tak ze są to łatwe odpowiedzi i ze zadaje sie je raz. Inaczej projektuje sie Jugo a inaczej Corvette

Czy juz łapiesz co mi chodzi po głowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx czytalem gdzies na forum ze jestes proejktantem stad moje pytanie i w sumie tez spodziewalem sie takiej odp...fakt ze czesto zapomina sie o funkcjonalnosci przekraczajac wszelkie granice ergonomi po to by obrazek ladnie wygladal i wtedy jest to poporstu pusty design...sam czasami cos takiego miewam ale nie to traktuje to bardziej jakos szkice rozwojowe i przygotowujace na przyszle studia w tym kierunku jesli sie uda...obecnie pracuje nad proejktem nowe wizji na awangardowy model micry na konurs na jednej ze stronek i on bardzo dobrze odzwierciedla to co powiedziales gdyz trzeba sie tam juz skupic na elemetach co wymieniels powyzej a nie robic sobie sztuke dla sztuki... no ale wracajac do twojej wypowiedzi to nie zdziwila mnie wogole gdyz obecnie studiuje projektowanie form przemyslowych i jednym z zadan nad ktorym obecnie pracuje jest karnister na olej samochodowy...w porownaniu z samochodem jest to praktycznie nic a jednak jest tak tyle elementow poczawszy od stylistyki ergonomi pomyslu na cos nowego, sposobu uzycia ,wykonania i wielu innych ,i to bardzo dobrze odzwierciedla to co tobie chodzi po glowie apropo budowy i funkcji i zasad dzialania samochodu itp;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedyś powiedział ze te najmniejsze rzeczy najtrudniej dobrze zaprojektować.

a wzrornictow przemysłowe zawsze mi powtarzano iż sa 3 cechy swiadczace o tym czy wzór jest dobry

1) Musi spełniać swoja funkcje

2) Musi byc tani w produkcji

3) I musi byc taki żeby nic nie dało sie w nim juz poprawić

 

To zawsze powtarzał prof. Westrych który prowadził u nas zajecia z tego przemiotu.

 

co do konkursu powodzenia :] widze ze nie jest az tak źle sa jakies swiadome jednostki, pocieszyłeś mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za parę słów na temat projektowania. Nie jestem wykształcony w tym kierunku (kończyłem malarstwo) ale chętnie siw czegoś nauczę. Zawsze podczas projektowania będę miał na uwadze wasze słowa.

Moje prace malarskie i rysunkowe miożn oglądnąc na http://www.chliszcztym.republika.pl

 

W przyszłym tygodniu pokarzę nowy projekt, i chętnie poczytam Wasze uwagi!!

Dzięki wielkie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności