Skocz do zawartości

Dodawanie cieni


Sharp

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym dodac cienie do wyrenderowanej z 3d sceny (animacji) i jaki program najlepiej by sie do tego nadawal i jak to zrobic? I nie chodzi mi bynajmniej o zrobienie jakiegos prostego cienia boxa ale o znacznie bardziej skomplikowany obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DOBRA DOBRA CHWILA czekaj! pozwul że odpowiem pytaniem na pytanie!!

Dlaczego odrazu niewyrenerowałeś cienia tego obiektu przecież to by było łatwiejsze i moim skromnym zdaniem szybsze! I jeszcze jedo dodawanie cienia w scenie 3D niewyRENDERowanego może powieźć sie albo nie, cień może sprawiać właśnie wrażenie dodanego i Dwu Wymiarowego w sensie padania na jakiś skąplikowany inny obiekt np. skała tważ innego charakteru!!:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem ze pojawi sie takie skojarzenie dlaczegoby nie wyrenderowac sceny razem z cieniem...a odpowiedz jest taka:

Mam zamiar stworzyc scene(animacje) z okolo 200 ruszajacymi sie obiektami czyli w tym przypadku robotami (taka maszerujca armia)..

Zonk polega na tym ze panowie z ILM raczej nie pozyczyliby mi swojego superkomputera wiec pozostaje mi rendering na moim staruszku, ktory z zyciu nie udzwignalby takiej ilosci scianek. Wpadlem na taki pomysl ze oprocz redukcji polygonow moznaby renderowac wszystko partiami czyli np po 10 rzedow.... Rzad ten bylby renderowany bez zadnego tla czyli bez jakis tam budowli,nieba czy ziemi alby ladnie zrobila sie maska tych robotow (format animacji wiec powinien byc np TGA) Potem jak sie wyrenderuja wszystkie czesci (rzedy) skladam to do kupy dodajac rowniez jakies podloze, niebo itp tworzac cala kompozycje. I wlasnie do tego jeszcze trzebaby dolozyc jakies skromne cienie zeby nie bylo wiesniacko...i pytanie brzmi jak?!, musi byc cos co potrafiloby to zrobic wmiare znosnie cienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... kewstia twórczego podejścia. Możliwości masz sporo.

Dlaczego np. nie zrobisz z cieinami tak jak zrobiłeś z robotami?

Masz warstwy robotów. To zrób tak samo warstyw cieni. W maxie użyj podłoża z materiałem matte/shadow, który \"Wyłąpie\" Ci cienie robotów. A potem powilelaj na rzędy i komponuj. Ja bym tak zrobił.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, z tym jakos sobie jeszcze mozna poradzic, bo z tego co wiem w after effects\'ie mozna to jakos wszystko elegancko grupowac, wiekszym problemem moze byc sam sprzet...ale zanim bede komponowac full scene uplynie jeszcze troche czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia :)

Jeszcze jednym wyjściem jest stworzenie warstwy opartej na kalale Afla tych ludków...

czyli skoro ludziki mają kanał alfa, bo przecież widać podłogę po której idą, to tworzysz warstwę, która będzie cała czarna, a będzie kożystała z tego samego kanału alfa (Set Matte) i transformujesz, pochylasz , skalujesz, przezroczystość ustawiasz no i pozamiatane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności