Skocz do zawartości

Pisaek


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mozecie pomóc mi w moim problemie? Mianowicie robię scenkę, w której będe potrzebowal zrobic piasek. Przy czym chciałbym zeby jais obiekt był częściowo zakopany w nim a nie potrafie uzyskać efektu, ze piasek nie jest poprostu teksturą na boxie w ktroy wlożony jest ów obiekt.

 

Druga sprawa to materiał leżący np. na stole lub innej powierzchni. Jak zrobić fałdy i uzyskac efekt że material częściowo zwisa z obiektu? :( Widziałem kiedyś tutorial w ktorym autor używal CLOTH czy coś ale byl po niemiecku :(

 

POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W mojej :p Ale nie można z nich korzystać komercyjnie, nie moge na tym zarabiać. To licencja szkolna (to szkoła informatyczna profilu grafiki komputerowej) Ale jak widac te maxy nie są tak srpawne jakbym chciał (auto cada tez mamy xD )

 

No to licze na waszą pomoc bo anrazie nic dobrego nie znalazłem co by mój problem rozwiązało, jest troche o reactorach ale to nie to co potrzebuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reactor rozwiąże problem z obrusem czy czymś tam.

 

Na dobrą sprawę piasek też można reactorem:

Wymodeluj ziarenko piasku, skopiuj go 879264723847528742874239^2 razy, stwórz kolekcję RigidBody, wszystkie ziarenka tam wrzuć, ustaw sobie podłoże oraz obiekt, który ma być zakopany. Też wrzuć od kolekcji. Później naciskasz Slove i czekasz na nowe tysiąclecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo piasek całkiem nieźle wychodzi na teksturze a nawet bez niej :). Displacement do wymodelowania nierówności + bump do ziarna i będzie ładnie. Ciekawe efekty da też materiał SSS o małych radiusach. Poza tym piasek piaskowi nierówny i ze względu na warunki środowiska inaczej wygląda na wydmach a inaczej na plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności