Skocz do zawartości

Z Maxa na Maya :) Nauka


err0r

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam do nauczenia sie Maya w miesiac. Wiadomo nie musi byc perfekt ale podstawy modelowania low poly i obslugi musze miec opanowane, rowniez obsluge materialow. Wczesniej uzywalem 3ds maxa przez 8 lat, stad doswiadczenie i zasady panujace w 3d znam. Poniewaz jednak nie mam wiele czasu na opanowanie Maya chcialem sie dowiedziec jaka ksiazke polecacie, najlepiej po polsku - poza helpem. Oprocz tego moze w necie sa dobre materialy do nauki ktore mozecie polecic, nie koniecznie po polsku. To wszystko zeby nie marnowac czasu. Ew. jakies korepetycje z Maya w Bydgoszczy moze by sie przydaly. Jak cos wiecie dajcie znaka.

Pozdr

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam

Majki najlepiej się uczyć za pomocą tutków z Internetu. Odpowiednia ilość (umiejętności) przerobionych godzin=sukces. Jeśli chodzi o książki to Helion, sa to tłumaczenia pozycji zachodnich. Ale jeśli czytasz help to polecam książki Sybex i Maya Press oraz dvd Gnomona. Napisz bardziej szczegółowo po co Ci znajomość Majki, praca czy szkoła? Owocnej pracy, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca, zmienilem na niezla robote za granica w swojej branzy - grafika do gier itd. tylko potrzebuje poznac Mayke. Bede tam pracowal od wrzesnia. Ponoc daja tam na miejscu 8 tyg na nauke maya ale ja chce juz teraz sie przyuczyc. Dlatego pytam. Helion nie ma ksiazki do Maya 7, czy moge wiec kupic jakas wczesniejsza ksiazke ? Jesli tak to od jakiego numeru jest sens ? Czy od Maya 4 nie bedzie za stara, czy tez spokojnie starczy na poczatek ?

Pozdr.

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi narzekało, ż od wersji bodajże 4.5 niewiele się w Maya zmieniło. W starszych wersjach generalnie nie m akilku narzędzi co np w 7 - edge loopy itd.

 

Oczywiście, praca na chyba każdej wersji Maya wygląda podobnie, więc jeśli się nauczysz z książki obsługi np. Maya 2, to i na 7.0 będzeisz się umiał połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spokojnie możesz kupić sobie Maya 2 Podstawy modelowania - Helionu. Jak wspomniał piotrek poleceń w 7 doszło ale interface jest ten sam. I oczywiście videotutoriale...Była kiedyś dyskusja tutaj na temat pracy w Majce. Wszyscy się zastanawiali czy jest opłacalna itp. Może powiesz coś więcej. Ja nie chcę Ci odbić posadki, gdyż nie interesuje mnie wyjazd, pytam czysto z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Odpowiem na pytanie Adam_m :)

 

A wiec wyjazd dla mnie jest po prostu spelnieniem pewnych marzen ;)

- praca w dobrze zorganizowanej firmie developerskiej pracujacej przy grach za granica,

- mozliwosc utrzymania bezstresowego z mojej pensji rodziny, siebie i mieszkania i innych potrzeb,

- mozliwosc rozwoju przy dobrych projektach o dobrych budzetach i satysfakcja z pracy.

- nowe miedzynarodowe srodowisko.

 

A wiec kasa - wszyscy o nia pytaja nie uczyni z Ciebie w tej pracy bogacza jesli planujesz zostac w UK juz zawsze, ale pozwoli Ci spokojnie godnie zyc, a jak zona/dziewczyna zacznie pracowac to kasy bedzie tyle ze zaczniesz myslec o inwestycji. Z 1 pensji w tej branzy spokojnie utrzymujesz sie i rodzine i troche odkladasz, ale tylko troche.

 

W UK jest wiele firm developerskich, ja probowalem w kilkunastu konkretnych i akurat trafilem na Maye ;) Naucze sie nowego programu i bedzie luz, nie boje sie tego - mam motywacje :)

 

W Polsce przez lata pracowalem w tej samej branzy w jednej firmie, ale zmeczyl mnie klimat slabej organizacji, kilku projektow na kilkunastu ludzi.

 

W normalnej firmie w UK, przy projekcie pracuje ok 40-50 ludzi i wtedy jest szansa zrobienia czegos duzego na poziomie. Do tego praca i checi sa doceniane - co wiem od kolegow z branzy, i mam nadzieje sprawdzi sie w moim przypadku. Jak jeden ze znajomych mi powiedzial - przez 2 lata pracy w UK ani razu nie bylo, ze mu sie nie chcialo ;) i ani razu nikt w pracy nie byl dla niego niemily. Po prostu ludzie maja tam mniejszego stresa w co niektorych firmach i nie robia sobie pod gorke.

 

Takze mam nadzieje ze troche wyjasnilem :)

 

Pozdr.

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Może za jakiś czas napiszesz jak jest. Jakby były jakieś problemy z Majką, to chociaż nie jestem asem, służę pomocą.

 

z tym tekstem jak już sie zaklimatyzujesz to dobry pomysł przetrzyj droge dla reszty polskich grafików ;-)) zawsze bezpieczniej uczyć sie na nieswoich doświadczeniach ;-)

 

jestem z tobą i jak coś to też w majce sie "bawie" (jak narazie ale kto wie) więc czasem moge coś podpowidzieć jak będe wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności