Skocz do zawartości

Scena 3D: Siłownia


Liber

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy Evermotion wypuścił Archmodels vol.27 postanowiłem stworzyć wirtualną siłownię. Prosta siłka znajdujaca się w piwnicy z profesjonalnym sprzętem.

Dwa studyjne rendery każdy wykonany w innym oświetleniu. Na pierwszym światło wlatuje przez małe okienko, na drugim elementem który oświetla pomieszczenie jest żarówka. Wszystkie modele wykonałem sam oprócz bucików oraz rowerów treningowych.

Okno do wymiany, na drugim screenie cienie chyba za ostren no i proporcje drzwi. Te błędy udało mi się wyłapać samemu, ale jestem pewien, że jest ich więcej.

Mam zamiar dorobic jeszcze pare pierdółek i popracować nad oświetleniem sceny bo chyba to najbardziej kuleje.

3dsmax 7 vray.

Wreszcie screeny:

1aten6.jpg

 

 

2nj8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wygląda pusto sterylnie i mało realistycznie, modele chyba ok, ale trzeba popracować nad materiałami i oświetleniem, i więcej rzeczy powinno tam być jakiś ręcznik, butelka po napoju itp.

na pierwszym ściany też dziwnie wyglądają

i co to tam jest na pierwszym nad rowerkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy lepszy :) .. ogólnie plan fajny :P Z ciekawych elementów budowane były ściany .. w 3 chłopa trzeba by nosić te pustaczki na :P Szkoda że buciki nie Twoje bo świetnie dodają realizmu.. A co będzie jak wejdzie Ci woda do piwnicy a masz tak nisko gniazdka :P ..jak mówią "jest ryzyko jest przyjemność" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy render zdecydowanie ładniejszy od drugiego. Jedyne, co w tej scenie mnie drażni to te buty... Wywal je. Materiały poszczególnych elementów siłowni są ok. Te dwa kontakty są troszkę za małe, niewymiarowe. Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE(Primary bounces: Light Map):

3nt0.jpg

 

 

pecet - to nad rowerkiem to lustro z zza dużym bumpem.

 

Widzę, że macie podzielne zdania na temat pracy. Właściwi nie wiem co poprawiać, jednym pasują materiały innym nie, jedni mówią, że buty yeah a inni że beee.

 

W między czasie dodałem pare szczegułów: ciężarki, gryfy i obciążniki. Jeszcze dużo tego dojdzie, mam zamiar wstawić stolik na którym będzie pare bardziej i mniej przydatnych rzeczy.

Zmieniłem texture ściany oraz oświetlenie.

Widoku za oknemu nie było ponieważ narazie scena jest w fazie produkcji, ale na pewno się pojawi.

Dzieki za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby piwniczna siłownia a klimat jak w profesjionalnek którą dzień w dzień sprzątają. W piwnicy jest brudno nierówno. Owszem sprzęt może być profesionalny ale chyba nie był kupiony wczoraj, a nie konserwowany rdzewieje, powinien być brudny. Hantelki też takie czyściutkie wypucowane. Więcej brudu, jakiś dywan nierówny pozaginany, przydały by się kawałki gum gdzieniegdzie bo hantelki czy ciężary tak na betonie gołym nie bardzo, jeszcze ktoś by upuścił i by popękało cusik. Muszą być gumy. Lustro też takie jak w damskiej łazience, w siłce musi być duuuże na ścianie najlepiej ze 2 bo w końcu jakoś to wnieść musieli przez te drzwi więc jedno wielkie odpada, musiały być jakieś mniejsze 2 lub 3. W piwnicy jeszcze chyba powinien być grzejnik, bo w zime to by sie tam ćwiczyć nie dało. Wogóle to przejdź sie na taką siłke piwniczną to zobaczysz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda pusto sterylnie i mało realistycznie, modele chyba ok, ale trzeba popracować nad materiałami i oświetleniem, i więcej rzeczy powinno tam być jakiś ręcznik, butelka po napoju itp.

na pierwszym ściany też dziwnie wyglądają

i co to tam jest na pierwszym nad rowerkiem?

 

 

hm... mi wyglada na jakies postrzelone lustro i tak powaznie rozstrzelane, albo takie jak w matrixie troche ;)

 

ale ogolnie to sie zgodze ze swiatla i materialy sa kiepskie i pustawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że zajmę się tym wszystkim po koleji. Tak jak Marek Konrad mówił w "Wszyscy jestesmy Chrystusami" : "Skoncentruj się na odbiorze jednej piłki...".

Pierwszą piłką będzie oświetlnie.

Do oświetlenia sceny użyłem Vray ligth (w oknie), direct light jako słońce.

Wyszło coś takiego:

testsy1.jpg

Co Wy o tym sądzicie? Jak taka scena powinna być oświetlona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że teksturki powinny zależeć od otoczenia. Jeżeli chcesz zrobić profesjonalną siłownię, podłoga powinna być raczej błyszcząca, matowa itp. Jeżeli jednak robisz siłownię wykorzystując piwnicę, to na podłodze powinien być jakiś stary dywan (panele jak kogoś stać), ściany lekko zbrudzone i zniszczone, może kilka plakatów przedstawiających kulturystów, bądź inne gwiazdy tego sportu (jakieś panienki:D). Przede wszystkim podłoga powinna się jakoś różnić od

ściany czy sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie ci idź do piwnicy i obczaj co i jak wygląda, tak jak pisze Gedeon wrzuć tam postrzępiony dywan, pozatym w piwnicy to jeszcze sporo rur przy suficie powinno chyba być, jakaś pajęczyna w rogu :D

A co do oświetlenia to hmmm takie małe okienko nie wierze że oświetla to całe pomieszczenie, muszą być sztuczne światła w takiej siłowni, więc raczej walnij jakieś 2 jarzeniówki a z okna lekkie światełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności