Skocz do zawartości

tiling fragmentu textury


Levus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam rozwiązania, by wybrany fragment textury wyswietlac na zmapowanym elemencie modelu w postaci powielonej (tiles).

 

Kiedy zaznaczam odpowiednie polygony w UVWunwrap i daje na nie mod UVW Xform to powiela mi cala texture a nie tylko fragment okreslony przez mapę UV...

 

Dodam ze chodzi o cegly na duzej budowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Crop to nie to. Wtedy dla calego obiektu bedzie korzystac z wycietego kawalka.

Chodzi mi dokladnie o to, żeby to co zaznaczyłem na uvw zostało przypisane do wybranych polygonów w postaci powielonej.

Reszta elementów z textury też ma być użyta (na obrazku jest to czarna przestrzeń na razie) na tym samym modelu ale juz na na innych polygonach.

Nie moge użyć dwoch textur, obiekt jest jednolity.

 

W skrócie chodzi mi o tiling bezposrednio na modelu fragmentu textury pobieranego na model przez mapę uvw.

 

Nie moge tilesowac calego texa bo tam sa jeszcze okna i inne rzeczy. Musze ten jeden fragment. Znowu nie moge tego zrobić na texturze bezposrednio i przypisac po prostu płaszczyzny muru bo z bliska na modelu robi sie pixeloza która z bliska jest widoczna, a model bedzie ogladany z bliska.

 

Jedyne co mi radzono to pociąć wybrane poly na kawałki i im przypisywać odpowiednio uv. Wolalbym tego uniknac bo sie za duzo polys zrobi, i tak juz limit przekroczylem.

 

MaGuu: probowalem juz to jakos rozwiazywac za pomoca uvw map i uvw xform ale tilesuje mi sie cala texturka a nie wybrany fragment,

 

Bede bardzo wdzieczny za pomoc...

help17kt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności