Skocz do zawartości

unwarp


ocwa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie!

jak zrobić cos takiego przy uzyciu uvw?

 

img5531sj9.jpg

 

po uzycie uvw ustawionego na cylinder mam tylko 4 prostokąty a gornej i dolnej sciany nie ma, nie jest to kwestia zbyt malego okna unwarpa... jak to zrobić? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wrzuć modyfikator unwrapuvw, w okienku "edit" -> zaznacz wszystkie polygony (możliwe że będą na siebie nałożone) -> menu "mapping" -> normal mapping -> z listy wybierz box. Powinno Ci rozłożyć na poszczególne ścianki, potem będziesz musial tylko pospawać odpowiednie krawędzie ze sobą (stich lub weld)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem tylko ze z geosphere

jak zrobic cos takiego zeby kazdy trojkat po wyexportowaniu siatki do obrazka byl identyczny ?

chodzi mi o to zeby wydrukowac sobie siatke sfery, wyciac ja z papieru i posklejac, i ma to wyjsc idealna kulka

jak nadaje modyfikator unwarp niektore trojkaty sie od siebie roznia, a nie moze tak byc jesli bede chcial ta siatke wyciac i zlozyc

jak to zrobic :D ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eric - musisz zaznaczyć ścianki, żeby móc używać tych opcji

 

rhonin - to nie lepiej narysować trójkąt i odpowiednio go pokopiować, żeby uzyskać 20-ścian foremny? Bo nie dokonasz rozłożenia kuli na trójkąty... Możesz co najwyżej rozłożyć ją na podłużne paski zaokrąglone przy końcach (jak na niektórych mapach Ziemii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności