Skocz do zawartości

Connect


elbi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie dziwne pytanie. Otóż zrobiłem tego tutka : http://67.15.36.49/team/Tutorials/toaster/toaster_01.asp

Tam główną techniką modelowania jest funkcja "connect". Mi to bardzo odpowiada, i teraz wszystko modeluję w podobny sposób jak ten toster. Ale nie wiem, bo z tego co widzę, to do dodawania nowych edgów każdy używa cut albo slice. Może connect jest jednak do niczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

do samochdów siuę nada, do traktorów i motocykli to już nie bardzo a o samolotach można zapomnieć...Ludzie co za pytania, czy dobra ? czy zła ?

Jak komuś wygodnie to modeluje cut'em, jak nie to connectem, znam takiego jednego ;] co woli "slice plane" a jeszcze ktoś inny będzie robił "insert vertex" i "create" Modeluj jak Ci wygodnie, poznawaj nowe techniki, jeżeli Ci przypadną do gustu to przyswajaj i łącz z tym co się już nauczyłeś, jeżeli nie to nie korzystaj, proste.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

uzywa sie connect'a i cut'a w takim samym stopniu choc oba sa uzywane w innych celach :) tzw oba tworza nowe edges'y ale na innej zasadzie np.

cut- swobodne tworzenie vertexow edgesow, przydaje sie jak mamy np. na referce jakies kolko za pomoca cut'a latwo obrysowac rozne krztalty :)

ale cut'a(jak i connect'a) mozemy uzywac do poprawienia siatki czyli tworzymy nowe polaczenia vertexow zbedne usuwamy itp. itd.

 

connect- dziala (u mnie ) na dwoch "plaszczyznach" na vertexach sluzy jako polaczenie vertex'ow gdyz np. jak chcemy zweldowac jakies vertexy (ktore sa nam niepotrzebne) a widzimy ze nie chca sie zweldowac nawet z duza wartoscia welda to wystarczy zaznaczyc dwa vertexy dac connect i pozniej na pewno sie zwelduje :)

natomiast z poziomu edges za pomoca connceta tworzymy noweplaszczyzny tzw dzilimy naszego polygona na kilka mniejszych z pomoca connecta mozemy w latwy sposob zrobic loopa(mozna to samo zrobic za pomoca cut'a ale zajmie nam to duuzo czasu) w nowym max'ie (chyba od 7) connect ma fajne opcje ustawiania nowego connecta w miejscuw ktorym nam pasuje (za pomoca suwaka(od 100 do -100) mozna takze z jego pomoca stworzyc (na raz) dwa connecty ktore beda blisko siebie co da nam ostre krawedzie

mozliwosci jest duzo :)

 

Tusek--> convert to--> editable poly(badz mesh) pozniej klikasz albo na vertex badz na edges i pojawia sie ponizej funkcja connect :) tak nada sie do samochodow ;)

pozdro

 

edit do vorka :)

 

do samochdów siuę nada, do traktorów i motocykli to już nie bardzo a o samolotach można zapomnieć

 

jak do traktorow sie nie nada?? do wszystkiego sie nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności