Skocz do zawartości

Bump mapa Polski


Lis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No niemoze. Chodzi mi o bymp mapę. Jak to przerobie na B&W to to wcale niejest bympmapa wtedy. tutaj oznaczono wysokości kolorami a w bumpie jest 255 odcieni szarości odpowiada wysokości.

 

Jak tak zrobię to się okaże że nad bałtykiem mamy góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronce http://www.mapmart.com/DEM/DEM.htm znajdziesz plik DEM ktory jest wektorowa mapa uksztaltowania terenu (stosunkowo latwo ja zaimportowac do np. max-a) czyli lepiej niz bump i renderujac w Z-depth bez problemu go mozna uzyskac, ale niestety dla Polski jest to platny interes-15$:( ciekawe ze dla USA mozna to sciagnac za free, a Polacy za takie mapy tez żądają kasy, a jak nie za samą mapę to za nośnik na ktorym to przysylaja:( wiec chyba rada javora jest najlepsza i najtansza w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Javor -> ty zastanów się co piszesz. Nie interesują mnie kolory w sensie widma(Hue) ale ich jasność. Wyobraż sobie że np jest 5 kolorów każdy zamieniam na B&W. dalej musze przeskalować odcień szarości dla każdego kolory tak żeby odpowiadało faktycznemu stanowi. a to trochę lipa.

 

Ale dobra. znalazłem taką mapkę którą po lekkim tuningu udało się przerobić. Niestety bardzo mało szczegółów.

 

PS. wie ktoś jak uzyskać więcej niż 255 ocieni szarości?? jakiś format??

 

hipsographytunedqm9.png

 

01jt7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności