Skocz do zawartości

[architektura] wątek hotelowy


boba

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.. mam zamiar wrzucac tutaj hotele.. 'z metra'

 

na pierwszy ogien - koncept hotelu na 150 pokoi + spa + centrum konferencyjne

wszystkie wizualizacje, jak sie zapewne juz sie domyslacie nie sa na nawet dosc wysokim poziomie, bo nie o to chodzilo - pokazuja tylko bryle czy tam materialy..

 

projekt: consarc design group, w tym po czesci moj udzial ;)

wszystkie wizki oczywiscie tez ja ..

oprogramowianie:

model + render - SketchUp

 

 

na poczatek same bryłki - tylko po to by pokazac ze w skeczapie mozna wszystko :p

 

hill0015vc.jpg

 

plan parteru..

 

hill0024nh.jpg

 

i powtarzalne piętro.. jeden z wariantów

 

hill0030td.jpg

 

kilka widokow ogolnych.. poczatkowa faza - chodzilo bardzije o pokazanie co zajmie ile przestrzeni i jak wielkie bedzie 'bydle'

 

hill0042ql.jpg

 

 

hill0055cp.jpg

 

...no

 

koniec czesci 1wszej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czyli jak wszystko ewoluowało.. a bedzie jeszcze wiecej daszków zapewne na koniec .. ;)

 

zaczynajac od samej bryły z 'okanmi w kazdym pokoju'

 

hill0063ax.jpg

 

 

dochodząc do formy ze skośnymi daszkami... ten na dole najbardziej aktualny..

 

 

hill0071lx.jpg

 

 

 

..a tutaj jeszcze jedna z wersji .. ktora miala byc juz ostateczna hehe.. albo to bylo ze 4 wersje temu

 

hillost5af.jpg

 

ps. tak wiem w nazwie miejscowosci jest błąd hehe

 

pozdrawiam.. i do następnego hotelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć to jest jakaś koncepcyjka na jakis konkurs ? czy projekt ofertowy ? Ile to robiliście czasu ? wydaje mi się że jest za duża odległość z pokoi do klatek ewakuacyjnych , ale tak mi sie wydaje :) fajnie przedstawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

@weinert - a czytaty ty? w poście napisalem u gory w czym robione ;)

 

@chwatu - projekt projekt, zaden tam konkurs, ani ofertowy - klient przyszedl do biura i powiedzial ze chce hotel

czasu to duzo.. i malo.. zalezy jak liczyc - powstalo okolo 10-12 wariatow 2-3 koncepcji w 4miesiace - czy to duzo? dla mnie dosć duzo.. dobrze ze chwilowo od tego przerwe mam

co do klatek - powinno byc ok korytaz ma cos kolo 70m (ten dlugi) a po obu stronach sa klatki wiec chyba luuz

@cfaniak - nigdy nie slyszalem zeby sketchup byl wtyczka pod archikada.. i chyba nieszybko to nastanie ; )

@touch, maceo - dzieki.. bedzie tego wiecej, musze tylko pozbierac materiały do kupy

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekcik mi sie nie bardzo podoba na pierwszym cos mi muzeum narodowym wyglada albo jakas szkola..jesli to ma byc hotel dla "golfiarzy" to pokusilbvm sie o jakis bajer wskazujacy na to..owszem przedstawienie planasz fajne ale bryla po prostu mi nie podchodzi..jeszcze takie pytanko gdzie to bedzie stalo?znaczy sie jaki rejon europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heej!

@cfaniak - skeczap nie jest wtyczką do archikada i nie będzie.. o to mi chodzło.. są to 2 niezlaeżne programy.. a wtyczka umożliwiająca import geometrii zrobionej w SU do archikada to juz co innego.. to samo jest pod ATD.. i działą na podobnej zasadzie - niezrozumieliśmy się ;)

 

@maverik - spoko.. nie pisalem ze ma sie podobać chyba :>

a co do szkoły - pierwszy obrazek nie jest w jakimkolwiek stopniu koncepcja - to po prostu objetość ze wstępnym podziałem gdzie beda okna i jakie duze musza być..

 

dobra.. mysle ze starczy juz na temat tego projektu.. wrzuce niebawem kolejna hotelowa przygoda ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. leci nowy hotel.. dla sieci Jury Inn czy jakos tak..

malo w tym mojej inwencji.. jedyne co to przy glownym wejsciu materialy i okienka sa moje ale mozna powiedziec ze zostałem wplątany w ten proj jak juz bylo wszystko na ukonczeniu i oprocz wejscia to moglem se przekroje porysowac i detale brr r ;)

 

model - skeczap, render - kerkythea

..na poczatek wejscie, bo choc co mojego wkładu w nim, hehe

jurryinn15yw.jpg

 

i reszta...

 

jurryinn25op.jpg

 

jurryinn36in.jpg

 

jurryinn41bf.jpg

 

ok.. to wszystko na razie

ps. tak na marginesie - probowal ktos z was zrobic obrazek w kerkythea ? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. mi to mowisz?

 

jak siadlem do tego hotelu to myslalem przez 1wsze 2 tyg ze robie tesko.. tyle ze nie sprzedaja tutaj w promocji cebuli tylko maja promocyjnie tanie miejsca noclegowe ..

 

..ale z perspektywy paru miesiecy widze ze i tak nie jest najgorszy z tych z serii 'z metra' ..wrzuce zaraz cos co dopiero powala architektura i zionie wręcz nowoczesnym i niekonwencjonalnym myśleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto i przykład..

zanim jednak pokaze kilka słów wstępu.. bo do teraz mam traumę po modelowaniu ;)

 

..to był jeden z tych deszczowych dni.. kiedy siedzi sie w biurze i przewija www bo nie ma roboty akurat - nagle przychodzi szef i prosi czy nie byłbym w stanie zrobić szybkiego 3d pewnego hotelu co ma niebawem powstac.. tak zeby do budowalnki dodac cos kolorowego, no a ze jak człowek sie nudzi to z przyjemnacia sie zgodzilem..

..przyznaje było to ciezkie pare godzin i zarowno ja jak i skeczap odmawialismy chwilami posluszenstwa.. ale udalo sie - drukarka to wydrukowala, a ja apomniałem o feralnym dniu :D

 

college4ul.jpg

 

 

brrr r

..pamietam, ze po tamtym pamietnym dniu pomyslalem sobie ze otaczajaca mnie architektura Poznania jest taka ładna!

 

ps dodam tylko ze ten kloc ma stanac pomiedzy 4 pietrowymi 'kamienicami' hehe blee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po tym bluszczu to w kazdym pokoju codzienne odrrobczania odmrowianie odszczurzanie i jeszcze rare od gratis ;) mam pytanie czemu sie tak uwiesiliscie na te skeczap :/ ani to real ani to ma klimat takie scanline bez polotu..a co do bryly to czemu wszystko jest kwadratowe i kolumny okragle :/ nio mozna napisac typowy poziom polskiej architektury :D czyli nie jest dobizie ;)

hehe no ja tez sobie nie wyobrazalem ale jak w krakowie kolo wawlu sheraton stanol to i jakos przelkniemy i to ;) czuje sie jak tajska dziwka coraz wiecej przelykania coraz mniej milosci...:/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tru maverick.. z tym ze kolumny moglyby byc nieokragle.. ale widzisz - przy rozmowie z inwestorem było tak:

 

zrobmy chociaz ladna elewacje, i byla propozycja.. ze jakis accubond ze drewno.. pisakowiec..

a inwestror - ooo ładne!.. ale na pewno drogie - niemoznaby tego pisakowac zastapic 'cagla sahara' a drewna taka ciemnoczerowna cegla.. a aluminiowych paneli po prostu bialym tynkiem?

 

..a co do skeczapa.. fajny jest i basta ; D

 

 

na dowód tego dorzuce cos extra hehe..

 

kolejny hotel.. a raczej projekt nowego wejscia do istniejacego hotelu..

budynek z 1832r zeby ktos nie myslal ze to jakis serio zabytek ; )

zamysł nie moj - dostalem..gotowy.. ale juz cala reszta w sensie detale samemu ..oczywiscie pod baczym okiem szefa..

 

wersja skeczap

 

clontarf013dg.jpg

 

a potem mi kazali zeby sie w szke odbijało cos.. render - kerkythea

 

clontarf028za.jpg

 

..zamek jak sie patrzy - moj pierwszt w życiu.. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności