Skocz do zawartości

dziwny problem z geforce FX


javor

Rekomendowane odpowiedzi

mój komp:

- grafa - asus gf 5900 128MB 256bit, taktowanie standard 2d-300 3d-400 / memory-850, temperatura przy katowaniu nie przekracza 70 stopni

- procek - AMD athlon XP 1600+

- płyta główna - ECS K7VTA3 z AGP 4x (no ale z tego co wiem różnica między 8x jest znikoma)

- ram - 2x512MB 333MHz

- zasilacz - jakiś najtańszy 400W :P

 

jak może część z was wie dotychczas męczyłem się na gf 2 mx400 64MB, a od dzisiaj jestem średnio szczęśliwym posiadaczem gf fx5900 128MB 256bit :/

pierwsze co zrobiłem żeby przetestować nową karte to odpaliłem maxa z nadzieją że wievporty będą chodziły płynniej / płynnie przy dużej ilości poly i ... DUPA :( chodzi dokładnie tak samo jak na gf2 :( oczywiście sterowniki zainstalowałem od nowa (nowsze) i od nowa directX ... o czymś zapomniałem ?? w maxie pod direct 3d nie przełączył się na taktowanie 3d :( , na open GL się przełączył (400Mhz), po kilku sekundach przełączył się na 370MHz o_O ??? a potem (razem kilkanaście sekund) znowu na 300MHz :(

 

3d mark przeleciał bez problemów ale chyba ze słabym wynikiem

3d mark 2001 - 9800

3d mark 2003 - 2400 tu mnie zdziwiło że w pierwszej grze (wings of fury) było 50-200fps a w trzech następnych 10-25 :( WTF ???

 

odpaliłem też gta san andreas i "dopiero" po zderzeniu się samochodem z innym zaczyna się wszysko pierdzielić - latają porozciągane trójkąty po całym ekranie :) , przegrzanie ?? bardzo wątpie, wyczytałem też gdzieś w necie że takie efekty bywają też efektem słabego zasilacza, takie same trójkąty latają na większości gier u brejdaka na gf fx5200 :)

zainstalowałem też dla sprawdzenia demko world racing 2 ale tam wszystko śmiga wyśmienicie

więcej gier jeszcze nie sprawdzałem

 

ktoś się spotkał z podobnym problemem, może macie jakieś sugestie co do hardwaru lub sterowników ???

 

ale się rozpisałem :P ale chyba wszystko ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nikomu się niechce tego czytać i nikt nie zagląda do działu hardware ??? oj panowie ..... :P

napiszcie mi chociaż czy to normalne że na takim kompie viewporty zaczynają się mulić przy 200.000 poly a jak włącze edged faces to mam 1fps (na sterowniku direct3d oczywiście bo na software i openGL to już wogóle brak słów :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach zapomniałem dopisać: problem z latającymi trójkątami w grach miną i był przyczyną sterowników - teraz mam 77.72 i wszystko jest OK

jeśli chodzi o wydajność to testowałem stery od 44.03 do najnowszych i nie widać różnicy :)

a jak macie z płynnością viewportów ?? też tak kiepsko jak u mnie ?? czy może jeszcze procek powinienem wymienić ?? :(

to normalne że karta nie przełancza się w tryb 3d w maxie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jeszcze driver cleanerem skasowac sterowniki od starej karty, moze cos zostalo. generalnie powinno sie przeinstalowac winde po zmianie karty...choc ja tego nie zrobilem u siebie jak zmienilem :):) a jeszcze jak chcesz sobie przyspieszyc dzialanie viewportow troszke to zmien "ekran" na 16k kolorow (na pewno przyspiesza opengl znacznie)

 

co do twojej karty to ciezko mi powiedziec cokolwiek, nie pamietam ge-forcow z tamtej epoki, mialem wtedy ati :) ale to ze sie przelacza na tryb 3d w maxie to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Twój zasilacz spokojnie powinien wystarczyć. Kompa powiedzmy masz dobrego, ale to nie ejst tak z gory powiedziane że AGP x4 i x8 to prawie to samo, moze własnie w tym tkwi sęk. Sam miałek kiedyś bardzo dawno FX 5200 no i pracowałem na AGP x4, puxnbiej przesiadłem się na x8 no i był wzrost wydajności :)) Co do sterowników, to najlepiej zaistaluj najnowsze, 9x. Poprostu im nowsze sterowniki tym mają więcej supportów, na sterownikach z serii 4x sobie w nic nowego nie pograsz bo albo gry się nie włączą albo będą chodzić masakrycznie...

 

A z tym przełączaniem 2D/3D o co ci chodzi ?? troszke nie rozumiem tego, rpzecież przy przetaktowywaniu wybierasz sobie tylko tryb 2D albo 3D no i na tym trybie taktujesz, noc więcej... nie powinno się z tym nic dziać, tym bardziej przeskakiwać, no a napewno nie powinno się obiżać taktowanie( no a tym bardziej nie powinno przez maxa ...)

 

Najlepszym rozwiązaniem tego wwszytskiego będzie jak Zainstalujesz nową Winde, to jest raczej rekomendownane po zmianie karty graficznej(oj jak ja dość niedawno kupiłem Referencyjną karte ATI R9600XT to po zainstalowaniu windowsa miałem większą dużo wydajność... ) puźniej zainstaluj najnowsze sterowniki no i w tedy sprawdź jak ie wyniki będizesz miał w 3dmarkach,grach i w Viewportach. Może też pobaw się w Tweakowanie sterowników :)) no i porównaj swoje wyniki z 3dmarków na ORB'ie z innymi wynikami, nie będą w twym przypadku za duże bo masz slaby procek, więc nie licz na dużo, ale posprawdzaj czy ogółem się zgadzają z innymi od innych użytkowników z podobnymi komputerami.

 

Pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sterownikow to nie zgodze sie z toba Falcom, nowsze sterowniki sa do nowszych kart, poszukaj jakie sa sterowniki polecane do maxa przez nvidie, i pewnie beda to det. 45.28 choc nie pamietam. Co ci da obsluga SM3.0 jezeli twoja karta tego nei obsluguje, co ci da obsluga dx10 jezeli twoja karta jest zgodna z dx9 a w przypadku tej karty wlaczanie w maxie dx9 to sie mija z celem gdyz fx5900 mialy tylko emulacje zgodnosci z dx9 co za tym idzie gdy dzialy tym trybie byly straaasznie "szybkie" no ale abstrachujac, nie ma sensu zmienianie co chwila sterownikow chyba ze masz zupelnie nowy model karty. tweakowanie sterownikow tez byl olał, nic wielkiego to nie daje poza strata wielkiej ilosci czasu na testowanie. No moze przyrost o 1%, moze, jak nie pogorszysz tylko :)

 

Czasem kombinowanie zajmie ci kilkakrotnie wiecej czasu niz nowa winda, jak wtedy bedzie nadal dzialala jak traktor to wtedy bedziesz kombinowal. Taka moja rada

 

greets

 

ps. wyniki z 3d markow nie maja zadnego odzwierciedlenia w maxie. jak chcesz to Spec Caps albo SPEC Ops sluza do testowania kart w programach graficznych... stestuj i wtedy porownaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gf 5900xt i działa z maksem całkiem ok zarówno w trybie open gl jak i directX.

Zgadzam się z pomysłem aby przeinstalować windowsa, jak nie pomoże to prawdopodobnie wina tego agp x4 i pozostaje zmienić płytę. U mnie w 3d mark 2003 jak mialem jeszcze athlona2.2 wynik był około 5600pkt a wersja 5900xt jest słabsza.

Quadysz - z tego co wiem FX maja sprzętowe wsparcie dla dx9.0b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz - z tego co wiem FX maja sprzętowe wsparcie dla dx9.0b

 

hehe no wlasnie to jest caly myk z nimi, mają.... ale udawany dziala to tak jak emulatos sony playstation, dziala ale to nie playstation... :) zreszta bardzo latwo mozna to sprawdzic odpalajac jakas gre w dx8 a potem na przyklad far cry gdzie gra az kipi od dx9 i porownac go z na przyklad z radeon 9800.. w dx8 chyba radek przegra ale w far cry czy doomie3 rozwali 5900 az milo... zreszta dosyc glosno o tym bylo swego czasu... dlatego uwazam ze nie warto do gier kupowac starych fx-ow...podczas tej emulacji bardzo traci na wydajnosci choc ich plusem z tego co pamietam jest to ze mozna bylo je przerabiac na quadro.. ale glowy nie dam.. nie mialem takiej w lapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A karta jest z pewnego zrodla? Na pewno dzialala poprawnie przed jej zakupem? Moim zdaniem padla grafika. Mialem takie same objawy tyle ze z radeonem 9200 i przy agp 8x. Zmienilem karte na 9500 i problem zniknal jak reka odjal.

Jeszcze jak mozliwosc to sprawdz ta karte na innym kompie. Najlepiej na kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz - bardzo długo zajmowałem się optymalizacją i overclockingiem mojej starszej karty gffx 5200, i zaprawde powiadam ci że nowsze sterowniki to lepsze3 sterowniki...

 

Tzn. nigy nie używałem standardowych sterowników bo to kupa złomu, albo je ściągałem i przed instalacją ładowałem mase tveaków albo ściagałem ztveakowane sterowniki, dośc nawet duży przyrost wydajności :))

 

polecam eXtreme G Drivers :))

 

Tak poza tym to jest dużo teorii na temat steroników bo praktycznie każde są inne, w jednych producent wyłączy jakąś opcje, puźniej zobaczy że źle zorbił bo jest spadek wydajności i wsyzyscy przechodzą na starszy model sterowników, a w nastpnym wydaniu dodaje nowe Tveaki by się zrekompensować(niedawno byal taka sytuacja ze Sterownikami ATI)

ale też zdażało się ze sterownikami nVidi :))

 

Jedynym dobrym sposobem na dobre steroniki jest sprawdzenie wsyztskich sterowników od których jest supportowana dana karta, np. ten GFFX5900, są to chyba jak się nie myle sterowniki z serii 4x albo nawet 5x.

 

Ale sptrawdzanie wsyztskich sterowników to kupa czasu i nie jest powiedziane że napewno znajdziesz te jedyne, ale np. mój kolega jest szczęśliwym posiadaczem gf4 440 :P no i cóż... Ściągał najnowsze gierki i miał swoje steroniki 4x... no i niestety gry mu nie działały a niektóre nawet się nie odpalały... po czasie kazałem mu zorbić pare testów i zminic steroniki... zmienił na wersje bodajże 5x ale tego nie wiem dokąłdnie i też nie działało... puźmniej zainstalował najnowsze z serii 9x i nagle wsyztskie gierki mu ruszyły... Dziwne ?? nie, tu właśnie jest sęk, prodyucenci katrt graficznych mozna pwoeidzieć ze zbytnio mieszają... co tu dużo mówić :))

 

mam nadzieje ze tym krótkim artykułem pomogłem choć cosik :)) pozdrawiam i z góry przepraszam za błędy :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam również karte nvidi fx 5200. Na każdej grze obraz mi się rozmazuje bądź zawiesza się komp. Przeinstalowanie sterowników nic nie pomogło. Co proponujecie?? nowa karta?? A może jest jakiś programik żeby to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności