Skocz do zawartości

Zasilacz na dvd?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

wczoraj mialem maly wypadek z zasilaczem psia mac poprostu wiatraczek z tylu padl i zasilacz sie troche przegrzal w pore to wychwycilem bo dzieki Bogu siedzialem na kompie wtedy i poczulem ze zaczyna cos jechac ;) wylaczylem kompa wywalilem zasilacz (400 w jakies firmy z tylka) teraz wsadzilem nowa 380 wszystko dziala jak nalezy (tak mi sie wydaje) chce nagrac znajomemu plyte i co ? ani nie nagrywa , ani nie widzi plyt nagranych :| Nagrywarka ma raptem 2 tygodnie max Liteon dvd i nie wiem co sie dzieje, sprawdzilem szelki i inne bzdety wszystko niby dziala a nagrywarka niestety nie :(

 

Po 2gie z 42 stopni w obudowie tempo skonczyla mi do 60 nie wiem ocb help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

moze poprostu wez rozkrec stary zasilacz i przeloz wiatraczek do 400tki to sa raptem 2 kabelki do zlutowania, jezeli chodzi o awarie to moze masz za duzo urzadzen podlaczonych naraz do kompa i jest za duze natezenie prdu i poprostu 380 nie wyrabia (chociaz watpie..takie teoretyzowanie z pupci) odlacz wszystko ..zostaw grafe i twardziela podlacz dvd do innego gniazda zasilania i jak dalej ci nie bedzie chodzil diwik no to moglo sie cos zchrzanic..ale ja jestem za opcja nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek no zasilacz wydaje sie konkret przynajmniej tak powiedzial znajomy w sklepie wydalem 200 zl ;) mowil ze to prawdziwa 380 z nawiewem na procka nie wiem ocb bo wszystko sie grzeje bardziej niz wczesniej

 

dzieki chlopaki zaraz pokombinuje i dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200zl :D hmm no to ladne musiales kupic cudo... ale trzeba bylo zainwestowac juz w 450... a sprawdzales czy ten nawiew czasem ci nienawiewa super fajnego ciepelkowatego powietrza..bo mimo iz patencik moze byc fajny to watpie aby cos pomagalo, wszystkie zasilacze sie grzeja jak cholera no i jeszcze nawiewac te ciepelko na procka hmmm.. no dziwne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec tak wyrabiam juz cuda i zaraz komputer uszkodze cos czuje :)

 

Wiec skoczylem do sklepu kupilem radiatorek za 20 zl i wsadzilem do starego zasilacza , i jest tak nadal to samo.

 

Nowy zasilacz ma jakis giga wiatrak chyba wyciagajacy powietrze w obudowy czy co szczerze mowiac nie wiem , ale tak to jest jak sie slucha czyjegos zachwalania ...

 

Nagrywarka DZIALA tylko nie widzi plyt , po wsadzeniu plyty nie kreci nia nawet ani jej nie widz.

 

Dzieki za podpowiedzi wszystko posprawdzam na 100 % chyba ze cos bardziej uszkodze , acha i temperaturka nie tylko na procku wzrosla... ale na hdd tez procek 60 dysk 60 dziwne bo wczesniej mialem 40-45 przy obciazeniu :| nie wiem co to moze byc moze cos sie przysmalilo jak sie wiatraczek skopcil ? :(

 

hmm na 99 % padla nagrywarka ;) zawsze jak ja otwieralem to czerwona dioda lasera sie palila teraz juz sie nie pali :)

 

tak wiec dzieki za pomoc hehe gwarancja by allegro = kupno nowej nagrywarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec oto moja rada. Wez nagryware i lec do znajomego sprawdz czy jest to samo..ale pewnie ci poszedl naped.. czasami tak jest i to ci moze nie zasilacz zasmierdzial tylko nagrywara...bo odkad mam kompa a jest to dluzej niz wiekszosc uzytkownikow tego forum to zasilaczy juz mialem dziesiatki i czesto sie zdazalo ze wiatraczek mi siadal z zbyt duzej zawartosci kuzyczku..ale zeby sie odtego spalil zasilacz - newa...co do temperaturki no coz cudow nie zdzialasz..albo kupiles jakies dziwactwo ktore zamiast ci odporowadzac powietrze z procka to mu dmucha swoimi smrodkami cieplymi i ci temeraturka zkoczyla.. albo cos sie rzeczywiscie poluzowalo i trzeba zdjac przeczyscic i zalozyc na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no walsnei tak czytam, i czytam, i chyab wiem co sie stalo.... wlasciwie to wypada sprawdzic nowa nagrywarke.... calkiem mozliwe ze zawiodl silniczek albo ogranicznik (regulator) napiecia przed dioda (przepiecia to rozwalaja)... tak po prostu jest i trzeba z tym zyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki powiedzcie mi jeszcze czy przez zasilacz moga mi grzac wszystkie podzespoly ?

 

Bo mam tak temperaturka na procu ktory nie jest uzywany 63 stopnie

Dysk 60 stopni

 

Do tego obudowa mnie parzy , nagrywarka dvd poprostu po dotknieciu obudowy parzy mnie , tak samo z cdromem i kazdym podzespolem w komputerze nie wiem ocb , nie mam pojecia czy mam kupic 2gi zasilacz z rzedu czy wywalic kompa przez okno

 

Najdziwniejsze jest to ze zasilacz jest zimny jak lod :| a cala reszta doslownie parzy, mysle ze kazdy podzespol ma okolo 60 stopni :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam taki bajer od poczatku nawet 2 nie ma sensu walic 3ciego co ? :) po 2gie obudowe mam zdjeta ... a najlepszy bajer jest taki ze temperatura spradla o 1 stopien.

 

Mi sie wydaje ze zasilacz jest walniety i moze jakies zle zasilanie podaje czy co ? :(

 

Caly czas w obodowie mialem 40 - 45 stopni teraz mam 60 cos mi tu smierdzi :|

 

Dajcie znac czy to moze byc wina zasilacza, bo jak tak to ide odrazu kupic nowy, tylko upewnic sie chce zeby kasy nie waywalic w bloto 2gi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ten nowy. Temperatura jak temperatura nie wiem czy jest za duza czy nie ale jak mialem niskie temperatury a teraz wysokie to troche sie boje o podzespoly sam rozumiesz wole miec zdecydowanie chlodniej niz cieplej :)

 

Jezeli chodzi o miernik to wiesz, znajac moj talent jeszcze cos spale ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz wszystko jest ok :) ok ok ok :)

 

wszedzie lodowato, troche na procku mi sie grzeje do 50 stopni w stresie ale jakos to przezyje :)

 

dzieki za pomoc chlopaki :*

 

dla porownania daje napiecia jakie mam teraz :

 

napiecia1.jpg

 

Jakie mialem :

 

zasilanie.jpg

 

dla slepcow :

 

napiecia2.jpg

 

przyczyna? :) dziwne dlaczego tak sie stalo ;]

 

 

temperaturki mam 40 stopni i na dysku i na procku w stresie skacze do 45 - 50

 

dzieki jeszcze raz i pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności