Skocz do zawartości

Formatowanie dysku w XP


Gość mac23450

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mac23450

Witam!

Muszę sformatować dysk twardy. Mam Windows XP, więc wkładam płytę instalacyjną i uruchamiam kompa ponownie. Po jakimś czasie włącza się instalator. Naciskam ENTER.

Pojawja się umowa licencyjna i muszę ją zatwierdzić wcieskając F8. Gdy go naciskam, komputer nie reaguje. Działają natomiast klawisze ESC (koniec) i Page Down!

Co się dzieje?

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Po zaakceptowaniu warunków licencji )po wciśnięciu F8) powinien pokazać się kolejny ekran z pytaniem o lokalizację i format partycji. Poza tym jest coś co nie do końca rozumiem. Piszesz, że po wciśnięciu F8 komputer nie reaguje a z drugiej strony możesz użyć Escape lub Page Down. Może Twój klawisz F8 nie działa? Jeżeli dobrze pamiętam to reakcja na klawisz F8 jest natychmiastowa. Chyba, że jest coś co pominąłeś w swojej opowieści. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...ale ty przeinstalowujesz system czy dysk chcesz sformatować(bo taki jest tytuł). Trochę się pogubiłem. Skocz do kumpla po klawiaturę, może jego będzie działać? A może masz jakąś super - hiper nowoczesną z laserami i mikrofalówka - może XP nie trawi jej a F8 tak naprawdę może działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre klawiatury mają jakieś dziwne odpały podczas instalacji XP i np. wszystkie klawisze funkcyjne nie działają. o_O Nie trzeba przewijać licencji do końca żeby kontynuować. Sprawdź inną klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet ośmielił się stwierdzic, że klawiatura dostała bzika i sie jej znaczki poprzestawiały np. klikając na "." dostajesz "}". Przestawiają się niektóre klawisze i to tłumaczyło by czemu działa np. ESC. Cos takiego miałem tez przy instalowaniu Windowsa. Musiałem wzywać "fachowca", który jakimiś czarami cos tam zrobił i poszło. Jak skontaktuje się z kumplem, który też miał takie problemy i ponoć wie jak sobie z tym radzić to się odezwe.

 

[+]

Gadałem z kumplem i powiedział, że trzeba kliknąć alt+Shift by klawisze przestawiły się spowrotem. Spróbuj może coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności