Skocz do zawartości

znikające tekstury


driskill67

Rekomendowane odpowiedzi

tworze sobie obiekt w splajnem ....a tu nagle okazuje sie po dodaniu surface'a ze niema tekstur z drugiej strony...są pokazywane tylko od jendnej strony..nawet głupiej kostki niemozna zrobić bo wszystkie sześć ścian widać tylko z jednej strony.. prosze o pomoc..początkująćy.dzięki(3ds max 6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wiem czy Cie dobrze rozumiem, ale postaram sie cos podpowiedziec. Jesli chcesz wiele obiektow polaczyc w jeden to uzyj Attach, na przyklad w edit poly lub mesh. Precyzyjne rzecz biorac beda to osobne elementy, Ty chcesz zeby to byl jeden element, ale wydaje mi sie, ze chodzi Ci wlasnie o Attach. Postaraj sie nastepnym razem troche bardziej precyzyjnie i jednoznacznie pisac, ulatwi to odpowiadanie na Twoje posty. Poza tym polecam jak zwykle f1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta stonoga miałaby zostać animowana, to np tułów jak najbardziej attachem jako jeden element (jeśli nie jest już wymodelowany jako całość), natomiast odnóża, które miałyby się poruszać, najlepiej zparentować z tułowiem, aby możnabyło sobie nimi obracać.

 

Można też ewentualnie zgrupować wszystko razem, ale to trochę bez sensu.

 

To, co napisałem tuaj, tyczy się animacji oczywiście. W stillu też może być pomocne, np. przy nakładaniu materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz jeden element dajesz taki kolor zaznaczasz drugi dajesz inny materiał. to chyba najłatwiejsze rozwiązanie , możesz się tez pobawić w mapę gradnient itp. ale to w tym przypadku chyba nie będzie miało sensu. Skonwertuj twój obiekt do poly i zaznacz te elementy (polygony) które mają mieć konkretny kolor , materiał , czy teksturę.:) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

driskill67 - nie 10 wątków z durnymi pytaniami pokroju - jak stowrzyc ręke a potem zaraz jak stowrzyc ręke z włoskami i na koniec jak wymodelowac postac i tym podobne - zbierz sobie w tym wątku zbiór pytan a nie zalewasz forum głupimi pytaniami. Zobacze jeszcze jeden bezsensowny wątek powielony 3 razy i całosc leci do koza żeby nie było ze nei uprzedzałem bo ręce opadają jak sie na to patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie zauważyłem ze wszystkie teamty przeniosłeś do jednego...lol...a do ludu help jest po angielsku (słaby jestem ) a z tego co widze na google..to chyba ale to chyba niema po polsku a jak jest to dajcie linka,,,.proste pytania zadaje...ponieważ nieznam na nie odpowiedzi ..lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

driskill67 -> w videotutorialach często masz komentarz po angielsku, który jest bardzo ważny. Tutoriale często są pisane raczej prostym językiem a te słowa "nieznane" to przeważnie funkcje pakietu. Spróbuj mimo wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klawiatura dobra tylko w maxie niewchodzi...

 

chyba sobie jaja robisz...

 

chciałem kulturalnie ale chyba się nie da - weź przerób wszystkie tutki z tej strony - wszystkie są po polsku

 

http://www.max3d.pl/tutoriale.php?software=0&tutoriale=3ds_max

 

tak wszystkie - i nie zadawaj głupich pytań bo nawet nie znasz podstaw więc o czym my mamy rozmawiać - co chwile pst - jak zrobic no dobra a jak to a jak tamto ok a jak zrobic a jak fałdki itd przerób tutki a potem tu wróc. Zobacze jeszcze jeden głupi post tego pokroju i wtedy będe sie zastanawiał co z tobą zrobić bo widze ze ty niechcesz zrozumiec ze przez forum to sie niczego nie nauczysz jesli nie znasz podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności