Skocz do zawartości

grafika w laptopie


Poison mar

Rekomendowane odpowiedzi

witam,zastanawiam się czy ma wielkie znaczenie jakos osprzetu graficznego w laptopach przy uzywaniu maxa(lub innego 3D), nie zamierzam uzywac tego laptopa do gier, i czy w takim razie wystarczy mi intel 900(wiem skad innąd z roznych testow i stronek ze nie jest najlepszy), bo nie chce tez aby byla w sprzecie lepsza karta grafiki, ktora i tak nie zostanie wykorzystana...co mi radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

radze-kupic mlotek do wbijania gwozdzi, a nei srubokret...

a do maxa radze tez kupic odpowiednie narzedzie, a nei srubokret...

zameczysz sie.... laptopy to sprzet specjalny, w porownaniu ze stabilnoscia i wydajnoscia normalnego pc to sa zabawki dla masochistow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja, chyba ze byloby cię stać wywalić 12k na laptopa, wtedy może ten sprzęt byłby tak dobry, jak stacjonarny za 3k.

 

Mam laptopka Toshibe, celeron 1.5 mobile, 256 mb ram, grafa zintegrowana 64 mb (haha) i stare gry sprzed 5 lat potrafia mi przycinać. z 3dstudio miałam kontakt tylko w prostych projektach, więc było ok, ale przy grafie 2D w rozdzielczosci 3072 x 2304 i 10+ warstwach zaczyna się już ciąć.

O większych rozdzielczościach zapomnij.

 

Kumpel podrzucil mi kiedys jakies mapy (JPEG ok 100mb), to zanim mi sie to odpalilo, to zdarzylam posprzatac mieszkanie, zrobic zakupy, obiad, wykapac sie i pozmywac, i na tym sie skonczylo bo i tak nic nie mozna bylo zrobic ;)

 

karty graficzne w tanszych laptopach sa zintegrowane, nie maja wlasnej pamieci operacyjnej, wiec korzystaja z normalnego ramu, a w windowsie jak wiadomo najwiekszy priorytet ma pan spinacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r -> nie fucz :-)

 

Od 1,5 roku pracuję na tylko na laptopie i jakoś daję rade. Brakuje kilka gb ramu i Ghz mocy ale komp jak każdy inny. Pracuje się bardzo stabilnie.

 

Co prawda za miesiąc kupiję kompa stacjonarnego bo w miarę jedzenia apetyt rośnie. Ale wydaje mi się że do początków taki laptop tystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje widzieć przy pracy na 3d maxie laptopa Aususa jakies 1,6 GHz, 1GB ramu i geforce 6600go. Chodzilo toto ładnie, akurat ogladałem go jak były okropne upały i moja stara stacjonarka nie wytzymywała. Laptop rozgrzewał sie strasznie, ale renderował stabilnie, gość który go posiada też nie nażekał.

 

Z moich rad, jak chcesz się bawić w 3d na laptopie to kup sobie coś z minimum 512 ramu i grafą która nie dzieli pamieci z ze zwykłą. Jest teraz na rynku troche laptopw z kartami ATI.

 

Tylko poważnie sie zastanów, bo rzeczywiśćie jeśli zalezy ci na mocy to stacjonarka i tyle. Zawsze jak ludzie chcą kupić laptopa to im radze to powaznie przemyśleć, ani go nie rozbudujesz pozniej pozadnie ani nic, jedyne co masz to duzo miejsca na biurku i wygode z podrozami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze dodam że laptop szybciej ci się spierniczy. Tak jak było w moim przypadku.

Wydałem na sukinkota 8k.

 

Przez naelektryzowane ubranie spaliły mi się porty USB i Bluetoth.

Dalej ywlałem na niego kieliszek szampana no i klawiatura padła.

Chciałem go wysuszyć suszarką i stopiłem klawiaturę(widać na avatorze)

Dokupiłem monitor i klawiature i używam go tak jak stacjonarnego.

 

W przypadku stacjonarnego takie awarie niemają prawa bytu. albo ich naprawa to koszt góra 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też pracuję na laptopie, od prawie roku, bo to w moim przypadku jedyne rozsądne wyjście, AMD Turion64, MT30, 512MB ramu, 1.60 GHz i w sume jestem zadowolona, trochę więcej ramu by się przydało może, ale starcza, na dużych projektach ciut spowalnia i rozgrzewa się ale nic tragicznego, jak się rozgrzewa to stawiam bokami na książkach żeby miał od dołu przewiew i to pomaga.

można tym pracować tak samo dobrze jak innym komputerem.

Jedyne co to radzę kupić rozsądną myszkę, nie te maleństwa co się do laptopów sprzedaje.

 

Lis, jak ty go w ten sposób traktujesz to się nie dziw, kto to widział szampanem laptopka oblewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przespałem się z różnymi opisami i testami i stwierdziłem, że na razie nie mam kasy na cos lepszego niz za 3500pln, zmodernizuje od podstaw moją 6 lat starą stacjonarke, bo mecze juz na niej od 5 lat cadowskie oprogramowanie i dla potrzeb vizualek 3ds (mam Compaq'a na athlonie 800 z gf440mx+ 512sdramu), teraz corel i szop i archicady i autocady i 3d coraz bardziej wymagające, no i same pracki coraz wieksze, dlatego chce w wakacje zmienic sprzet, na poczatku myslalem o lapie, brat w zeszłym roku gericoma kupil za 1100euro (ful wypas, max na nim szalał w porowaniu do mojego compaqa i to jeszcze jak), i lapek myslę ze bardziej funkcjonalny bo i ups nie trzeba, ale troche trzeba na niego wylozyc,

dlatego dzisiaj podjąłem decyzje ze jednak poskladam stacjonarke na amd'ku, zaloze nowy wątek w hardware i czekam na Wasze wskazowki...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poison mar wejdz na comes.com.pl oblukaj tam teraz ceny laptopow polecialy na leb mysle ze za 3,5 k spokojnie znajdziesz cos z mocna grafika ;)

 

zobacz tutaj np. :

 

http://www.comes.com.pl/towar.php?s-ktm=www_PR16&m-1c=l&m-1w===&m-11=Aristo%20Prestige%201600&d=12

http://www.comes.com.pl/towar.php?s-ktm=www_VIS_A175&m-1c=l&m-1w===&m-11=Aristo%20Vision%20A175&d=12

 

 

jak dla mnie kozak ;d nie jestem pewny czy ram grafiki nie jest shared

 

ten 2gi ma napewno odzielnie ram i ram karty grafiki , ja bym sie nie zastanawial ... wiadomo ze za ta kase kupisz rakiete stacjonarna ale jak jestes napalony na laptopa to tego 2giego bym bral w ciemno 17' ekran ... mmmmmmm

 

Acha dodam jeszcze tyle ze comes.com.pl ma podpisane umowy z prawie wszystkimi sklepami komputerowymi na terenie polski wiec jak Ci jest wygodniej mozesz isc do sklepu w swoim miejscie i sciganc tego laptopa cena bedzi taka sama, bo comes daje upust a sklep doklada marze i wychodzi taka sama cena ja tak zrobilem.

 

Po 2gie gwarancja jest zawsze od dzwi do dzwi czyli wysylasz im laptopa dhlem oni wszystko oplacaja. Ale gwarantuje Ci ze te laptopy sie nie psuja wycisnalem ze swojego ... wszystkie poty chyba ;d i trzyma sie ostro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz 3 lata na laptopie pracuje / dell P4 2.66Ghz 512Mb/ i nie nazekam i do malego monitora oczy juz sie przyzwyczaili ale rakiet to to nie jset i zamierzam teraz na stacjonarny powrocic.

 

moze ktos doradzi jaki sprzet kupic / procesor, karta graficzna/ co by dobrze na nim grafika chodzila.fundusz ok. 5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności