Skocz do zawartości

Aparat do 3000


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

Witam

tak sie ostatnio zastanawiam nad aparatem (cyfra lustrzanka). Chcialbym wydac nie wiecej jak 3000, myslalem na canonem eos350 albo nikonem d70. Do nikona mam 2 obiektywy wiec toroche sklaniam sie ku niemu. No ale zielony w temacie kompletnie jestem i licze na pomoc :) A moze cos innego? Na co patrzec przede wszsytkim w takich aparatach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ja na swojego eosa 350d nie narzekam, ostatnio przechodzi chrzest bojowy na festiwalu "Wrocław non stop" :) I jak narazie mnie nie zawiódł (poza kitowym obiektywem który jest do kitu)

 

Ale jeżeli masz 2 obiektywy do nikona to mocno bym się zastanowił i chyba poszedł w tym kierunku, zwłaszcza że obiektywy tanie nie są a d70 mimo mniejszej matrycy od canona to bardzo solidny sprzęt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kreska_: na co patrzeć? na kolor obudowy ;) a na serio: optyka, optyka i jeszcze raz optyka. wszystkoz ależy nie od CCD ilości pikseli czy ustwień ale od szkła jakim będziesz fotografował.

jeśli masz dwa obiektywy do NIkona to fajnie masz. ale zwróć uwagę na maksymalny otwór przesłony, na opinie dotyczace ostrzenia, w końcu na ogniskową.

okazac się bowiem może że masz dwa Nikkory 28-80, albo jakieś inne standardy. poza tym body D70 kosztuje ponad 3k więc wyniesie cię to i tak sporo drożej.

 

moim zdaniem zrób tak:

1. sprzedajesz dwa obiektywy Nikona: ok 700-1000zł (zależy co tam masz)

2. kupujesz body Canona350D za 2400-2800

3. za kasę z pkt.1 + reszta z pkt2 (razem 1000-1500zł) kupujesz jakiegoś Canona 70-210 F3.5-5.6 i stałeognisko powiedzmy 50mm.

na korzysc Canona przemawiają także o wiele tańsze akcesoria: grip za 300zł, lampa za 400zł etc.

poza tym grip do Nikona ma jakąś smieszną antenkę podoczepianą z boku aparatu (ponoś strasznie niewygodne i ogólnie porażka tysiąclecia).

 

werdykt: bierz Canona 350D. Nikon to jest super sprzęt ale imo trochę za drogi w eksploatacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki za odp. co do obiektywow to jeden mam rzeczywiscie standardowy nikkora a drogi 70-300, F4-5.6. Ciagle wiec nie wiem, ale chyba przekonalscie mnie do 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności