Skocz do zawartości

Dziwna Sprawa!!!!! ????!!!!!!????


gucias

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że sątu tylko graficy ....:) ...a może jaki informatyk też tu jest???

 

 

Słuchajcie, taka sprawa. Co się mogło stać?

 

- mieszkam w mieście XXXX

- o godzinie XX;XX zadzwoniłem po taxówke pod numer XX XX smile.png - ( numerów nie podaje żeby wiecie nie reklama smile.png na ulice XX

 

- taksówka która ja zamówiłem przyjechała po chwili na umówione miejsce - wszystko ok

- zamawiam kurs do domu, jadę........i po chwili z centrali innej taxówki o numerach YY YY pani centrala mówi do mnie że ma wybity mój numer komóry i czemu mnie nie ma w MIEJSCOWOŚCI YYYY ???!!!!!! - odmawiam ten rzekomo zamówiony przeze mnie kurs, bo ja go nie zamawiałem do żadnej miejscowości YYYY na numer YY YY !!!

 

- czas zamawiania taxówki o numerze XX XX jest taki sam jak czas zamówienia taxówki YY YY i wynosi ZZ ZZ

 

 

To w jaki sposób 2 połączenia z mojej komórki poszły na dwie centrale ???? i gadały na nim 2 rózne osoby?? ja i ten ktoś

ktoś kto sie nazywał ponoć jakiś pan Sławomir ??????

w dodatku ten ktos sie nei stawił po zamówioną przez siebie taxówe i centrala tego kolesia mysli że to ja ????

 

oczywiscie wszystko omówione zostało w miłej atmosferze...ale jeszcze sie nie wyjaśniło co sie stało

 

Co się stało ???? jakieś przebicie fali komórek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ogladałeś Lethal Weapon? Tam była taka scena, jak jeden glina (Gibson)mówi w tajemnicy drugiemu (Glover) swoje najskrytsze tajemnice, a tymczasem jest włączone radio i słychac te zwierzenia wszędzie: w centrach handlowych, na lotnisku, w biurach... :D

Tak do przemyślenia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol :D przyznaj sie jaja sobie zrobiles :P

 

a na serio to kurcze jakis matrix :D zobacz czy nie miekszasz na jakiejs bezludnej wyspie bo sprawa wieje mi seria zagadek z losta :D

 

No ale teraz juz serio serio ;)

 

NIE mam zielonego pojecia co sie moglo stac, takie cos nie mialo prawa zaistniec ;) chyba ze ten ktos dzwonil z Twojej komorki, bo niemozliwe zeby mial taki sam numer jak Ty i tak dalej i tak dalej , fenomen jednym slowem :D jestes odstepstwem od reguly , MATRIX witaj w prawdziwym swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a najlepsze jest to że jak spytałem że chciałbym usłyszeć tą "moją" rozmowe (bo rozmowy do central taxi sie nagrywają- bo nie od dziś takie jaja se wiara przecież robi) - to akurat maszyna była wyłączona...........

 

- a od mojej miejscowości XX do miejscowości YY jest ok. 1h drogi, - kiedy po 10 min. centrala do mnie zadwoniła z potwierdzeniem kursu natychmiast anulowałem to nie moje zgłoszenie !!!....to po co taxiarz tam jeszcze jechał przez tą godzinę ???? , nikt z jego centrali go nie poinformiował że to jest anulowane !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a może ktoś podpiął się pod moją komórke przez bluetooth albo co ???? i se jajo zrobił ??? mozna tak prze bluetooth se wejsć na komórke kogoś i se zrobić połączenie ze swojego aparatu korzystając z numeru czyjegoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej siadła mszyna zapisująca numery telefonów. zadzwoniłeś ty i jednocześnie jakiś tam Kowalski. Maszyna (pewnie jakiś prog postawiony na winzgrozie), zapisuje numery kom. jakie wyświetlają się na centrali. W tym momencie najprawdopodobniej prog zdurniał i zapisał po prostu twój numer dwóm róznym osobom.

Fakt jest taki, że wyjdzie to przy billingach, kiedy okaże się, że jednocześnie nie można wykonac połączenia z tego samego aparatu.

 

Idąc dalej: taka hipoteza: prokuratura sprawdziła by pamięć w twojej komórce i zobaczyłaby, że masz wykonaną jedną rozmowę do centrali taxi. Pewnie ci nie uwierzą i powiedzą że skasowałeś. Co wtedy zrobią? Wpadną do centrali taxi i zażądają przedstawienia dowodu na to, że to ty wykonałeś do nich ten feralny telefon. Oni pokażą loga z jakiegoś programu, prokuratura nie uwierzy i pójdą do samego Plusa, Ery czy co tam masz.

Po kilkunastu dniach w billingu od Pusa wyjdzie na jaw, że wykonałeś tylko jeden telefon do centrali taxi. Po tym idzies zspokojnie do domu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jeśli w bilingu bedzie mój numer??? tzn że faktycznie mój numer dzwonił tyle że nie byłem to ja - a przypominam że komóre CAŁY CZAS MIAŁEM W SWOJEJ KIESZENI !!! a nie gdzieś walającej się na stole restauracji - mam w800i i jest łatwym kąskiem do kradzieży tak wiec czujny jestem

i wogóle skąd ten pan Sławomir na moim numerze?????

 

no mam świadków że ja FIZYCZNIE dzwoniłem tylko na numer mojej taxówki, bo odwoziłem koleżanke do domu która mieszka po drodze do mnie i się ze mną zabrała.

 

 

- no i mówię, szkoda że mieli wyłączoną maszynęnagrywającą rozmowy i zamówienia bo by odrazu się przekonali że to nie ja i nie mój głos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bluetootha to można, każdy ma firmowo zapisany kod dostępu 0000

ja na urlopie wbiłem się klientowi poprzez PDA do laptopa z internetem i sobie maile ściągałem. wystarczyło 0000. a świstak siedzi i klepie numerki

 

 

 

----------------------

PS - lepiej zgłoś się na Policję i opowiedz całą historię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie (ale tylko teoretycznie) jest możliwość podpięcia się jako druga osoba dzwoniąca z tego samego numeru nie używając telefonu właściciela.

należałoby jednak znać kilka podstawowych danych jak długośc fali, standardy kodowania GSM, numer właściciela i trafić należałoby dokładnie wtedy kiedy właściciel dzwoni. prawdopodobieństwo równe praktycznie zeru.

 

ale wyjaśnijmy jeszcze coś:

zamówiłeś i wsiadłeś do taxi: np: TaxiVertex

Sławomir zamówił na twój koszt taxi : np: TaxiPoly

czyli są to dwie rózne firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak?? skad mam wiedzieć? ale numery są rózne tych taxówek

 

ja dzwoniłem na XX XX a "Sławomir" na YY YY z tym że mój numer został przypisany na jego zamówienie !!???? a ten se jaja chyba zrobił bo się nie stawił po taxę

 

....myśle że chyba ktoś się podpiął przez blututa jakoś na mój telefon i se zaszalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucias, zrób na tym kasę: jest taki program, jak "Sprawa dla reportera". Może ich ta historia zaciekawi? Będziesz miał swoje 5 minut w TV, GSM darmową (anty)reklamę, korporacja taksówkowa - swoją, a jak znajdą pana Stanisława, to będzie o jedną zagadkę IV RP mniej. Tylko pamiętaj: do scen z komorką kup sobie jakiegoś dublera za 50 zł, sprzed 3 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego :/ zadzwoniłem od Cioci po taxi wsiadłem przyjechałem do domu a ciocia dzwoni i sie pyta co ja robie że se olewam sprawe, okazało sie że podjechały 2 texi tylko ta zła bła szybciej skąd ona sie tam wzieła ? (to miejsce gdzie przypadkiem nie mogła sie pojaiwć )

 

(ale ja to olałem ;P)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności