Skocz do zawartości

Jak wyłączyć obrót kamery??


DKDnt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przemieszczam kamerę wokół boxa od dołu w górę, nad nim i z góry w dół(target kamery ciągle skierowany na boxa). W najwyższym punkcie czyli nad boxem kamera sama automatycznie się braca tak by dół kamery był skierowany w kierunku z=0 jednak mi to nie odpowiada i nie wiem jak wyłączyć to automatyczne obracanie. Może ktoś zan odpowiedź jak się tego pozbyć jak tak to bedę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam dkdnt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Może ustaw sobie kamerę (rozwiązanie kiepskie ale nic innego mi nie przychodzi na myśl) morze ktoś bardziej zaawansowany ci pomorze ja tylko podsunąłem pomysł . Mógłbyś powiedzieć też w jakim celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym boxem jest posąg na którym jest tatuaż, kamera przesówa się wzdłuż tatuażu (po brzuchu, klatce, ramieniu-właśnie na ramieniu włancza się ten automatyczny obrót- a chciał bym aby szła dalej w dół i obróciła się dopiero na łopatce ponieważ tam jest wzór który mi pasuje do obrotu kamery a następnie po nerkach w dół). Oracanie boxem odpada a kamery nie mogę na "chama" obrócić roll'em bo i tak kamera robi orót tylko minimalnie wcześniej. dzięki za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz skluczowac klatki posrednie, ale ten obrot wynika z osi WORLDxyz kamery i jej celu (nawet jak go nie widac bo kamera jest free to ten cel jest ukryty w programie) i przy przekraczaniu pelnego obrotu kamerze zdarza sie glupie, to matematyczny problem ktory istnieje od peirwszej wersji i jest zwiazany z nieanalogowym odwzorowaniem skretnosci swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz na dole animate, to tam jest kluczk, nim wymuszasz poojawienie si ena dolnym pasku kwadracika, ktory oznacza ze dana klatka nei ejst posrednia tylko ma wlasny klucz z opisem polozenia na osi i obrotami :)

celem tego jest ustalenei jak najwezszego zakresu w ktorym max bedize musial sobie sam wymyslac polozenie i obrot kamery, bo co potrafi nawymyslac to sie wlasnie przekonales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ynol-rzecz w tym ze ja wiem o jakim zjawisku tu mowa, chodzi o to ze w kilkanascie kaltek kamera bez powodu robi sobie obrot (powodem jest uproszcsenie matematyczne) dokladnei wtedy kiedy chcesz zjechac z z kamery z boku w kamere z gory, zaczyna wirowac wokol wlasnej osi, to musi ladnie wyjsc z maksa, a nei zbey w szopie klatke po klatce obracac (co to wogole jest zeby obeikty w amksie robily co chca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności