Skocz do zawartości

zmiana tekstury wraz z wysokością


peyo_tl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hemm ja jak robilem jakies gorki czu teren to robilem mape w photoshopie w odcieniach szarosci potem podpinalem ja pod modyfikator DISPLACE i tak otrzymywalem teren 3d ...pozniej ta sama mape kolorowalem i nadawal m jej jakas konkretna teksture importowalem do edytora materialow i idealnie teren byl oteksturowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren jest nie dokładny dodatkowo. Pytanie jednak bo chyba źle cie zrozumiałem, czy chcesz tekstura decydować o wzniesieniu na siatce czy w zależnosci od wysokości na siatce zmieniać teksture bo tak z 1 posta by na mój rozum wynikało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko 2 to 0 problemu

W zasadzie możesz to osiągnać na kilka sposobów, w standzie mozesz zmaskować mix teksturką właśnie gradientem zmapowanym w pionie i masz przejście - Ala siatka musi być 3d czyli góry dzwigzasz sam lub zmyslnym noisem, Kumpelkiedys uzywałmateriału EM up&down jesli mnie pamięcnie zawodzi ale to sie trzena normalami nagimnastykować. Dalej W mentalu masz takaobcje jak krajobraz i mozez tym temat przeskoczyć o ile z niego kożystasz.

To tyle co mi teraz do glowy przychodzi - rozjasnić któryś wariant ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo zrobiłem, mapa w skali szarości, modyfikator Displace i pomalowana teksturka w Photoshopie. Niestety komuś sie to nie spodobało i musze to zmienić. Mam cztery tekstury przedstawiające różne kolory trawy i muszą one sie zmieniać w zależności od wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności