Skocz do zawartości

Scena 3D: Łazienka


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no akurat tak sie sklada, ze tutaj nie jestem dizajnerem i przedstawiam z grubsza stan istniejący (jedyne co zmienilem, to modele - do tych co są w rzeczywistosci, nie moglem znalezc zadnych referek).

jak juz pisze, to wrzuce jakies kolejne ujecie, tym razem w nieco lepszej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh zazdroszczę koledze :) ja robiłem niedawno łazienkę wg wskazań klienta. Ciasna cholera była, że strach więc poszaleć się nie dało. No ale łazienka w niedużym mieszkanku...

Ta to olbrzym przy "mojej". Tylko umywalka jest taka sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak zrobiłeś ręczniki. ja swoje robiłem w reactorze. to duperel i czepianie się ale troszkę bez sensu z tym ręcznikiem w wannie, że częściowo leży w wodzie :)

na reanderach sporo noise'u i zero AA ale jak sądzę to tylko kwestia ustawień rendera aby szybko się przemieliło. wydaje mi się, że drzwi są troszkę nie proporcjonalne szrokość-wysokość. chyba powinny być nieco wyższe lub węższe? b fajnie zrobiona roślinka

wanna sprawia wrażenie wiszącej nieco nad ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem nowy renderek, juz taki przedsmak finalnego. niestety zapomnialem wlaczyc AA, ale nie chcialo mi sie jeszcze raz czekac na przeliczenie GI.

co do wanny - to tylko jej obudowa i ona nie dotyka podlogi

a jesli chodzi o drzwi - dobre są wymiary. na tamtych renderze troche perspektywa byla zniekształcona przez strasznie duzy FOV

nie mam pojecia co to za turkusowy artefakt nie płytkach :/ ale juz kiedys spotkalem sie z czyms takim i na szczescie łatwo to usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoooł ja tez tak chce umiec ;)) Jakby coś poprawiać to imo framuge bo wydaje mi sie ze za bardzo odbija klamke...ale w sumie, hm. Nie no nie bede sie mądrował bo raye i inne takie to dla mnie czarna magia. Mi sie podoba i ju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmtm00 - w sumie masz racje z tą framugą. ale nie chcialo mi sie tworzyc dla niej nowego shadera i wrzucilem ten sam co na drzwi ;)

 

Intruder - a rozne swiatla. we wnece to oczywiscie IESy a takie ogolnie oswietlające to 2 duze v-ray-lgihty (kula i prostokąt).

 

tweety - jakie prawa? :) heh, walnij swoj podpis, zeskanuj, to go chetnie na to jeszcze wrzuce :D

co do IESów - akurat sie tutaj z Tobą nie zgadzam, ale ciezko mi znalezc jakies sensowne argumenty... chyba jednak juz tak zostawie. przynajmniej widac ze halogeny

 

ofca - ale zes wykombinował :P ale roslinka w realu jest to i ją zostawie (bo to moja realna łazienka, jaką mam w domu)

 

hkropinski - szkoda ze nie czytales tego co napisałem przedtem:

 

iestety zapomnialem wlaczyc AA, ale nie chcialo mi sie jeszcze raz czekac na przeliczenie GI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna praca ale...

klamka (ten szyld czy jak sie to zwie) jest za szeroka, no chyba ze fucktycznie taka masz

bateria przy wannie imho jest za mała

nagłe przjescie miedzy płytkami a sciana u góry

 

to było by na tyle.

czekam na upadte :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, łazienka juz jakis czas jest w Finished, wiec tam mogles pytac ;)

 

no ale konkrety: we wnęce są 2 IESy (halogeny). gdzies w centrum pod sufitem duzy kulisty v-ray-light, a przy drzwiach długi wąski prostokątny v-ray-light. pare różnych barw świateł, ale juz nie pamietam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za odpowiedź. Pytam, bo skromną i małą łazienkę, którą robię chciałem oświetlić na w pół wystającym z sufitu vrlght sphere jako plafon na suficie ale niestety wyglądało to tragicznie - cienie i oświetlenie. Użyłem półkuli pod sufitem z vrlghtmtl i doświetliłem omni z vray shadow lekko zmiękczonym. Efekt jest jaki miał być tylko omni odbija mi się w glazurze, a nie wiem jak użyć falloffu aby te ogniska rozmazać. Moze jakieś podpowiedzi?PS: To jest viz według koncepcji klienta, a przepał widać na krawędzi kafelków nad białym ręcznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności