Skocz do zawartości

SCENA 3D: komnata klasztorna


Kuciel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawa strona z oknami dużo lepiej (wywal to podświetlenie bo wychodzi szopka krakowska), chociaż ciągle są za duże. Może spójrz na to tak- okno, nad nim trochę miejsca do stropu (tak na 10 rzędów cegłówek jak nie więcej), potem strop (minimum 5 rzędów), podciągnąć ścianę do połowy wzrostu człowieka- następnych 10-15- wtedy następny rząd okien i tak do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... dziwne te okna troche, moze sie bardziej postaraj je zrobic bo to narazie tak mi sie zdaje ze prowizorka...:( ale ogolnie spox,

 

Edit:

a wlasciwie to takie duze jakby okno (wkleslosc) nie pasuje z tymi okienkami, ja bym walnal takie jedno duze wyrabane w kosmos okno...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by RK

Trzy budziki- tak z ciekawości- naprawdę widziałeś gdzieś więźbę która była OPARTA na sklepieniu ? :)

 

He, he, taka jest funkcja sklepienia, że na nim opiera się następna kondygnacja, lub dach. Pokrycie dachowe - blacha, lub dachówki na ogół są mocowane do łat w rozstawie 20 - 30 cm - dachówki, lub pełnego deskowania - blacha. Siłą rzeczy deski lub łaty są mocowane do ustroju drewnianego, który opiera się na sklepieniu, w przeciwnym wypadku sklepienie byłoby zbędne. W praktyce rzeczywiście bardziej wypadałoby to nazwać wiązarami drewnianymi niż więźbą, z drugiej strony działa bardziej jak więźba niż wiązar.

 

Rzeczywiście widziałem coś takiego na żywo, w kośiółku na dolnym śląsku, wygląda to wprzybliżeniu jak las słupków z zastrzałami wzdłuż i w poprzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy budziki- mogę się mylić ale sklepienie jako takie nie przenosi obciążeń konstrukcyjnych a więżbę opiera się na wieńcu, w przypadku konstrukcji średniowiecznych wzmocnionym systemem szkarp i filarów. Przenieśmy to na priva jeśli masz ochotę pokłócić się trochę o architekturę :) - nie ma co zaśmiecać topicu Kuciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności