Jump to content

Scena 3D: Biurko


elbi

Recommended Posts

Na początku zaznaczam, że ja początkujący :) Właściwie z Maxem niby bawię się od paru miesięcy, ale robię to rzadko. Do rzeczy, max7+mental ray. Jestem nawet zadowolony z modelu, gorzej z renderem. Tylko w miarę podoba mi się materiał kubka. A ze światłem i cieniami to już w ogóle do ładu nie mogę dojść. Jest tam jedno światełko - area spot, pada ono z prawej strony, z góry (co zresztą widać po cieniach). Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

Jakieś rady?

...zmień renderera na V- raya i zniknie 90% twoich kłopotów z światłem i cieniem - przynajmniej ja tak miałem. Według mnie Mental jest dobry, ale trudny. w V-rayu ustawiasz sobie po prostu czy chcesz mieć "low" , "medium" czy też "high" jakość i nie martwisz się o nic......chyba, że lubisz poexperymentować :)

Link to comment
Share on other sites

Przesiadka na vraya = pierwsze starcie z vrayem = niezbyt realistyczny render :) Dwa najbardziej nurtujące mnie pytania:

-jak zrobić żeby te cienie nie były takie mocne? Takie bardziej szare by się chyba przydały.

-materiał biurka :/ Jak pod Vrayem otrzymać takie "mientkie" odbicia, coś jak to http://www.max3d.pl/tut.php?id=285 ?

A tak w ogóle lepiej wygląda to czy to z mentala?

Link to comment
Share on other sites

nie, vray w porządku, zostań.

 

cienie - ja zawszę podświetlam dodatkowym, lekkim światłem od tyłu, co prawda metoda prymitywna, ale daje ładne efekty, zwłaszcza że można wtedy przybarwić to światło na niebiesko.

możesz też powiększyć multiplier przy primary bounces w GI

ale nie rób aż takich jasnych jak w renderze z mentala, bo to aż nienaturalne.

 

miękkie odbicia - glossy pod odbiciami w materiale, trzeba pomniejszyć.

http://www.spot3d.com/vray/help/VRayHelp150beta/material_params.htm

 

czy blat naprawde ma taki kant pod górę? nie poniszczysz sobie rąk od tego?

Link to comment
Share on other sites

Łaskawie sobie przypomniałem, że można coś porobić :) No to taki mini-update, żebym się zmobilizował troszkę do pracy i może poczytał rad. Bump na ścianie, ulepszony materiał biurka, oświetlenie, płytka i parę szczegółów. Kompletnie nie mam pomysłu na materiał monitora. Dzięki Aniu za rady.

pokojvray2bl4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

hmm .. zbyt bardzo błyszczymy się w miejscu listew .. to zmiejsz glossiness w materiale. Nożyczki wyglądają dziwnie .. za duże mają oczka. W scenie chyba masz za jasno ale jeśli chodzi o całość nie jest źle :) Fajnie wyszło Ci opakowanie na płytke. Trzymam kciuki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

koniecznie popraw listwy wykonczeniowe przy biurku mianowicie one powinny byc równo z blatem bo tak to bys sobie ręce odrapał i listwy powyrywał no i one nie moga byc z plastiku bo ten materiał tak wyglada za bardzo sie wszystko w nim odbija:

Link to comment
Share on other sites

Raczej za jasno nie jest, biureczko jest przy oknie, a planowałem coś w rodzaju słonecznego południa :) Listwy faktycznie za ostre, już mi Ania zwróciła uwagę, ale zapomniałem o tym. Zaraz coś się z tym zrobi, tak samo jak z odbiciami na nich.

Link to comment
Share on other sites

No i chyba zakańczam scenkę. Myślę, że jak na pierwszą poważniejszą scenę to nie jest źle. Nie wiem czy wrzucać do finished, może mnie tam zjadą :D Myszki na razie nie dam rady wymodelować, może kiedyś.

pokojvray2rl3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy