Skocz do zawartości

problem z boolean


Jarkaos

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wlasnie modeluje macaG5 z monitorem z ktorym mam maly problem Otoz jest on teoretycznie gotowy. Na obecnym etapie probuje w podstawce monitora zrobic otwor na kabel jak jest to w oryginale. Jesli chodzi o model to jest on przeksztalcony w Edit.poly z odpowiednio zagniezdzonymi krawedziami tak ze po zaznaczeniu NURMS SUBDIV. i opowiednim zaokragleniu krawedzi wyglada tak http://marekblasiak.w.interia.pl/inne/1.jpg Jednak gdy chce booleanem wyciac otwor to monitor z elementu editable poly zamienia sie na boolean. Wtedy przeksztalcam go ponownie na EP. tylko ze wtedy siatka obieku sie zmienia. Nawet jesli zaznaczam NURMS SUBDIV lub mesh smooth to mimo to krawedzie sie nie zaokraglaja odpowienio nie wspominajac o otworze. http://marekblasiak.w.interia.pl/inne/2.jpg Oczywiscie otowr mozna poprawic recznie od biedy :/ ale czy isnieje jakies efektywne rozwiazanie tego problemu lub prostsze podejscie do sprawy stowrzenia otowru bez uszkoszenia samego modelu ?? Z gory wielkie dzieki za pomoc :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nigdy nie próbowałem tego sposobu, ale ktoś tu na forum twierdzi (nie pamiętam kto to pisał), że to pomaga:

 

Najpierw skonwertuj na edit.mesh, a potem zaraz na eit.poly.

 

A na stworzenie tego co chcesz wcale nie trzeba używać boolean. Coś mi się obiło o uszy że max 8 (czy jakiś SP) ma poprawione boolean:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chyba faktycznie najprostsze i najszybsze rozwiazanie, choc chcetnie zobaczylbym tu z czystej ciekawosci jak moznaby tu booleana wykorzystac w odpowiedni sposob ..ale gdzie on sie podzial ..cholera moze w bunkrze znowu go zostawilem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności