Skocz do zawartości

Strona modowa do oceny


DaveBorck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu w przerwach między robieniem dyplomu a ciężką pracą w agencji multimedialnej robię stronę siostry. W zasadzie jest to strona zawierająca jej portfolio i strona firmy którą prowadzi w jednym.

Nie wszystko jeszcze działa a to co działa nie zawsze działa tak jak należy, ale już na tym etapie prosiłbym Was droga forumowa publiczności o komentarze.

 

http://www.paulinaborkiewicz.com

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurde z opisu tak zabrzmiało, że spodziewałem się czegoś wielkiego :D

 

Hmm.. to intro jest cienkie - nic nie wnosi i powtarza się. Za razem przycisk jakby ucieka a człowie czeka aż strona sama się załaduje. No i ten napis click sprawia, że chce się w niego kliknąć, albo na tło, bo na pewno nie na prostokąd z intro.

 

Kadrowanie strony wygląda przypadkowo, ani na środku ani na górze, ani to nigdzie.. jakoś przesunięte.

 

Dynamika sprawia miłe wrażenie. Menu ma zalążki czegoś ciekawego, ale mam wrażenie, że jest jeszcze niedopracowane, przez co nawigacja nie jest bardzo wygodna. Są też błędy, da się tak ustawić kursor, że wszystko miga (menu)

 

Fajny motyw z oglądaniem obrazków. Widziałem go już kilka razy i za każdym razem mi się podoba. Fajnie by bylo, jakbyś zrobił tak, że po zjechaniu z obrazka kadr powraca do domyślnego położenia, a nie zostaje w tym samym miejscu.

 

Typografia, jak pewnie ktoś Ci jeszcze wytknie - leży. Bardzo niespójna ze sobą jest. Raz czcionka wygląda na condensed, raz na poszerzoną..

 

Niespójna też jest ornamentyka z liniami rodem z układów scalonych i grubymi wektorowymi kształtami - patrz intro.

 

Ogólny efekt 5/10 - nie straszy, mniej więcej prezentuje sylwetkę siostry, ale też nie ma się czym chwalić.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, tylko styl troche niejednolity (po intrze ostre 'rosnące' kreski, a pozniej miekkie, organiczne motywy kwiatowe itp.) imo to sie gryzie.

Koniecznie poprawiłbym, w sensie widocznosci, strzaleczki w nawigacji do nastepnego obrazka. Dopiero po jakims czasie je zauwazyłem, myslalem ze to cos od muzyki ;-)

Aha i jeszcze odnioslem wrazenie ze trzeba ciut za dlugo na loader czekać, ale moze mi sie wydaje tylko. No i jeszcze kwestia typo.

 

ogolnie, sympatycznie ale jeszcze troche posiedziec trzeba nad tym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytuje menu, ktore szaleje i otwiera wszystkie dzialy na drodze kursora do docelowej pozycji. Dalbym opoznienie minimalne w reakcji na najechanie myszka lub rozwijanie na przycisk.

 

Te strzalki faktycznie niefajne, za male. Mimo, ze obszar aktywny przycisku jest duzy, to optycznie te strzalki wywoluja niechec do klikania.

 

Dla mnie glowna wada strony jest jakis brak elementow charakterystycznych. Mysle, ze projektanci mody zyja z podkreslania swojej indywidualnosci, a ta strona jest maksymalnie wysycona z czegokolwiek do zapamietania (mam na mysli projekt strony, nie ubrania). Chodzi chociazby o odwazny kolor tla, lub lepiej (ale trudniej) - gesta tekstura/faktura w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za uwagi, spostrzeżenia i krytyki. Na pewno postaram się usprawnić co nieco, bo chciałbym żeby ta strona w końcu nabrała trochę życia. Albowiem w planach są takie rzeczy jak kilka filmów z pokazów czy e-shop.

Całość rzeczywiście wygląda trochę chaotycznie ale jeśli chodzi o 9/10 elementów tej strony musiałem je omawiać z siostrą i nie zawsze się zgadzaliśmy:) Z początku było trochę więcej grafiki i animacji, ale ponieważ siorka nie chciała nic oprócz zdjęć mody to musiałem je powywalać. Może uda mi się ją jednak przekonać do jakichś wyrazistrzych motywów...

 

Natomiast co się tyczy wyrównania to do prawdy nie wiem o co Wam chodzi,

bo i na operze i IE flash jest na środku strony.:(

 

Typo postaram się zmienić... póki nie zwróciliście uwagi nie raziło mnie to.

 

Dzienks raz jeszcze

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Wymieniłem "linie rodem z układów scalonych" na bardziej organiczne, zmieniłem strzałki na czytelniejsze, ujednoliciłem czcionkę i wywaliłem to pseudo-intro.

Zmieniłem też plik html i mam nadzieję, że teraz u wszystkich będzie na środku

 

Knysha- A zatem co proponujesz wzamian tweenów? Sorki, ja się nie zajmuję programowaniem a to menu, które robił kumpel jest troche zamotane funkcjami i prototypami tak, że łatwo się je edytuje, no ale niestety jest też trochę zbugowane, co widać,:( jak przyjedzie z urlopu to z nim pogadam

 

Jak macie jeszcze jakieś sugestie dotyczące stronki to śmiało.

 

A i jeszcze mam pytanko, czy ktoś nie wie skąd mozna ściągnąć jakiś fajoski freeware-owy e-shop?

 

Za uwagi dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaveBorck - jezeli koniecznie musi byc rozwijane to proponowalbym, zeby rozwijalo sie na plaszczynie poziomej, a nie pionowej jak jest teraz, bo strasznie psuje wrazenia z przegladania menu, ale to tylko moje zdanie {zreszta ja sie nie znam...}

 

edit:

co do e-shopow:

http://www.softlookup.com/download.asp?id=58197

http://www.appee.com/uk/

 

OsCommerce jest platny, ale bardzo dobry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o środkowanie to u mnie na ff/os x jest już dobrze.

 

intro - teraz wygląda to sensownie i zauważalne są te kropki, które robią spoko efekt. te kreski też są lepsze, ale jakby coś nie grało w momencie zetknięcia się ich z menu. może powinny niknąć przed dotknięciem, albo coś, bo są jakby nie równo w stosunku do lini wyrazów w w menu.

 

zmieniłbym też tą opcję z kadrowaniem tak żeby wjeżdzała na domyśny kadr po zjechaniu i żeby zobaczyć graniczne położenie obrazka nie trzebabyło dojechać do krawędzi obrazka, a wystarczyło dojechać np .5cm od krawędzi,.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos mi kiedys powiedzial cos madrego, a byl to mistrzu Yoda: "...nie wazne ile wlozysz w to pracy, wazny jest tylko efekt.."

idac tym tropem przez zycie napisze Tobie takie cos:

menu jest ciekawe ale niesamowicie niefunkcjonalne, wiem ze wykonanie takiego menu to ciezka sprawa ale cóż...

no i ogolnie to stronka wyglada tak troche ubogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności