Skocz do zawartości

Pomocy z materiałem obrusu, serwetki, płótna!!!


Gavreel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z utworzeniem realistycznie wyglądających materiałów: białego obrusu z kwiatowymi wzorkami, serwetki (moze byc satynowa) oraz materiału płótno-podobnego (lub lniano-podobnego). Software to max6+vray.

 

A chodzi mi o cos takiego:

 

[ATTACH]36590[/ATTACH] [ATTACH]36591[/ATTACH] [ATTACH]36592[/ATTACH] [ATTACH]36593[/ATTACH]

 

Prosze o pomoc jak najszybciej! Potrzebne mi są na teraz!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znajdz jakies pasujace tekstury materialu (plotno, serwetka, obrus z wzrorami itd), material zrob mniej wiecej tak: daj teksturke cz-b, ewentualnie odpowiednio obrobiona do kanalu bump, ta sama do opacity, ale nie na 100, tylko mniej, potestuj, tak zeby w zaleznosci od efektu jaki chcesz uzyskac miec przezroczystosc w cienszych miejscach. Mozesz jeszcze ta sama mapke wrzucic to diffuse na przyklad na 10, obok koloru, tak aby uzyskac lekkie przyciemnienie w miejscach "wkleslych." Jesli chodzi Ci o mocne zblizenie, bardzo wypukle hafty, wzory itd, to dobrze by bylo uzyc displacementa, zobacz sobie w galerii prace Ani z golcem, zwroc uwage na serwetke. Jesli chodzi o satyne, to daj reflecta z dosc mocnym glossem. W obu wypadkach mozesz jeszcze dac mape falloff na diffuse, tak aby uzyskac jasniejszcy kolor w miejscach rownoleglych do osi kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z płótnem wyszło mi bez problemu, po prostu musiałem poszukać dobrej teksturki. A oto co wykombinowałem z obrusem (chciałem uzyskać efekt błyszczenia materiału):

 

obrusik1.jpg

 

Co o tym sądzicie? Może jakieś propozycje co do ustawień? Słyszałem opinię, że ten obrus wygląda na zbyt gruby- wartość dla kanału displace mam ustawione na 1 więc nie wiem jak zmniejszyć ten efekt "grubości" (na bumpie wygląda mało realistycznie).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak przyglądałem się temu mojemu obrusowi i doszedłem do wniosku, że nie taki efekt chciałem uzyskać :P Chodzi o to żeby obrusik wyglądał jakby wzór na nim był wyszywany srebrno-białą nicią (powinien się ładnie błyszczeć pod światło), oto przykład (przepraszam że taki mały obrazek ale śpieszy mi się i nie miałem czasu żeby znaleźć coś większego):

 

[ATTACH]36922[/ATTACH]

 

Ma ktoś pomysl?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności