Skocz do zawartości

kaptur


flashmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos jakies pomysły na zrobienie kaprura ktory bedzie dynamiczny (clothFX) robic go z poligonow czy moze z spline i nalozyc graentmarker jak potem go ladnie ustawic na glowie i jaki material dac zeby kaptur byl sztywny jak skóra a nie jak jedwab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja bym ci radził zrobić go normalnie z poligonów - chociarz możesz się posiłkować garmentem i splinami odnośnie kroju.

Co do sztywności - mozesz spróbować skin wrap.

ClothFX też można symulować skóre - chyba nawet jest w presetach (chociarz skin wrapem chyba będzie szybciej, może niekoniecznie realistyczniej ale powinno wystraczyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem przy dynamicznym ruchu nogi paski wiszace na kolanie wbijaja sie w noge i juz nie wychodza ustawialem wiekszy offset ale to nic nie daje paski nadal sie wbijaja jaki parametr odpowiada za natychmiastowe zatrzymanie sei materialu przy colision obiect zeby sie nie wbijał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że to może mieć coś wspólnego z normalami face'ów, ew może masz wyłączone check intersection.

Nie wiem czy próbowałeś SimClotha - jest prostszy niż ClothFX, a czasem lepiej radzi sobie z niektórymi problemami (osobiście korzystam z niego gdzie się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo skin tak czasem ma, physique zreszta tez ma fanaberie;

 

a jak Ci cos z clothami nei dziala porpawnie to dodaj dotakowy, niewidzialny obiekt uproszczony zeby mial sie od czego cloth odbijac (jest to szybsze niz rozdlubywanie parametrow od poczatku i szukania dziury w calym, zwyczajnei dodajesz jeszcze jednego przeszkadzajka kolizyjnego i bedize gralo);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności