Skocz do zawartości

Problem z połączeniem sieciowym


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę w imieniu Mintrilla, na jego prośbę:

 

Mam Neo podłączone do jednego kopma i drugi komp (notebook) podłączony do tego pierwszego skrętką. Ten pierwszy udostępnia Internet, wszystko pięknie działa, tylko jest taki mały problem:

 

Na tym notebooku nie ładują się niektóre strony (zagraniczne) np. cgsociety.org. Wpisuje adres do przeglądarki i nic, cały czas się ładuje, a nie może się załadować. Próbowałem sprawdzić połączenie pingiem, ale też nic nie działa.

 

Ponadto, nie mogę postować z tego notebooka - jest napisane "trwa wysyłanie odpowiedzi" i tak cały czas trwa, i trwa i nie wysyła.

 

Wie ktoś co może być źle ustawione? Kombinowałem już z firewalle, DNS'ami i nic nie pomogło.

 

PS. oba kompy na WinXP Pro, notebook na SP2, windowsowe firewalle wyłączone, na tym pierwszym kompie Kerio Personal Firewall.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

polecam innego windowsa (wiesz dobrze o co chodzi) albpo upgrade do sp1 sp2, pozatym poinstalowanie/odinstalowanie java/flash itd, a moze czas na reformat i reinstal?

 

jaka przegladarka?

 

tez tak miewalem, reformat/reinstal pomagala jak reka odjal i nawet komp chodzil szybciej

 

masz w leb bo zasloniles moj watek o "wifi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekroczenie czasu..... niestety pewne rzeczy musza sie dziac w czasie mniej wiecej rzeczywistym.... jest timout i serwer uznaje ze ciastko sie zgubilo....

prawdopodobnie firewal za dlugo mieli dane ( i pewnie robi to 4 razy dla kazdego pakietu, usluga I/O klient I/O usluga, zamiast usluga I klient O;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Java i wszystkie flashe są zainstalowane. Na notebooku jest firefox, ale próbowałem IE i też nie działa. Wyłączyłem też firewall'a (przy okazji złapałem jakieś dziadostwo, ale już wywaliłem) aby sprawdzić i dalej nic.

 

Reinstall na notebooku nie wchodzi w grę. Właściwie o komp jest nowy, więc nie ma co formatować.

 

Najlepsze jest to, że czasami jakimś cudem uda się jakiego posta umieścić (dzisiaj np.) - nie wiem od czego to zależy.

 

Z tym pingiem to jakaś pomyłka, bo z mojego kompa teraz pingowałem i też cgtalk nie odpowiada, pewnie zablokowali, co by serwera nikt im nie przeciążał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zrobiles dalej nei wyklcuza timeouta, ale zobacz w konfiguracji windowsa czy przypadkiem nie masz ograniczonych uslug ktore moga sie ywkonywac rpzez to polaczenie... powodow moz ebyc mnostwo, chocby problem z maska podsieci, z dns....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności