Skocz do zawartości

Legalność używania cudzych modeli...?


kjubas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zastanawia mnie jedna kwestia. Zostalo mi zlecone w pracy zrobienie renderkow wnetrz ktore pojawia sie pozniej w internecie oraz w katalogu projektow. I tutaj pojawia sie pytanie, czy mam prawo korzystac z gotowych, darmowych modeli zrobionych przez kogos. Czy jest to legalne, bo przecież beda te renderki uzywane jako gotowe projekty wystawione na sprzedaz? Jesli nie to czy oprocz samodzielnego modelowania pozostaje mi tylko zakup np. modeli firmy evermotion ktore sa dosc drogie? czy jakichs innych. W sumie nie mam nic przciwko bo i tak firma by blacila :) tylko chce wiedziec co powiedziec szefostwu:) Aha i tu od razu pytanie, czy znacie inne firmy zajmujace się sprzedażą modeli do scenek z wnetrzami? Z góry dziękuję za cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Są modele i materiały które można używać w projektach komercyjnych za darmo ale musi być to wyraźnie oznaczone przez twórce modelu/tekstury. Jeżeli nie jest to wykorzystanie jest nielegalne i jako takie podlega możliwości pozwania o naruszenie praw autorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khe khe :), drogie modele evermotion ;)... skompletuj gdziekolwiek indziej okolo 100 za 200 zl to bede pelen podziwu... Mozesz zlecac ludziom robienie modeli o ile znajdziesz kogos kto zrobi tak tanio :D...

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dla czego ciezko czyzbyc nie lubil wciskac flip flip :P nie no niektore modele sa naprawde wporzadku.. w sumie tak mi sie wydaje ze jak rozsylaja to mozna to wciskac wszedzie..to samo pytanie mam do http://www.mebledziedzic.com.pl/CMS/download/download.html

tez nigdzie nie ma zadnej adnotacji co do uzywania tyh modeli..

http://archidom.net/ddd/mod_tree5.htm to samo jest z ta strona niestety rosjanskiego nie kumam..a czesc modeli jest ludzaco podobna do tych z e-interiors gdzie z tego co mi wiadomo jest zakaz umieszczania ich modeli w projektach komercyjnych.. jakby ktos cos wiedzial to niech pisze z gory thx..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności