Skocz do zawartości

Portfolio - problem


dj_Smok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo ładnie wykonane portfolio (od strony graficznej) potrzebuję teraz jednak zrobić do tego stronę w htmlu, robiłem już tego typu rzeczy, jednak teraz mam jakieoś strasznego pecha.

jak najlepiej zrobić, żeby graficznie wszystko pasowało do przeglądarek firefox i explorer naraz ?

robiłem tabelki, pracuje w dreamweaverze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak najlepiej zrobić, żeby graficznie wszystko pasowało do przeglądarek firefox i explorer naraz ?

 

a Opera jak mozna o niej zapomniec!

 

fr i ie sa bardzo zblizone do siebie, zazwyczaj jak robi sie strone pod ie to tak samo wyswietla i w fr, z operka jest inaczej, ten sposob pokaze ci jak zrobic strone zeby wyswietlala sie mniej wiencej tak samo.

 

 

najpierw potnij layout w photoshopie, ustal sobie gdzie jest tekst gdzie obrazki itd. nastepnie przelacz sie z ps do image ready( wersja dla cs2) i

 

1.

 

1.gif

 

2.

 

2.gif

 

3.

 

3.gif

 

wpisujesz nazwe, klikasz ok i uzyskujesz cssa ktorego odpalisz w kazdej przegladarce.

 

teraz odpalasz plik w dreamweaver zaznaczasz diva wpisujesz tekst(y)

i masz cacy stronke:)

 

w dreamweaver wyglada to tak

 

4.

 

4.gif

 

5.

 

5.gif

 

w tym momencie mozesz to zrobic na 2 sposoby albo umiescic punkt 4 i obrazki z punktu 5 w odzielnym pliku css, albo zostawic tak jak jest i wprowadzic tylko potrzebne informacje.

 

 

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm.. nie wiem czy pisząc fr miałeś na myśli firefox, ale to nie prawda że podobnie reagują.. bardziej obstawiam na ff+opera.. ie to inna bajka. tam się wszystko sypie i nie ma obsługi niektórych standardów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm.. nie wiem czy pisząc fr miałeś na myśli firefox, ale to nie prawda że podobnie reagują.. bardziej obstawiam na ff+opera.. ie to inna bajka. tam się wszystko sypie i nie ma obsługi niektórych standardów...

Nie zgodze sie..

popieram abstracta. Choćby na przykładzie flasha..Ostatnio pojawiły się filmiki (np na maxiorze) w nowych playerach, które nie chcą ruszyć pod operą, a pod FF i IE zaden problem...Drugi przykład: Jak zrobiłem portfolio we flashu to pod FF i IE zero problemów i bugów, a pod Operą ? nie grała muzyka, i tekst sie nie wczytywał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, udało mi sie wszystko jest już prawie ok, pozostało mi tylko jedno :

mianowicie, kiedy robie formularz, zawsze jest on biały, chcialbym jednak aby miał inny kolo, np. czarny, ewentualnie żebym mógł wczytać jakiś plik jako tło tego formularza....

 

no więc robie formularz za pomocą

i i dopisuje

 

- powinno działać, ale gdy uruchomie w przeglądarce, nic dalej białe, no ok... więc dalej...

 

- tez powinno zadziałać ale kicha w przeglądarce dalej biało,

 

no więc pytam was, jak powinienem to zrobić ?

Z góry thx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, teraz mam ostatnie pytanie.

czy da sie zrobić w ten sposób, żeby na stronie odczytywać plik 3ds max, żeby np. zrobić okienko 400 na 400 i użytkownik może normalnie obracać modelem i oglądać....

 

jeśli sie da to prosiłbym o wyjaśnienie jak i za pomocą jakiego programu....

pozdrawiam :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności