Skocz do zawartości

Monitorek CRT czy moze jednak LCD tez bedzie dobry


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co do ArchiCADA , AutoCADA , typowej grafiki brak tzn pracy z duzymi plikami , duza iloscia kolorow itp.

Wiem ze w cenie do 700-800 zl nie kupie dobrego LCD klasy CRT ale moze taki LCD wystarczy ? Czy jednak nie zdecydowanie wszystko przemawia nad zakupem dobrego CRT 19" ( np. Eizo 766 ).

Kasa nie szastam bo jej nie mam , wiec mecze kogo sie da zeby ostatecznie wiedziec ze robie dobrze :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

LCD byłby o tyle dobry, że miałby idealną geometrie obrazu (chociaż ten EIZO też pewnie nie będzie ustępował mu wiele), wadą jest natomiast, że w tej cenie będzie to panel na matrycy TN, a więc będzie wyświetlał tylko około 200000 kolorów (i to też niezbyt dokładnie odwzorowanych) co do edycji grafiki 2D jest zdecydowanie zamało.

 

Podsumowując: w tej cenie brałbym CRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czyli jednak zostane przy CRT nie ma co sie ludzic :)

 

Nie no 22 nie mam miejsca niestety optimum bedzie 19 i tez nieco biurko cofne bo juz blisko siedze.

 

Mam 2 modele na oku :

 

http://www.allegro.pl/item117865285_krol_monitorow_19_eizo_t766_wawa_3115h.html ( jakies 650 zl pewnie z przesylka jak sie potarguje )

 

http://www.allegro.pl/item118676633_monitor_19_eizo_flexscan_t761_fd_trinitron.html - spoooro tanszy , co dla mnie tez ma niestety znaczenie , moze poki co ( jeszcze studia , az tak duzo nie pracuje na kompie ) wystarczy taki ?

 

No i ewetualnie o czyms takim myslalem

http://www.allegro.pl/item116876248_19_monitor_sony_e450_trinitron_fd_idealny.html

 

cholercia wybor jest naprawde duzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli baaaardzo zależy Ci na cenie i ten pierwszy jest ciut za drogi to bierz tego drugiego EIZO T761. Jeżeli jest w dobrym stanie (uzgodnij z gościem przez telefon, że w razie jakichś przekłamań, plam, wzorków i innych upiększaczy, zwracasz monitor) to będzie rewelacyjny. Fakt, że to nie to samo co EIZO na kineskopach Hitachi ale mimo wszystko klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki :) no nie powiem 270 zl a 630 zl to calkiem spora roznica dla mnie ;] , a boje sie tez ze np. po 3 miesiacach siadze cos w monitorze i problem :/ ( wlasnie moja 17" AOC nawalila i stad potrzeba zakupu nowego a naprawiac sie nie oplaca ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli baaaardzo zależy Ci na cenie i ten pierwszy jest ciut za drogi to bierz tego drugiego EIZO T761. Jeżeli jest w dobrym stanie (uzgodnij z gościem przez telefon, że w razie jakichś przekłamań, plam, wzorków i innych upiększaczy, zwracasz monitor) to będzie rewelacyjny. Fakt, że to nie to samo co EIZO na kineskopach Hitachi ale mimo wszystko klasa sama w sobie.

 

A ten pierwszy jest wlasnie na tym lepszym kineskopie ?

 

Moze warto te " pare " stowek przebolec i zakupic jednak jego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności